Zobacz temat - [R200/97 R25/01 1,4Si ] Swap silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200/97 R25/01 1,4Si ] Swap silnika

HEMINGWAI - Wto Paź 26, 2010 19:49
Temat postu: [R200/97 R25/01 1,4Si ] Swap silnika
Witam,
potrzebuje porady ponieważ mój silnik po wielu wcześniejszych bolączkach wyzionął ducha... :cry: Więc potrzebuje opinii kogoś kto miał doczynienia z przekładaniem silnika a mianowicie z R25 z 2001r. do budy R200 z 1997r. oczywiście o tej samej pojemności czyli 1,4 Si. Interesuje mnie czy jest możliwe przełożenie i odpalenie silnika bez przerabiania wiązki bo sądząc po budowie to łapy od silnika będą pasowały. I z tego co wyczytałem na forach mogą się różnić kompami i czy mają takie same wtyczki??
Proszę o odp.
POZDRAWIAM
bartek6121

R-200 - Wto Paź 26, 2010 20:25

Jeśli bez kombinacji to trzeba zmieniać wszystko włącznie z wiązkami i współpracującymi zespołami. Można też kombinować inaczej, różnice dotyczą sterowania i rozdziałem iskry. :cool:
HEMINGWAI - Sro Paź 27, 2010 12:50

Aha a wiesz może czy jest z tym dużo roboty i czy zwykły mechanik da sobie z tym rade???
ADI-mistrzu - Sro Paź 27, 2010 13:41

Zwykły mechanik to pojęcie bardzo ogólne...

Masz 2 możliwości, albo kupić silnik ze wszystkim czyli z wiązką i kompem ale dochodzi także problem przeprogramowania go do innego IMMO, albo kupić sam silnik i przełożyć tylko wałek rozrządu ssący bo ma miejsce na palec rozdzielacza, wtedy reszta pozostaje ta co była.

HEMINGWAI - Czw Paź 28, 2010 19:25

aha bo wiesz mój silnik umarl strzeliła głowica i blok silnika i planuje kupic calego R25 tylko że angola i chciałem przełożyć silnik. Więc z mojego mogę przełożyć w sumie to i nie wiela roboty i nic skąplikowanego kilka śrubek odkręcić a wracając do przekładania wiązki to trzeba ja przełożyć całą czy ona gdzieś się łączy (wiązka silnika z wiązka reszty wozu)??? A jeżeli bym przelożył wszystko aby iskra szła przez palec to moja obecna wiązka powinna byc ok, tak???
kqba - Czw Lut 23, 2012 23:44

Dołączę się do tematu.

Po kolejnym już (bodajże 5) HGF-ie mój silnik nadaje się już tylko na dawcę. Wobec tego postanowiłem go wymienić.
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/rover-2...2097383132.html

Mały przebieg, prawie nówka. Nie wiem jak z gwarancją, ale dobrze było by mieć prawie nowe "serce". Proszę o poradę, czy warto, czy szukać czegoś innego?

Co jeszcze wymienić oprócz rzeczy wskazanych poniżej?
wałek
aparat + cewkę
koło zamachowe
kolektor
okablowanie silnika

Zastanawiam się jeszcze nad skrzynią, bo padł synchronizator 3 biegu i teraz jak już ją wyciągnę, to czy jestem w stanie i czy będzie to opłacalne naprawiać?

Kozik - Pią Lut 24, 2012 07:34

kqba napisał/a:
Zastanawiam się jeszcze nad skrzynią, bo padł synchronizator 3 biegu i teraz jak już ją wyciągnę, to czy jestem w stanie i czy będzie to opłacalne naprawiać?


rozebranie i złożenie to koszt spory o ile nie robisz tego sam, poza tym jak rozbierzesz skrzynię to może się urodzić np jakieś łożysko, wtedy koszt przewyższa zakup skrzyni używanej.
tutaj masz skrzynię od naszego kolegi z forum http://allegro.pl/rover-2...2091101420.html
ja brałem od niego sporo rzeczy i nie miałem problemów

kqba - Pią Lut 24, 2012 14:29

Czy do swapa wystarczy że zakupię sam słupek silnika z R25? Np coś takiego:
http://allegro.pl/rover-2...2149176245.html

Ja mam obecnie 1.6 starego typu (ręczny napinacz, czarny korek). Przełożyłbym z niego cały osprzęt łącznie z wałkiem, kołem zamachowym i kolektorami.
Czy może mi czegoś zabraknąć?

leszczu - Pią Lut 24, 2012 15:15

kqba napisał/a:
Czy może mi czegoś zabraknąć?

Nie wiem jak z mocowaniem silnika. Czy nie jest przypadkiem trochę inne. :neutral: