Zobacz temat - [R45] Demontaż lewego błotnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Demontaż lewego błotnika

dawidek126 - Pią Gru 10, 2010 14:40
Temat postu: [R45] Demontaż lewego błotnika
witam!!!!!
mam pytanie czy duża trudność sprawia demontaż lewego przedniego błotnika??? czego moge sie spodziewać??? jak sie do tego zabrac???

Mix - Pią Gru 10, 2010 14:47

Nie jest to duża trudność. ZTCP odkręcasz osłonę nadkola (chyba 4 śruby), wszystkie śruby błotnika widoczne po otwarciu maski (6 lub 8 szt) i na koniec 2, widoczne po otwarciu drzwi.
dawidek126 - Pią Gru 10, 2010 15:00

a czy trzeba odkręcać tą plastikową nakładke progu?? tą co idzie na całej długosci progu.
Mix - Pią Gru 10, 2010 15:57

Jeśli dobrze pamiętam (demontowałem w bliźniaczej Hondzie Civic) to nakładki nie trzeba zdejmować. Może się okazać, że jest jeszcze jedna śruba pod reflektorem trzymająca błotnik - tego nie jestem w 100% pewien, bo tu są różnice między R i Hondą :wink:
BTW, przy demontażu używaj dobrego jakościowo klucza nasadowego, który nie "ściągnie" lakieru, ze śrub pod maską :wink:

mielony22 - Pią Gru 10, 2010 16:36

i ja zdejmowalem u siebie blotnik.napewno sruby po maska, napewno jak otworzysz drzwi, napewno trzeba odkrecic plastikowe nadkole, i chyba wlasnie jest jeszcze sruba w okolicach reflektora, napewno nie trzeba go demontowac, tylko o spodu idzie sie tam dostac. mialem zdjecia tylko nie moge ich znalezc, zawsze jak cos jest potrzebne to nie ma tego pod reka. :razz: