Zobacz temat - [R620] Brak ładowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Brak ładowania

Zigg - Sob Paź 09, 2010 20:01
Temat postu: [R620] Brak ładowania
Jak w temacie, niezaleznie od obrotow napiecie mierzone na akumulatorze wynosi 12,5 V, swieci sie kontrolka ładowania. Ładowanie padło nagle, z dnia na dzień, bez wcześniejszych objawów. Alternastor marki Nippondenso, ale to chyba nie jest istotne ;)
Podejrzewam mostek i regulator.
Szczotki są ok.

I tu pytanie :
Jak sprawdzić mostek diodowy oraz regulator napięcia ? (w sensie : które styki,piny są wejsciem, wyjsciem, masą, anodą i katodą poszczególnych diód, itp).

W Rave się nie dogrzebalem tych info, na forum rownież.
Jesli ktoś kojarzy temat zawierający odpowiedź - proszę o jego wskazanie.

Z gory dzięki :)

Poznandembiec - Nie Paź 10, 2010 09:56
Temat postu: Alternator nie ładuje
Zigg to jest dobre:"Alternator marki Nippondenso, ale to chyba nie jest istotne"
No wyobraź sobie że bardzo istotne równie dobrze mógłbyś mieć magnetti marelli .
Możesz sprawdzić alternator na specjalnym stole Probierczym jeśli nie masz takiego stołu a tak właśnie myślę że go nie masz musisz podać dane mostka i regulatora i podam opis jeśli to zbyt wiele dla ciebie miernik w rękę i każdy element osobno . Piszesz że szczotki ok a jak się mają pierścionki ? jak już robisz alternator to jak się mają łożyska obejrzyj sobie, Jak już coś robisz rób porządnie Tym bardziej że robisz sobie . Masz taki regulator jak na foto poniżej ?

Zigg - Nie Paź 10, 2010 11:51

Witam Cię,

Dokładne oznaczenia z mojego altka:
YLE101650
100213-2320
Ponizej fotki altka z przodu i z tyłu (używka, służy jako dawca) oraz regulatora i szczotkotrzymacza.

Jest nieco inny niz z Twoich fotek, na altku mam pompę a regulator wizualnie wyglada inaczej choc na oko mocowania odpowiadają jeden drugiemu.

Z miernikiem nie ma problemu, mozemy mierzyć, byle wiedziec co i gdzie ;)

Pierscionki mają lekkie wyżłobienia, usterka nastąpiła tak nagle że ich nie podejrzewam raczej.

Porządna robota to podstawa!

Pozdrawiam,