Zobacz temat - [R45] BRAK SWIATEL MIJANIE PRZEDNICH
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] BRAK SWIATEL MIJANIE PRZEDNICH

aa66 - Czw Gru 30, 2010 09:10
Temat postu: [R45] BRAK SWIATEL MIJANIE PRZEDNICH
Witam, mam następujący problem , "zgasły" mi światła mijania dosłownie ;-/ przestały świecić, żarówki cale , po sprawdzeniu kostki przy lampach okazało się ze nie dochodzi tam prąd, jest tylko na postojowe i długie, tylne lampy i podświetlenie świeci ale nie wiem czy to nie zasługa "pierwszej" pozycji od postojowych.

Mam pytanie gdzie znajdę bezpiecznik lub przekaźnik odpowiedzialny za światła mijania? Sprawdziłem bezpieczniki pod maska wszystkie cale, przekaźników nie umiem sprawdzić.

Ewentualnie gdzie powinienem szukać problemu. Musiałem podłączyć światła mijania pod wejście od postojowych bo inaczej bym nie mógłbym do domu wrócić, nie wiem czy na dłuższa metę to rozwiązanie nie spowoduje jakiś kłopotów ;-/

bizon - Czw Gru 30, 2010 10:25

Jesli nie bezpieczniki to problem moze tkwic przy wlaczniku swiatel, pod kierownica
aa66 - Czw Gru 30, 2010 11:51

źle się sprecyzowałem , interesuje mnie czy w r45 są jeszcze jakieś bezpieczniki poza tymi pod maska?
leszczu - Czw Gru 30, 2010 12:20

Są też pod kierownicą. :wink:
gregor13 - Czw Gru 30, 2010 13:12

aa66 napisał/a:
źle się sprecyzowałem , interesuje mnie czy w r45 są jeszcze jakieś bezpieczniki poza tymi pod maska?


Bezpieczniki nr 10 i 12, 10A, czerwone. Bezpieczniki są za uchylnym schowkiem po lewej stronie kierownicy.

aa66 - Sro Sty 12, 2011 07:56

Bezpieczniki sprawdzone tzn są dobre ale problem jest inny nie dochodzi do nich prąd (tylko do bezpieczników od świateł reszta ok), mam pytanie który przekaźnik powinienem sprawdzić (gdzie go znajdę), ewentualnie jak sprawdzić czy przełącznik w kierownicy jest dobry?(gdzie wetknąć próbówkę ;-))
Jugol - Sro Sty 12, 2011 15:19

Żeby sprawdzić przełącznik przy kierownicy, musisz go mało, że zdemontować, to i rozebrać.
ssnake - Wto Sie 27, 2013 16:51

odświeżę temat gdyż szukam przekaźnika odpowiedzialnego za światła mijania w MG ZS i nie mogę go znaleźć... może ktoś mnie nakierować gdzie on się znajduje?