Zobacz temat - [R220SD 97r]kopcenie problem z odpalaniem spadek mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD 97r]kopcenie problem z odpalaniem spadek mocy

szymek_7 - Pon Paź 18, 2010 22:25
Temat postu: [R220SD 97r]kopcenie problem z odpalaniem spadek mocy
siemanko;) jestem nowy na waszym forum. Miałem zapisać sie juz wczesniej ale nie bylo okazji jednak sytuacja mnie do tego zmusiła, moj rover model 200 w ropce ma problemy z odpalaniem kopci, i wyraznie gdy obrotomierz jest przy 2tys słabnie moc zapala sie przy tym czerwona kontrolka taki jakby węzyk(wiatraczek) wiecie co to może byc? pomocy !!

Z góry dzieki

kadzaf - Pon Paź 18, 2010 23:15

na poczatku zacząłbym od filtrów (powietrza oraz paliwa) przewod paliwoy oraz gruszke
Chester - Wto Paź 19, 2010 09:19

szymek_7 napisał/a:
ma problemy z odpalaniem kopci,
sprawdzenie świec żarowych ewentualnie kata wtrysku
szymek_7 napisał/a:
wyraznie gdy obrotomierz jest przy 2tys słabnie moc
sprawdź węże od turbiny to kolektora może którys jest dziurawy
szymek_7 - Wto Paź 26, 2010 20:24

dziekuje za udzielenie odpowiedzi jak sprawdze to napisze czy to ta przyczyna.

pozdrawiam

[ Dodano: Wto Paź 26, 2010 20:24 ]
kadzaf napisał/a:
na poczatku zacząłbym od filtrów (powietrza oraz paliwa) przewod paliwoy oraz gruszke


niestety sprawdziłem wyglada ze jest ok, myslicie ze może byc to sprawa turbiny?

kadzaf - Czw Paź 11, 2012 20:32

Turbina tez moze byc ,ale do rozruchu raczej nie ,turbina zaczyna znacznie dmuchac od ok 2tys w góre
Raptile - Czw Paź 11, 2012 20:57

kadzaf napisał/a:
turbina zaczyna znacznie dmuchac od ok 2tys w góre


nie prawda turbina pompuje od dołu tez , trzeba pamietac ze seryjne sd/sdi ma bardzo wysoko moment i jest to ok 2900 obr ( wtedy tez uzyskuje maxymalne doladowanie na poziomie 0.8-0.9 bara)

kadzaf - Czw Paź 11, 2012 21:39

Raptile napisał/a:
kadzaf napisał/a:
turbina zaczyna znacznie dmuchac od ok 2tys w góre


nie prawda turbina pompuje od dołu tez , trzeba pamietac ze seryjne sd/sdi ma bardzo wysoko moment i jest to ok 2900 obr ( wtedy tez uzyskuje maxymalne doladowanie na poziomie 0.8-0.9 bara)

W sumie w sd bedzie troche wczesniej dawac ze wzgledu na o wiele krótsza drogie miedzy turbina a kolektorem w porownaniu do sdi.