Zobacz temat - [R600] Podgrzewanie lusterek + szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Podgrzewanie lusterek + szyba

kruszan - Wto Lis 16, 2010 15:08
Temat postu: [R600] Podgrzewanie lusterek + szyba
Mam problem z nie działającym podgrzewaniem lusterek bocznych, po wciśnięciu przycisk słychać klik ale nie podświetla się on, lusterka tak samo nie ogrzewają się ;/

Dziś rozebrałem cały boczek, sprawdziłem połączenia kabli, kostki, włącznik i wszystko wygląda ok. Prąd do przełącznika dochodzi, ale od niego już nie?

Gdzie można szukać przyczyny?

I druga sprawa, problem z wolnym działaniem podgrzewania szyby tylnej. Tzn działa ono ale odparowanie szyby trwa z 10min, aż boję się co będzie z odmarzaniem ;/ 2 paski mi nie działają, mniej więcej po środku jeden i 10cm dalej 2gi. Sprawdziłem połączenie z kolektorami i wszystko ok. Działa woooolno, gdzie innych autkach to jest "chwila"

pozdrawiam

thef - Wto Lis 16, 2010 15:27

kruszan napisał/a:
Mam problem z nie działającym podgrzewaniem lusterek bocznych, po wciśnięciu przycisk słychać klik ale nie podświetla się on, lusterka tak samo nie ogrzewają się ;/
Najprawdopodobniej do wymiany nadaje się mikrostyk. Możliwe też, że któryś kabelek niedomaga. Podawałem na forum kiedyś procedurę szukania usterki w obwodzie lusterek. Spróbuj poszukać, ale stawiam raczej na mikrostyk.
kruszan napisał/a:
I druga sprawa, problem z wolnym działaniem podgrzewania szyby tylnej. Tzn działa ono ale odparowanie szyby trwa z 10min, aż boję się co będzie z odmarzaniem ;/ 2 paski mi nie działają, mniej więcej po środku jeden i 10cm dalej 2gi. Sprawdziłem połączenie z kolektorami i wszystko ok. Działa woooolno, gdzie innych autkach to jest "chwila"
To może być kwestia mocy ogrzewania. Sam widzę, że np. w astrze działa mocniej niż w roverze. Wątpię by była to wina jakiejś usterki. Może warto zadbać bardziej o pozbycie się wilgoci z auta, wtedy szyba nie będzie tak mocno zachodzić. A żeby szybko odparować szyby najlepiej włączyć na moment klimatyzację jeżeli jest.
kruszan - Wto Lis 16, 2010 16:12

http://forum.roverki.eu/v...light=mikrostyk
http://forum.roverki.eu/v...light=mikrostyk

więcej tematów nie znalazłem, no chyba że coś pominąłem. Coś może i faktycznie ten styk bo sprawdzałem kontrolką czy jest + czy nie, i nie było różnicy po wciśnięciu włącznika, do niego dochodzi ale po jego włączeniu powinien się pokazać jeszcze w jednym punkcie czyli dolotowym do lusterek już. Dioda też mi się nie pali a powinna.

thef - Wto Lis 16, 2010 16:43

Procedura o której pisałem jest w manualu do Hondy Accord CC7 (dostępny w sieci) oraz w Rave.

Mikrostyk (D2F223) - http://www.tme.eu/html/PL...9_PL_pelny.html

Perez - Wto Lis 16, 2010 21:34

Jezeli chodzi o niedzialajace paski to mozesz uzyc takiego pedzelka z Norauto czy podobnego sklepu. Ja kiedys zakupilem, uzylem i dzialalo.
kruszan - Wto Lis 16, 2010 21:58

Perez napisał/a:
Jezeli chodzi o niedzialajace paski to mozesz uzyc takiego pedzelka z Norauto czy podobnego sklepu. Ja kiedys zakupilem, uzylem i dzialalo.


Słyszałem o tym, lakier przewodzący prąd, było w innych tematach, ale powiedz mi czy szukałeś miejsca gdzie nastąpiło przerwanie i wtedy dosłownie to miejsce posmarowałeś kropeczką tego, paski są zatopione wewnątrz i trzeba jedynie taśmą papierową obkleić góra + dół i namalować nowy pasek ?

Harry - Wto Lis 16, 2010 22:01

tak właśnie trzeba zrobić
kruszan - Wto Lis 16, 2010 22:23

thef napisał/a:
Procedura o której pisałem jest w manualu do Hondy Accord CC7 (dostępny w sieci) oraz w Rave.

