Zobacz temat - [R45] montaz haka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] montaz haka

Remigiusz - Pon Gru 13, 2010 19:13
Temat postu: [R45] montaz haka
Witam,

czy jest tutaj ktoś co montował haka może :?: Chce sobie do 45 sprawić hak i z tego co wiem może być tez używany dopóki mam tabliczkę :ok:

Jak to wygląda z podbiciem w dowodzie robią to na stacji diagnostycznej czy trzeba jechać do urzędu komunikacji :?:

Następna sprawa jest taka to elektryka :razz: Według Rave jest pokazany montaż elektryki haka ale jakoś pokazują foty gdzie trzeba przez pol auta ciągnąc jakieś kable przekaźniki i wiercić w osłonie zegarów jakieś dziury :shock: Po cholerę, jak na moja myśl wystarczy się podpiąć pod światła tylne i tam wszystko jest co trzeba.

Kierunki 1 i 2
Pozycyjne oświetlenie
Stop
mgłowe tylne
Masa byle gdzie można zabrać

i to by było wszystko po co tak komplikować :?:

Mozę ktoś potrafi mi doradzić i odpowiedzieć :wink:

bizon - Pon Gru 13, 2010 19:22

Cytat:
Jak to wygląda z podbiciem w dowodzie robią to na stacji diagnostycznej czy trzeba jechać do urzędu komunikacji :?:

Montujesz, daja Ci zaswiadczenie na stacji diagnostycznej, jedziesz po wpis do urzedu komunikacji

Markzo - Pon Gru 13, 2010 20:03

Remi55 napisał/a:
Następna sprawa jest taka to elektryka Według Rave jest pokazany montaż elektryki haka ale jakoś pokazują foty gdzie trzeba przez pol auta ciągnąc jakieś kable przekaźniki i wiercić w osłonie zegarów jakieś dziury Po cholerę, jak na moja myśl wystarczy się podpiąć pod światła tylne i tam wszystko jest co trzeba.

Kierunki 1 i 2
Pozycyjne oświetlenie
Stop
mgłowe tylne
Masa byle gdzie można zabrać

i to by było wszystko po co tak komplikować

Mozę ktoś potrafi mi doradzić i odpowiedzieć


w 75 pokazują to samo, ja kupiłem hak używany z angilka z modułem, Tomek1212 z Tarnowa podpiął sygnały z tylnich lamp do tego modułu i wszystko pięknie gra, żadnego ciągania kabli przez całe auto ;)

borek88 - Pon Gru 13, 2010 21:03

bo to jest do kabel to wkaznika ktory inf czy przyczepka jest podpieta.
tak to bylo robione przy zakladaniu org haka z akcesori do roverka
moj ojciec ma to samo w renowce z rajchu ma zielona kontrolke.

ja bym moze i tez zalozyl hak ale taki zeby kompletnie nie bylo go widac po zdemontowaniu samego zaczepu
zadnego mocowania zadngo gniazdka
mi przyczepka przydaje sie kilka moze max 5x do roku a nie podoba mi sie hak i jestem w stanie meczyc sie te kilka razy do roku z podlaczeniem przyczepki tylko dla tego zeby nie bylo widac wogole tego wihajstru

bluegory - Sro Gru 15, 2010 14:53

w zakupionym jakieś 2 miesiące R jest hak i też mam sygnały podpięte z tylnych lamp lecz główne przewody prądowe mam ciągnięte osobnymi kablami z osobnymi bezpiecznikami do samego przodu(montaż z Holandii). Co zauważyłem obciążenie przy użyciu było dość spore bo dostrzegłem stopiony jeden z bezpieczników. Sam jeszcze haka nie używałem więc więcej powiedzieć nie jestem w stanie.
Remigiusz - Sro Gru 15, 2010 15:24

bluegory, Mozę się gdzieś woda dostała i spaliło bezpieczniki poprzez zwarcie :wink: Te kilka żarówek więcej nie jest aż takie obciążenie dla instalacji, najsilniejsza ma 5W i to od stopu :wink:
przemek199 - Czw Gru 16, 2010 17:26

Remi55 napisał/a:
bluegory, Mozę się gdzieś woda dostała i spaliło bezpieczniki poprzez zwarcie :wink: Te kilka żarówek więcej nie jest aż takie obciążenie dla instalacji, najsilniejsza ma 5W i to od stopu :wink:



Chyba sie cos koledze pomieszalo bo od stopu ma zarówka zdaje sie 21W a 5W to na bank pozycyjne... :grin:

Remigiusz - Czw Gru 16, 2010 17:37

przemek199, A no tak pomieszało mi się :wink: