Zobacz temat - [R45 1.4 01] Niewielki osad w zbiorniczku płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.4 01] Niewielki osad w zbiorniczku płynu chłodniczego

roman90 - Wto Paź 05, 2010 18:46
Temat postu: [R45 1.4 01] Niewielki osad w zbiorniczku płynu chłodniczego
Witam, od pewnego czasu zauważyłem, że w zbiorniczku od płynu chłodzącego pojawił się niewielki osad ;/ Jaka może być przyczyna ? Czyżby uszczelka pod głowicą ? :(
bonus89 - Wto Paź 05, 2010 18:48

Wytłumacz jaki to osad, gdzie się osadza, na korku masz majonez? tłuste plamy w zbiorniku?
roman90 - Wto Paź 05, 2010 20:01

bonus89 napisał/a:
Wytłumacz jaki to osad, gdzie się osadza, na korku masz majonez? tłuste plamy w zbiorniku?




Tłusty osad pojawił sie na sciankach zbiorniczka. Korek czysty.

snake0908 - Wto Paź 05, 2010 20:08

roman90 napisał/a:
Tłusty osad pojawił sie na sciankach zbiorniczka. Korek czysty.


Moim zdaniem to początki HGF, uszczelkę będzie trzeba wymienić.
Jak nie ma tego dużo to możesz jeździć i obserwować, ale nie bedziesz mial pewnosci czy rozszczelni sie calkowicie za 1tys/km czy za 30tys/km. Pod warunkiem ze olej jest czysty.

pozdr

bonus89 - Wto Paź 05, 2010 21:39

Ja miałem kiedyś podobnie, jak na pierwszą sprawę to się nie przejmuj bo może być jak i u mnie było kiedyś, wentylator mi się nie załączył 1 bieg i troszke bardziej się zagrzał silnik w korku, dzień później zobaczyłem osad w zbiorniczku, tylko że było tego dużo a na korku był majonez, zbiorniczek odkręciłem wyczyściłem jak i korek, zrobiłem pierwszy bieg wentylatora i długii czas nic się nie pokazywało, dlatego narazie bez stresu ;)