Zobacz temat - [R75] Odma
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odma

endriu50 - Pon Lis 01, 2010 19:10
Temat postu: [R75] Odma
Witam. Mam pytanie czy filtr odmy do 75 CDT pasuje od BMW E39.?
maryba - Pon Lis 01, 2010 19:13

z tego co ja pamietam od E39 to stary typ , z filterkiem , ale proponuję załozyć nowy typ z plastikiem)



tu powinieneś znaleźc odpowiedź
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=51356

P.s. ja zmieniałem mój i jak sie okazało był zupełnie czyściutki - a nalot w kolektorze ssącym miał nie wiecej kak 1- 2 mm ....

grota10 - Pon Lis 01, 2010 21:15

pasuje szukaj czesci tam znajdziesz z wkladem plastykowym.BMW 11127799224 to jest nr katalogowy
apples - Wto Lis 02, 2010 09:49

endriu50 napisał/a:
Witam. Mam pytanie czy filtr odmy do 75 CDT pasuje od BMW E39.
Powinieneś raczej podać oznaczenie silnika, a nie model. :wink:

Odma http://forum.roverki.eu/v...p=466372#466372

haszczyc - Sro Cze 19, 2013 12:07

wymieniłem sam filtr odmy z uszczelkami, tak wyglądał stary filtr strasznie dużo oleju tam było
Pieta - Sro Cze 19, 2013 13:21

Jak byś wyjął teraz odmę, wszystko by wyglądało tak samo jak przed wymianą. Wzrokowa ocena niewiele daje

Według wielu źródeł, wymóg wymiany kompletnej odmy wynika z mozliwości uszkodzenia się zaworka grzybkowgo, który widać po zdjeciu całego zestawu (czerwona uszczelka)

zbygru - Pon Sty 05, 2015 19:35

pozwolę się dołączyć do tematu:
Dzisiaj wyjąłem filtr odmy, był mocno zalepiony mazią olejową, tę czerwoną membranę wyjąłem i delikatnie wyczyściłem, obudowę przemyłem benzyną i osuszyłem, z "koszyczka" usunąłem owijkę (jakiś "sznurek" i warstwa gąbczasta).
Wyszedłem z założenia , że skoro nowe wkłady są plastikowe i właściwie bezobsługowe to pozostawię sam koszyczek plastikowy ze starego filtra a ponieważ membrana jest w dobrym stanie również ją zostawię.
Poskładałem wszystko do kupy i za kilka dni sprawdzę jak wygląda EGR, który kilka dni temu wyczyściłem.
Jeśli ktoś już tak robił proszę o uwagi do mojego pomysłu :roll:

A tak na marginesie to skoro chodzi o tę czerwoną membranę to powinna być ta część doetępna jako samodzielna, prawda?