Mikrostyk (D2F223) - http://www.tme.eu/html/PL...9_PL_pelny.html


czy to RAVE obsługuje również 600ki? lub proszę o link do innego poprawnego :)

http://www.roverki.pl/ind...-startdown/104/

Harry - Wto Lis 16, 2010 22:42

Cytat:
pekaes86 napisał/a:
Może troche odświeze temat, moj accord 1997r ma podgrzewanie lusterek na przycisk.
Jakiś czas temu zaczeło mi się cos psuć, raz grzał raz nie, jak sie okazało powodem był przycisk do włączania podgrzewania. Wyciągnąlem więc panelik od sterowania lusterkami, rozebrałem odpowiedzialny był mikrowłącznik - rozebrałem go ale juz nie złożyłem spowrotem heh:/
Kupiłem więc na allegro taki sam no i cóż problem jest ten sam, jestem pewnien ze winny jest właśnie on (gry mierze miernikiem zwarcie, raz jest a raz nie, przerywa, często wogole ine zwiera)


Moje pytanie, czy miał ktoś podobne problemy?? Może ktoś sie z tym uporał?


Tak, ja jak miałem Accorda 2.0 ES z 1997 roku. Dokładnie to samo. Problem jest w tym, że prąd w podgrzewaniu lusterek płynie duży a ten mikrostyk jest na to mocno za słaby/za mały i styk się szybko wypala.
Rozwiązanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku starych pralek automatycznych polskiej produkcji w których grzałka była załączana bezpośrednio przez programator i programator regularnie się psuł wskutek upalenia tego zestyku od grzałki.

Założyłem na wiązce miniaturowy przekaźnik 12V z zestykiem na kilka amperów - mikrostyk włączał więc tylko cewkę przekaźnika a maty grzejne były załączane poprzez styk przekaźnika. Przeróbka jest b. prosta do zrobienia - każdy kto chociaż trochę radzi sobie z prądem elektrycznym, schematami elektrycznymi i lutownicą da radę to zrobić. Definitywnie rozwiązało to problem.
_________________
Pozdrawiam Zbyszek
,
cytat z forum accorda

Mayson - Sro Lis 17, 2010 01:21

kruszan napisał/a:
Mam problem z nie działającym podgrzewaniem lusterek bocznych, po wciśnięciu przycisk słychać klik ale nie podświetla się on, lusterka tak samo nie ogrzewają się

Padnięty włącznik - miałem to samo. Nagle przestał się podświetlać i próbowałem to rozebrać, ale tego nie da się złożyć spowrotem... wypieprzyłem cały ten czarny moduł i kupiłem na allegro z rozbitka za 50zł - działa do dziś bez problemu.

Tylna szyba to tak jak koledzy piszą - pasta przewodząca i ładnie ją nałożyć na ubytki, gdzie jest przerwany obwód :ok:

thef - Sro Lis 17, 2010 09:51

kruszan napisał/a:
Padnięty włącznik - miałem to samo. Nagle przestał się podświetlać i próbowałem to rozebrać, ale tego nie da się złożyć spowrotem... wypieprzyłem cały ten czarny moduł i kupiłem na allegro z rozbitka za 50zł - działa do dziś bez problemu.
Czego nie da się złożyć? Chyba mikrostyku tylko ;) . Kosztuje grosze więc polecam kupić i wymienić właśnie jego. Roboty praktycznie tyle samo, koszty sporo mniejsze i do tego pewność, że nie trafimy na moduł z mikrostykiem w agonii z Allegro.
Mayson - Sro Lis 17, 2010 12:36

thef napisał/a:
Czego nie da się złożyć? Chyba mikrostyku tylko

Tak; on jest nie do złożenia bez użycia magii. W sumie masz rację, jesli taniej i pewniej, to lepiej kupić sam mikrostyk :ok:

kruszan - Sro Lis 17, 2010 17:09

Cytat:
to lepiej kupić sam mikrostyk :ok:


w weekend rozbieram boczek raz jeszcze, sprawdzę sam włącznik dokładnie i po weekendzie zamówię go :) lub może osobiście skocze przy okazji,

dzięki chłopaki

Perez - Pon Lis 22, 2010 19:26

Ja malowalem paski, ktore nie grzaly na nowo po calosci, potem jak wyschlo to to wszystko starlem szmatka z woda.
kruszan - Pon Lis 22, 2010 23:22

Perez napisał/a:
Ja malowalem paski, ktore nie grzaly na nowo po calosci, potem jak wyschlo to to wszystko starlem szmatka z woda.


nie przyglądałem się im jeszcze z bliska, ale czy one nie zatopione są w szybie? czy może idzie je wyczuć pod palcem? bo jeśli tak to wystarczy zamalować miejsce gdzie obwód jest zerwany, ale jeśli w szybie to jak pomalowałeś i potem wytarłeś?

sry ale nie rozumiem :bezradny: :razz:

Mayson - Wto Lis 23, 2010 17:00

kruszan napisał/a:
czy one nie zatopione są w szybie?

