Zobacz temat - [R75] Webasto uruchamia się cały czas
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto uruchamia się cały czas

borys876 - Pon Lis 01, 2010 16:05
Temat postu: [R75] Webasto uruchamia się cały czas
Cześć wszystkim,

Mam problem z webasto, a mianowicie cały czas uruchamia się przy otwarciu drzwi itp, na zamkniętym samochodzie. Czytałem że niby powinno uruchamiać się poniżej 5 stopni, ale u mnie latem tez uruchamiało się, zaczyna to być wkurzające bo 2 razy akumulator mi rozładowało.

Myślałem że czujniki drzwi mogą mieć coś z tym wspólnego, sprawdziłem wszystko wygląda ok.

Może macie jakieś propozycje co może być nie tak.

Szukałem tematu i nic w tej kwestii nie udało mi się upolować.

Dzięki za pomoc

Pozdro

PHJOWI - Pon Lis 01, 2010 16:07

pewnie elektronika na piecu leży.
VMatas - Pon Lis 01, 2010 19:12
Temat postu: Re: [R75 CDT] webasto uruchamia się cały czas
borys876 napisał/a:
Cześć wszystkim,

Mam problem z webasto, a mianowicie cały czas uruchamia się przy otwarciu drzwi itp, na zamkniętym samochodzie.
.....



Otwarciu drzwi z pilota czy jak? Bo dalej piszesz że samochód jest zamknięty - trudno jest zrozumieć co masz na myśli. Opisz tą sytuacje dokładniej, żeby zrozumieć co się dzieje. I podaj jaki typ webasto masz - 66232C czy 98570B.

borys876 - Pon Lis 01, 2010 20:21

ok, już opisuję.

Za każdym razem jak pociągnę za klamkę, otworzę z pilota, czyli cokolwiek zrobię.

Jak samochód stoi zamknięty na parkingu też potrafi załączyć się webasto. Jak już wspomniałem wszystko to dzieje się nie zależnie od temperatury na zewnątrz.

Na początku myślałem że tak ma być bo skoro otwieram samochód to będę jechał i silnik jest "przygotowywany" na rozruch.

Mam jeszcze jeden pomysł, może to już słaby akumulator daje "złe sygnały" jak siada napięcie to uruchamia.

Jutro podłączę nówkę i zobaczę

[ Dodano: Pon Lis 01, 2010 20:21 ]
98570B

VMatas - Pon Lis 01, 2010 21:03

No akumulator to raczej nie - webasto jeżeli akumulator ma niżej 10.5 V w ogóle nie włącza się.
Jedyne co mogę wymyślić - że w jakiś dziwny sposób reaguje na to, co się dzieje na K-bus. Spróbuj odłączyć przewód od 2 pinu webasto i zobacz co wtedy będzie. K-bus nie jest potrzebny dla pracy webasto - tylko dla diagnostyki.
Jeżeli to nie pomoże - to zostanie odłączyć kabel od czujnika temperatury i wtedy zobaczyć. No ale jak to mogłoby być związane z drzwiami to już nie wiem i nie potrafię nic wymyślić.

henryk - Sro Lis 03, 2010 12:12

PHJOWI napisał/a:
pewnie elektronika na piecu leży.

Takie zachowania webasto już były opisywane na forum i najczęstsza diagnoza jak wyżej.
Do czasu wykonania diagnostyki, najprościej będzie odłączyć wtyczkę od webasto. Nic się nie będzie działo ale przynajmniej akumulatora nie rozładuje.