Zobacz temat - [R620] Stuka przy przyśpieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Stuka przy przyśpieszaniu

brx - Pią Wrz 24, 2010 11:12
Temat postu: [R620] Stuka przy przyśpieszaniu
Witam!
Ostatnio przy przyśpieszaniu (tak do 4 biegu) coś stuka. Na początku powoli a później coraz szybciej. Jak zmienię bieg na wyższy to znowu stuka powoli a później coraz szybciej. Stukanie zanika przy 2500 obrotach.
Ktoś mi może coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam,
BRX

zimek-1985 - Pią Wrz 24, 2010 18:12

a możesz powiedzieć skąd te stukanie dochodzi?
Miałem podobny problem. W moim przypadku był to przegub zewnętrzny w lewym kole.

brx - Pią Wrz 24, 2010 21:29

stukanie pochodzi z przodu, raczej ze środka. i czuję je pod pedałem gazu, tzn czuje jak pedał gadu lekko się rusza jak stuka.
I co mnie zastanawia - raz stuka, raz nie. Może mieć to coś wspólnego z olejem?

TrAViShOn - Pią Wrz 24, 2010 23:17

U mnie również daje się słyszeć charakterystyczny tukot podczas jazdy,ale to z zawieszeniem raczej nie ma nic wspólnego, bo jest słyszalny podczas podczas przyśpieszania na IV i V biegu ale również podczas zwalniania, gdy odpuszczę gaz. Natomiast gdy wychylenie gazu dobrane jest tak, że jadę ze stałą prędkością - tukot ustaje, do czasu podjazdu pod wzniesienie...
Znalazłem gdzieś na forum posta, w którym autor pisze o 'wstecznym zaworze spalin' czy jakoś tak i że on tak stuka i ma to związek z jakimś podciśnieniem...
Zawiecha u mnie zdrowa, także jak dla mnie pasuje i póki co tego się trzymam... :wink:

brx - Pon Wrz 27, 2010 12:12

TO jest dokładnie to, co u mnie się dzieje! wypisz wymaluj. I co z tym teraz zrobić??

Może to być coś z tłumikiem? Jakiś czas temu zrobiła mi się dziura w przedniej części tłumika, tej co idzie z silnika do kolektora. Jeden koleś mi to pospawał i mniej więcej od tego dnia mam te objawy.

masz gdzieś linka to tych postów, o których wspominasz?