Zobacz temat - [R200] Czujniki pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Czujniki pomoc

Lewis - Pią Wrz 24, 2010 21:55
Temat postu: [R200] Czujniki pomoc
Witam czy mógł by ktos dać jakieś zdjęcie gdzie znajduje sie czujnik położenia walu a także wałka rozrządu ? z gory dzięki
keczu - Czw Wrz 30, 2010 20:45

Z tylu silnika pod kolektorem dolotowym ,pomiedzy skrzynia biegow i silnikiem ,ale bardziej z lewej :razz: (na obudowie kola zamachowego) w pozycju poziomej ,wtyczka zwrócona ukosnie do gory i w lewo (stojac przed autem) jest czujnik walu korbowego .Zdiecie tylko od dolu auta mozna zrobic i to tez ciezko. Trzyma sie na srubke 7mm chyba ,nie pomyl z impulsatorem predkosciomierza (srubka nr.10 :razz: ) jest niedaleko w skrzyni biegow i tylko jak nie masz ABS-u. Czujnik walka rozrzadu, jesli masz aparat zaplonowy to go nie ma, jesli zaplon bez aparatu to po odkreceniu pokrywki na cewkach jedyny czujnik (na walku wydechowym) nie sposob nie zauwazyc. Pozdr.
Lewis - Wto Lis 30, 2010 17:22

mam pytanie czy ten czujnik jest bedzie pasował ?:D http://allegro.pl/czujnik...1334856558.html
ADI-mistrzu - Wto Lis 30, 2010 17:52

Ten po prawej raczej tak, po lewej wygląda jak by miał ten bolec ułamany.
Lewis - Wto Lis 30, 2010 21:18

aha a moze ktorys z nich jest do 1,6 bo w aukcji pisze do 1,4 i 1,6 mam jeszcze jedno pytaniej czy wystarczy wymienic to czy kable co do tego ida tez wymieniac i jak najlepiej dostac sie do czujnika lepiej z kanału czy jak ?:D
BABEL - Wto Lis 30, 2010 22:33

Bez kanału się nie obejdzie. Po co wymieniać kable skoro czujnik walnięty( oczywiście domyślam się, że jesteś pewien że uszkodzony jest czujnik) ?
Lewis - Wto Lis 30, 2010 22:37

tak ewidentnie czujnik kable raczej sie zepsuc nie mogły :D teraz odpala normlanie ,ale jak były upały to wystarczyło żeby silnik sie nagrzał to juz nie mogl odpalic musiał ostygnąc wszystko było wymienione oprócz właśnie tego czujnika i z tego co sie dowiedziałem to on odpowiada za to :)
keczu - Wto Lis 30, 2010 23:16

BABEL napisał/a:
Bez kanału się nie obejdzie.

Da sie i bez kanalu ,wyciagalem dwa razy zeby podmienic z R45 do R25. Oczywiscie wygodniej od spodu. :wink:
Lewis napisał/a:
czy kable co do tego ida tez wymieniac

Kable to czesc wiazki elektrycznej wiec ciac wiazke raczej nie wypada. Kable powinny byc oki.
ADI-mistrzu napisał/a:
Ten po prawej raczej tak, po lewej wygląda jak by miał ten bolec ułamany.

Tak ,jeden jest spier...

Lewis - Sro Gru 01, 2010 10:22

tak ten po lewej jest uszkodzony sprzedający mnie poinformował hmm ja chciałem sie dostac od gory ale za nic nie mogłem :D musze na kanał z tym jechać dzięki za pomoc wszyscy macie u mnie Pomógł :)
spider666 - Sro Gru 01, 2010 14:59

Jak masz szczupłą rękę to od góry sam sięgniesz. Może od Poloneza w sklepie nowe w jakiś przyzwoitych cenach będą