Zobacz temat - [r45 2.0 TD '00r.] Dobry start
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45 2.0 TD '00r.] Dobry start

Alexi - Sro Wrz 29, 2010 01:39
Temat postu: [r45 2.0 TD '00r.] Dobry start
Witam nie dłużej niż tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Roverka 45. Chciałbym wiedzieć co należy na 'dzień dobry' powymieniać aby autko długo mi służyło. Do tej pory jeździłem Polonezem za 700 PLN w którym nie wymienia się nic do póki się nie zepsuje.
szoso - Sro Wrz 29, 2010 08:42

alexi napisał/a:
Chciałbym wiedzieć co należy na 'dzień dobry' powymieniać aby autko długo mi służyło

na pewno rozrząd bo jest najważniejszy i jeśli pękł by pasek to do widzenia, olej silnikowy plus filtr oleju, filtr paliwa, powietrza, kabinowy też możesz zmienić dla lepszej wentylacji, sprawdzić hamulce (jak wyglądają tarcze, klocki), sprawdzić płyn chłodzący do ilu jest stopni bo idzie zima, poziom płynu wspomagania, sprawdzić testerem na zawartość wody płyn hamulcowy czyli jego przydatność
jeśli coś pominąłem to ktoś dopisze :wink:

Jugol - Sro Wrz 29, 2010 08:52

...i powoli dolewaj już zimowy płyn do spryskiwaczy, coby Ci letni nie zamarzł jak zima przyjdzie
Alexi - Sro Wrz 29, 2010 10:11

Więc Ten model ma pasek rozrządu? Trochę szkoda bo moja kobieta ma Sicento i tam jest łańcuszek jak zapytałem w serwisie kiedy go wymienić to facet tylko machnął ręką. Ale ok dzięki za pomoc :)
szoso - Sro Wrz 29, 2010 10:15

alexi napisał/a:
Więc Ten model ma pasek rozrządu?

ma i dziwne żeby go nie miał :wink:

magneto - Czw Wrz 30, 2010 00:28

alexi napisał/a:
Więc Ten model ma pasek rozrządu?

Ma nawet 2 paski- jeden na rozrząd, drugi na pompę wtryskową :smile:

Alexi - Czw Wrz 30, 2010 02:10

Oj panowie rozchodziło się o to że pasek a nie łańcuch. :P
szoso - Czw Wrz 30, 2010 09:14

alexi napisał/a:
Oj panowie rozchodziło się o to że pasek a nie łańcuch. :P

na łańcuchu są 75-tki :wink:

Remigiusz - Czw Wrz 30, 2010 23:06

alexi, wymień tak jak pisze szoso420 bo dobrze radzi, rozrząd najważniejszy a jeszcze ja bym sprawdził sobie przeplwyke czy auto chodzi lepiej jak sie odepnie :wink: