Zobacz temat - Alu do R400
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Alu do R400

greg-si - Wto Sty 11, 2011 20:11
Temat postu: Alu do R400
Witam.
Powoli idzie do lata więc zwracam się do Was z prośbą i poradę w sprawie felg.
Poszukuję 15' lub ostatecznie 16' felg do swojej gabloty. Wymagania są takie by felga była w miarę solidna a nie jakieś pitu pitu które po wjechaniu w kałuże będzie wyglądała tak:


Ogólnie concept jest taki żeby nie zmieniać swoich ale niestety zaciski hamulcowe są troszkę za duże.
Od jakiegoś miesiąca dwóch poszukuję co mogłoby mi się podobać ale niestety jestem wybredny i takich felg jest mało a jak są to stosunek cena/oferowany towar jest nie do zaakceptowania.
Czego szukam? Raczej czegoś co będzie klasyczne i pasujące do budy. Najchętniej kupiłbym felgi ori rover`a takie:

Ale niestety dostanie ich jest trudne.

Fajne Enkei`ki ma dobryziom:

Ale cena + doprowadzenie felg do stanu idealnego troszkę przekracza założony budżet.
Kolejnym fajnym wzorem według mnie jest ATS:

Tutaj też ciężko o coś co w stanie nadawałoby się do jazdy.
Jeszcze kilka innym mi się spodobało, odpodobało...

Na koniec jak widzi Wam się taka felga:

Nie jestem za bardzo przekonany bo jest kwadratowa. Ale może... (mój by tak wysoko nie stał)

No i prośba do Was. Może macie jakieś propozycje. Po moich wypocinach już wiecie co mniej więcej mi się podoba. Na pewno 16' z MG odpadają bo są zbyt oklepane :P

Remigiusz - Wto Sty 11, 2011 20:27

greg-si, Co ma ta rozwalona felga z kałużą wspólnego :roll: Mi sie taka akurat podoba, mało materiału :wink:
greg-si - Wto Sty 11, 2011 20:35

O to chodzi że nie wiadomo co się w kałuży kryje :)
Kiedyś za gówniarza rowerem chciałem przejechać przez kałużę. Jak wjechałem to rower wyciągnąłem po dwóch dniach jak woda zeszła. A dołek był pod słup oświetleniowy :D

Znaczy się podoba Ci się ta na R45 z ostatniej foty?

tronsek - Wto Sty 11, 2011 20:44

Mi najbardziej podobają się te oryginalne na R200 i R45 oraz Enkei.
Remigiusz - Wto Sty 11, 2011 20:47

mi się takie podobają :mrgreen:


Lubie takie z jak najmniej materiału :wink:

dobryziom - Wto Sty 11, 2011 21:05

Ty masz teraz hamulce 282mm? bo jak tak to ori Rover na pewno nie wejdzie...

chyba najlepsze będą te enkei :)

a tak serio

na szybko może coś Ci podpasuje raczej solidne fele

BBS

http://allegro.pl/felgi-a...1395148204.html

OZ

http://allegro.pl/clio-sp...1395262693.html

Enkei

http://allegro.pl/honda-a...1398472839.html

greg-si - Sro Sty 12, 2011 06:53

tronsek, no właśnie takie felgi mi się marzą... Wychodziły też takie w MGF ale tam rozstaw inny. Może ktoś na zlocie będzie miał i użyczy do przymiarki ;)

Remi55, też z małą ilością materiału mi się podobają ale na pewno nie takie ;) Mniej materiału to więcej widać tarczę :D

dobryziom napisał/a:
Ty masz teraz hamulce 282mm? bo jak tak to ori Rover na pewno nie wejdzie...

