Zobacz temat - [R416] Wspomaganie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wspomaganie

michal84 - Pon Paź 25, 2010 11:11
Temat postu: [R416] Wspomaganie
Witam
Koledzy mam takie pytanie poniewaz cos mi sie dzieje i cos stuka z przodu w zawieszeniu prawdopodobnie jest to maglownica dotakowo wycieka jeszcze płyn od wspomagania i moje pytanie jest takie: Jaki tam sie leje plyn mineralny czy syntetyk poniewaz musze go dolac bo juz jest ponizej minimum za nim gdzie kolwiek nim sie rusze zeby nie zatrzec pompy.
Licze na wasza pomoc z gory dzieki
pzdr...

kasjopea - Pon Paź 25, 2010 12:33

Do wspomagania leje się płyn o specyfikacji Dexron IID.
bibson3 - Pon Paź 25, 2010 12:43

Hmmm a wczesniej miałeś zielony czy czerwony? Z reguł zielony to mineralny a czerwony to syntetyk.
kasjopea - Pon Paź 25, 2010 12:45

Kolory mogą się różnić. Ma być IID.
michal84 - Pon Paź 25, 2010 13:32

prawdopodobnie mam wlany mineralny i taki sobie kupilem zobaczymy co to teraz bedzie zeby nie wyszlo tylko nie wiadomo co do roboty. Kolezanko ten Dexron IID to jest prawdopodobnie do automatycznych skrzyni.
bibson3 - Pon Paź 25, 2010 13:45

Nie tylko, do wspomagania też, nie wiem jak jest w roverkach zalecane ja dexrona na pewno nie mam :) poprzedni właściciel wode lał do chłodnicy więc na pewno dexron nawet się nie otarł o wspomaganie :)

MOTUL Dexron III 1l

Olej do automatycznych skrzyń biegów Zastosowanie: Wszystkie zastosowania gdzie wymagane sa standardy DEXRON® lub MERCON®. Automatyczne skrzynie biegów, wspomagania kierownicy, hydrostatyczne transmisje napędu oraz inne hydrauliczne lub mechaniczne systemy, które wymagają standardów DEXRON® lub MERCON®

P.S. jakoś narazie działa ;p

leszczu - Pon Paź 25, 2010 13:52

michal84 napisał/a:
Kolezanko ten Dexron IID to jest prawdopodobnie do automatycznych skrzyni.

Koleżanka ma rację :grin: Do wspomagania tylko płyn o specyfikacji Dexron II

michal84 - Pon Paź 25, 2010 14:25

teraz wiem juz to doczytalem gdzies tak wiec zwracam honor kolezance i ma u mnie punkcik