Zobacz temat - [R400]Dziwny dzwiek z lewej strony (tak jakby w drzwiach)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Dziwny dzwiek z lewej strony (tak jakby w drzwiach)

group1320 - Czw Lis 25, 2010 20:49
Temat postu: [R400]Dziwny dzwiek z lewej strony (tak jakby w drzwiach)
[i]Witam. Przeglądnąłem forum i nie znalazlem nic na ten temat. Dziwne dzwieki dochodza z lewej strony tak jakby w drzwiach albo w slupku. Dzieje sie to raczej na wybojach. Moze ktos spotkal sie z takim problemem.
dawidek126 - Pią Lis 26, 2010 22:30

czesc:)
a otwierają ci się drzwi z kluczyka?? u kolegi był podobny dżwiek "pukania " bo dzwignia sie rozłączyła i na wertepach raz obijała sie o płat drzwi a raz o wzmocnienie( oczywiscie ta dzwigia obijała sie za boczkiem:P:p

[ Dodano: Pią Lis 26, 2010 22:30 ]
czesc:)
a otwierają ci się drzwi z kluczyka?? u kolegi był podobny dżwiek "pukania " bo dzwignia sie rozłączyła i na wertepach raz obijała sie o płat drzwi a raz o wzmocnienie( oczywiscie ta dzwigia obijała sie za boczkiem:P:p

group1320 - Sob Lis 27, 2010 18:23

Tzn drzwi otwieram z pilota ;] ale wlasnie podejrzewam ze cos w drzwiach moglo sie poprostu poluzowac albo cos takie.
shudder - Sob Lis 27, 2010 18:39

A masz elektryczne szyby? Mi w tamtym roku urwał się mechanizm opuszczania szyby. Jest przykręcony w środku drzwi za pomocą czterech (o ile dobrze pamiętam) śrub. U mnie wyglądało to tak, że po prostu wyrobiły się większe dziury i śruby normalnie przez nie przeszły. Naprawiliśmy to z bratem sami. Dołożyliśmy szersze podkładki i przykręciliśmy z powrotem. Ale ostatnio też mi coś tam brzęczy i podejrzewam, że to znów któraś śruba albo podkładka się obluzowała.
group1320 - Sob Lis 27, 2010 23:10

Powiem szczeze ze wlasnie szyby elektryczne nie zawsze dzialaja to moze to. Poprostu musze z ojce rozebrac tapicerke i zobaczyc czy wszystki w porzadku ;]
shudder - Nie Lis 28, 2010 10:24

group1320 napisał/a:
Powiem szczeze ze wlasnie szyby elektryczne nie zawsze dzialaja to moze to. Poprostu musze z ojce rozebrac tapicerke i zobaczyc czy wszystki w porzadku ;]

Ja bym właśnie to obstawiał. U mnie wtedy w pewnym momencie mocno coś w drzwiach huknęło i mechanizm całkiem przestał działać. Szyba opadła i tylko ręcznie można ją było podnieść do góry ale nie do końca, a to zima już była i trzeba było szybko naprawić :D

kasjopea - Nie Lis 28, 2010 10:35

group1320, chyba nikt nie jest w stanie odgadnąć, co Ci tam skrzypi. Rozbierz boczek i to obejrzyj zamiast tracić czas na zakładanie tematu.
pawlo88 - Pon Mar 14, 2011 16:58

Witam

Miałem prawie takie objawy jak wy a mianowicie na wybojach coś brzęczało w drzwiach kierowcy i pasażera. Po ściągnięciu boczku i folii okazało się że poluzowała się jedna ze śrubek mniej więcej w połowie drzwi. Po dokręceniu nareszcie nastała błoga cisza, no może oprócz tego świstu podczas szybkiej jazdy. :mrgreen: