Zobacz temat - [R420] Po ustawieniu pompy wtryskowej zapala się check engin
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Po ustawieniu pompy wtryskowej zapala się check engin

Dawid220 - Nie Gru 19, 2010 13:30
Temat postu: [R420] Po ustawieniu pompy wtryskowej zapala się check engin
Koledzy wymieniłem czwartą świecę i po złożeniu tego wszystkiego do kupy,ustawiłem pompę tak żeby palił od strzała.Pali ale jest taki problem że czasami kontrolka checking engine się zapala.
borek88 - Nie Gru 19, 2010 14:07

odłączałeś aku przed rozbieraniem tego rozumie??

może jest przeskoczone o ząbek i przez to czasami widzi błąd mimo ze odpalanie i praca jest prawidlowa

szoso - Nie Gru 19, 2010 14:56

borek88 napisał/a:
odłączałeś aku przed rozbieraniem tego rozumie??

poco? nie trzeba nic odłączać
Dawid220 napisał/a:
ustawiłem pompę tak żeby palił od strzała.Pali ale jest taki problem że czasami kontrolka checking engine się zapala.

musiałeś przeholować z kątem wtrysku, stąd teraz check engine wyskakuje

borek88 - Nie Gru 19, 2010 16:13

po to ze jak na aku odlaczy sie pompe to chek gotowy chyba ze w sdi jest inaczej bo w koncu pompa inna;/ fakt moze i moj blad
szoso - Nie Gru 19, 2010 16:40

jeśli na zapłonie nie wyciągnie się wtyczki od pompy to błąd nie wyskoczy, przecież tam prądu nie ma jak wyłączony zapłon
Jugol - Nie Gru 19, 2010 16:48

szoso420 napisał/a:
jeśli na zapłonie nie wyciągnie się wtyczki od pompy to błąd nie wyskoczy, przecież tam prądu nie ma jak wyłączony zapłon


...i tu nie masz racji, w idt, jeżeli nie odepniesz klemy minusowej i wyciągniesz wtykę od pompy- masz checka na bank- sprawdzone przeze mnie :taa: , nawet z wyciągniętym kluczykiem ze stacyjki :taa:

[ Dodano: Nie Gru 19, 2010 16:48 ]
...ups- temat dotyczy SDi - sorki :spoko:

Mix - Czw Gru 23, 2010 12:06

Jugol napisał/a:
...i tu nie masz racji, w idt, jeżeli nie odepniesz klemy minusowej i wyciągniesz wtykę od pompy- masz checka na bank- sprawdzone przeze mnie :taa: , nawet z wyciągniętym kluczykiem ze stacyjki :taa:


U siebie odpinałem wtyczkę na podłączonym aku (zapłon oczywiście wyłączony) i żadne błędy nie wyskoczyły...

borek88 - Czw Gru 23, 2010 18:38

u mnie blad swiecal pol roku a moze lepiej jak mi swiece wymienili bo byla odpieta wtyczka