Zobacz temat - [r216 coupe 97'] Pobór prądu, obciązenie....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [r216 coupe 97'] Pobór prądu, obciązenie....


Vesper416 - Pon Lis 29, 2010 20:51
Temat postu: [r216 coupe 97'] Pobór prądu, obciązenie....
Witam mam taki właściwie nie problem a odczucie i chce sie upewnić czy wszystko gra czy nie. W zeszłym tygodniu wymieniałem maty grzewcze w lusterkach. Założyłem maty 12W. teraz jak juz sie zimno zrobiło i włączam podgrzewanie to dzieje się cos takiego charakterystycznego dla włączenia sprężarki klimy. Czuć takie delikatne jakby szarpnięcie jakby silnik dostał ciut więcej obciązenia.

Zastanawiam sie czy alternator daje rade. zazwyczaj radio włączone i wcale nie cicho dmuchawe zawsze na drugim biegu oraz podgrzewanie lusterek i szyby. Czy możliwe że to za duże obciążenie czy coś???
Ogólnie zero jakichkolwiek problemów z elektryką czy też akumulatorem. tylko to bardzo delikatne prawie nie wyczuwalne szarpniecie silnikiem.


P.S

Czy tylko ja uważam że podział forum na podkategorie modeli jest bez sensu?!!! Przecież silniki są takie same instalacje niemalże identyczne a teraz będe czekał aż ktos zajrzy do kącika Coupe... Bez sensu. Rozumiem że jak zdubluje post w kategorii R200 to dostane od Pani Szeryf ostrzeżenie?

Remigiusz - Pon Lis 29, 2010 21:02

Ogrzewanie szyby bardzo dużo prądu pobiera i jest to normalne lub może wystąpić. :wink:
tronsek - Pon Lis 29, 2010 21:08

U mnie w R216 Coupe (D16A8) wystarczy włączyć światłą, aby odczuć zmianę w pracy silnika. Myślę, że Twoje objawy są normalne.
Vesper416 - Pon Lis 29, 2010 21:24

Dzięki panowie uspokoiliście mnie bo już myślałem że alternator kończy żywot...
tronsek - Pon Lis 29, 2010 21:36

Vesper416 napisał/a:
myślałem że alternator kończy żywot
Zawsze możesz jeszcze sprawdzić prąd ładowania na silniku nie obciążonym i obciążonym. Da Ci to obraz stanu Twojego alternatora.