Nie są. Są namalowane NA szybie :]

Perez - Sro Lis 24, 2010 13:49

Sa namalowane na szybie i dlatego wlasnie sie psuja, bo latwo je porysowac.
kruszan - Czw Lis 25, 2010 22:55

No Panowie, płynne srebro już mam 2g za 22zł :D niezły przelicznik, w weekend działam, dam znać co z tego wyszło :)
Zubek - Sob Lis 27, 2010 18:34

Mam wielką prośbę. Możecie mi podać linka np. z allegro z aukcją z mikrostykiem który pasowałby do włącznika podgrzewania lusterek do R600?
Jest tego trochę a nie mam pojęcia który by się nadawał.

thef - Sob Lis 27, 2010 18:43

Zubek napisał/a:
Mam wielką prośbę. Możecie mi podać linka np. z allegro z aukcją z mikrostykiem który pasowałby do włącznika podgrzewania lusterek do R600?
Jest tego trochę a nie mam pojęcia który by się nadawał.
Przecież wkleiłem link do tego mikrostyku na początku tematu.
kruszan - Sob Lis 27, 2010 19:01

Zubek napisał/a:
Mam wielką prośbę. Możecie mi podać linka np. z allegro z aukcją z mikrostykiem który pasowałby do włącznika podgrzewania lusterek do R600?
Jest tego trochę a nie mam pojęcia który by się nadawał.


kolego ja poszedłem za radą forumowiczów,

padł mi mikrostyk, koszta 20zł + przesyłka + dłubanie przy wymianie bo to takie maleństwo = NIE OPŁACA SIĘ brudzić, za 25zł kupiłem cały panel sterowania lusterkami, wymiana to 5-8śrubek przy demontażu boczku i 10min wolnego czasu, wszystko śmiga dosłownie chwila i lustereczka ciepłe :-)

jutro kleje taśmę na tyną szybę i smaruje sreberkiem :D przerwy w paskach dzisiaj zlokalizowałem :)

Zubek - Sob Lis 27, 2010 19:05

thef napisał/a:
Przecież wkleiłem link do tego mikrostyku na początku tematu.

Tak, widziałem. Liczyłem na linka z allegro bo nie mogłem go znaleźć. Na tym co pokazałeś trzeba się rejestrować. Ale dzięki bardzo, ten Twój się bardzo przydał. :ok:

kruszan - Sob Lis 27, 2010 19:14

Zubek napisał/a:
Liczyłem na linka z allegro bo nie mogłem go znaleźć.


1wszy z brzegu

http://moto.allegro.pl/ro...1334045373.html

możesz go zapytać czy nie sprzeda osobno

zajrzyj do działu kupie/sprzedam, użyj szukajki lub napisz temat - odezwie się nie jedna osoba :)

Zubek - Sob Lis 27, 2010 19:18

kruszan napisał/a:


możesz go zapytać czy nie sprzeda osobno


Mało prawdopodobne żeby sprzedał osobno. Będzie miał później problem ze sprzedażą reszty.

gajowy - Pią Gru 03, 2010 21:39

Zubek napisał/a:
kruszan napisał/a:


możesz go zapytać czy nie sprzeda osobno


Mało prawdopodobne żeby sprzedał osobno. Będzie miał później problem ze sprzedażą reszty.

Wcale nie. Ktoś może potrzebować tylko tapicerki bo mu ją np pies zeżarł a sterownik ma swój, równie dobrze pomyśl po co mi tapicerka jak chcę sterownik. Twoje myślenie przypomina mi jednego miejscowego cwaniaka u którego byłem z zapytaniem o jedną cześć elektryczną, wiesz co mi powiedział? Żebym kupił cały samochód...I D I O T A...

kruszan - Nie Gru 05, 2010 00:22

Działałem ze sreberkiem 2 razy, idealnie wyczyściłem i odtłuściłem szybkę z tyłu, zlokalizowałem 2 miejsca w których nie łączy - jest przerwa w obwodzie. Obkleiłem tasiemką papierową górę oraz dół równo z paskiem, nałożyłem srebro i nic, prądu nie przewodzi... wczoraj to robiłem i nic, dzisiaj rano zdrapałem wyczyściłem i od nowa ale dalej to samo ;/

ten preparat to chyba jakaś kiła albo ja coś źle robię... załamka akurat 2 paski na środku szyby wkurza mnie to ;/

Perez - Pon Gru 06, 2010 16:12

Ja posmarowalem cale paski. Pamietam, ze w instrukcji bylo napisane, zeby wyschlo i potem sie to scieralo.
claudii - Czw Gru 09, 2010 08:31

czy ten mikrostyk też będzie dobry do włącznika podgrzewania lusterek: http://allegro.pl/mikrowl...1342880996.html bo niestety sprzedawca nie ma pojęcia....
Brt - Czw Gru 09, 2010 10:30

niestety jest za duży ...
claudii - Czw Gru 09, 2010 11:29

Hmm czyli trza patrzeć po wymiarach, to chyba nic innego mi nie pozostanie jak podwójna robota, wyjąć, pójść z tym do sklepu i zamontować.
Brt - Czw Gru 09, 2010 12:47

w linku co thef wrzucił są wymiary tego właściwego mikrostyku ... wydrukuj i do sklepu niech po wymiarach lub oznaczeniu znajdą :ok: ... a może sklep to Ci ściągnie, jeśli robią zakupy w TME ... nie musiałabyś za przesyłkę płacić :ok: