Zobacz temat - [R416] Problem z centralnym zamkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z centralnym zamkiem

DzieX - Wto Lis 02, 2010 01:22
Temat postu: [R416] Problem z centralnym zamkiem
Hej,

Jest problem w Roverze 416 Si z 95 roku z centralnym zamkiem. Po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. Natomiast z pilota auto się otwiera. Przy próbie zamknięcia zamyka i natychmiast otwiera. Jest to raczej centralny fabryczny, bo przy rozbieraniu drzwi popatrzyłem nieco na siłowniki i konstrukcję. Aha, auto ma alarm fabryczny. Nie wiem niestety czy sprawny. Podejrzewam, że jest to jakoś ze sobą powiązane. Dodam, że auto nie mruga kierunkami. Nie pokazuje też otwartych drzwi na desce gdy wszystkie są zamknięte.

Nie wiem nawet od czego zacząć sprawdzanie, więc proszę o pomoc.

faecd - Wto Lis 02, 2010 02:42

DzieX napisał/a:
Dodam, że auto nie mruga kierunkami. Nie pokazuje też otwartych drzwi na desce gdy wszystkie są zamknięte.
czujnik otwartej maski albo cos z tylna klapa
darek_wp - Wto Lis 02, 2010 08:30

Zdemontuj krańcówki drzwi, przeczyść i sprawdź czy zwieranie samych przewodów do nadwozia (masy) uruchamia kontrolkę.
Co do migania kierunków po uzbrojeniu alarmu trzeba sprawdzić dodatkowo wyłączniki maski i tylnej klapy. Nie zaszkodzi też jeśli to hatchback sprawdzić wiązkę tylnej klapy.
Problem z otwieraniem się zamka po zamknięciu może świadczyć zarówno o uszkodzeniu krańcówek siłownika w drzwiach kierowcy jak i instalacji przy tym siłowniku.

Pawel_416 - Wto Lis 02, 2010 11:38
Temat postu: [R416] Problem z centralnym zamkiem
Cześć-radził bym ci popatrzeć na bezpieczniki pod kierownicą... :!:
Zamykał mi się nie mrugając światłami mijania.
Popatrz i będzie OK! powodzenia