Przód jednotłoczkowy się kisi w piwnicy z racji zimówek 14'
Dwutłoczkowe odbieram w tym tygodniu
I powoli zaczynam działać tylne 280mm. Tarcza zamówiona przed nowym rokiem ale że nie mam możliwości wypłacenia kasy z konta (zapomniałem pinu :D ) nie dzwonię nie pytam ;)
Co do tego czy się zmieści czy nie. Na pewno trzeba odsunąć felgę dystansem. Jak odsunę felgę by ramieniem nie czepiała jarzma to jeszcze zaczepiają odważniki na feldze. Czyli da się to jakoś zrobić bo przymiarki robiłem na jesieni ;)

Co do felg.
BBS odpada. Żadne krzykliwe czarne, różowe, czerwone, żółte felgi ;)
Clio fajne. Nawet bardzo. Podobne w civic`u wychodziły. Podobają mi się.
Te z accorda również. Proste i bym miał od razu nowe zimówki. Piszę maila o więcej zdjęć.

Dzięki :)

camaro17 - Sro Sty 12, 2011 09:10

greg-si, ja bym proponował org. Roverowskie lub MG w rozmiarze 16", na pewno będzie to dobry wybór, masz org. wymiary nie musisz kombinować z dystansami czy ET, a na tych wzorach bardzo ładnie wygląda buda. Wiem że masz obniżone zawieszenie, także rozmiar 16" ładnie Ci wypełni nadkole.

Ja na wiosnę chcę zamontować kompletne zawieszenie od MG ZS, bo obecnie na moich 16" trochę za wysoko stoi :)

A może taki wzór jak ja mam???? Chociaż już za dużo ich się porobiło :) Ja osobiści prócz mego wzoru :) jestem za felga z pierwszych zdjęć, czyli R200 BRM i R45 :mrgreen:

greg-si - Sro Sty 12, 2011 15:13

camaro17 z oem felg rovera to tylko te ze zdjęć. Inne odpadają z racji wyglądu. Po prostu nie podobają mi się. Wole zakombinować o zostać przy swoich sprawdzonych felgach niż brać coś innego.

Dostałem foty tych Enkei. Stan zewnętrzny kiepski. Jeszcze ciekawe jakie mają ET bo w aukcji nic nie ma.
Chyba jednak OFF oznacza ET (Offset). Czyli 60 to 'trochę' za dużo. Wiąże się to ze zmianą szpilek i dorobieniem dystansów. Bo na bank obcierałyby ramiona o jarzmo. Na zdjęciach dość dobrze to widzę.

EquinoX - Czw Sty 13, 2011 21:44

Hellou a może takie lusterka byś preferował ?

RH Topline 7.5x16 ;p


Pozdrawiam

greg-si - Czw Sty 13, 2011 22:01

Nie lustro to będzie za dużo się świeciło.
Teraz się świecą klamki, ramki, lusterka ale to wszystko ori a taka felga by już troszkę zalatywała wsią w moim R. Do mietka taka felga super :)

Jeszcze myślę nad takimi felgami z opla:

Są do wyboru 15' i 16' więc może coś by się znalazło tylko ciekawe jakby to na R wyglądało.

dobryziom - Czw Sty 13, 2011 22:25

dla mnie słabe...

tu dobra oferta solidne i do tego jak je odnowić bardzo fajne RH w super cenie

http://moto.allegro.pl/al...1401867667.html

mogą wyglądać tak


greg-si - Czw Sty 13, 2011 22:30

dobryziom napisał/a:
tu dobra oferta solidne i do tego jak je odnowić bardzo fajne RH w super cenie

http://moto.allegro.pl/al...1401867667.html

Wolałbym nie jeść przez miesiąc i wziąć od Ciebie enkei :)

dobryziom - Czw Sty 13, 2011 22:32

enkei już dawno sprzedane...
faecd - Sob Sty 15, 2011 00:14

greg-si, bredzisz jak nie wiem :) ja 2 lata temu mialem ten sam dylemat i jednak po "kombinacji" z jakimis flgami ala avez trafilem na hairpiny od MG i dzis z czystym sumieniem zdecydowanie wszystkim roverowiczom je polecam! Wytrzymale, lekkie, pasujace na plug and play czegoz wiecej chciec :)

I kociarski wyglad. Do takich bys sobie zalozyl laczki 195/45/16 i juz jest lux blux!

Do tego na Zaciskach pod tarcze 282 bedze to lejepij wygladalo niz jak u mnie i camaro na 262 :) a i tak nie jest zle ;)

greg-si - Sob Sty 15, 2011 11:28

faecd, wszystko pięknie i niczemu z Twoich słów nie zaprzeczę :)
Poza jednym zdaniem:
faecd napisał/a:
I kociarski wyglad.

Niestety ale dla mnie te felgi są normalne. Ani fajne ani głupie. Choć jakby trafiły się w normalnych pieniądzach w normalnym stanie i z oponami to pewnie bym wziął.
faecd napisał/a:
...lekkie...

Ile waży jedna felga?

dobryziom - Sob Sty 15, 2011 20:01

greg-si napisał/a:
Ile waży jedna felga?
lekkie na pewno się są moje seryjne 15 ważyły jakieś 0,4KG mniej niż obecne 17...

tu jest killer

http://moto.allegro.pl/ro...1414931412.html

do tego renowacja nie wiem jak u Was ale w Warszawie 55pln/szt przy 15' i masz na prawdę dobre markowe fele :)

Pływak - Sob Sty 15, 2011 22:16

Felga z rantem w 15 calach i z opona o wysokim profilu będzie wyglądać nieciekawie ja bym szukał czegoś minimum 16calowego. Sam długo szukałem felg do kanciaka, co kilka dni przeglądałem wszystkie nowe aukcje z kategorii 16" z rozstawem 4x100 aż w końcu trafiłem coś co imo pasowało idealnie więc również tobie polecam takie rozwiązanie bo prędzej czy później trafi się coś fajnego w dobrych pieniądzach. Na razie zastój bo zima ale z drugiej strony jak coś się trafi w sezonie zimowym można tanio wyrwać mi się udało niedawno wyrwać 18" Rh za dobrą kasę...
greg-si - Sob Sty 15, 2011 22:30

dobryziom napisał/a:
lekkie na pewno się są moje seryjne 15 ważyły jakieś 0,4KG mniej niż obecne 17...

Właśnie o to chodzi że felgi w R/MG są dość masywne.

Te ronale z tego względu że mają rant mi się nie podobają.
Jak kupię felgi i będę miał zamiar je odnawiać to pewnie polecą do wawy bo u mnie to mogą wypiaskować ale z malowaniem gorzej.

Pływak, dlatego zacząłem szukać teraz bo na wiosnę jak już śniegi zniknął będę chciał ruszyć z robotą tego i owego a obecna felga na to nie pozwala.
Jaki wzór RH wybrałeś? Bo ogólnie chyba jeszcze nie widziałem wzoru od tego producenta który by mi idealnie pasował.

Pływak - Sob Sty 15, 2011 22:38

Coś takiego ale do R raczej stylistycznie nie podejdą... szału nie ma ale były za dobrą kasę to brałem bo oryginalne alu 15" jest za małe więc zostały przekwalifikowane na zimówki, a na wiosnę trzeba coś założyć. Jednak od czasu do czasu przeglądam alledrogo i szukam dalej bo to jeszcze nie jest to co chciałbym ostatecznie mieć na aucie...


greg-si - Sob Sty 15, 2011 22:44

Strasznie głupie te felgi nie są.
W RH właśnie nie podoba mi się to że wrzucają jakieś 'upiększenia' na ranty. Na tych jest mało tego i felga wygląda ok.

Pływak - Sob Sty 15, 2011 22:54

No głupie nie są ale w R ich jakoś nie widzę...

Co byś powiedział na Borbety T?


Lub Borbet E?


Oczywiście obie w minimum 16"

greg-si - Sob Sty 15, 2011 23:07

T jakoś nie podchodzi bo z tego co widziałem na allegro to wszystkie mają polerowany rant.
Natomiast E już tak. Proste fajne felgi. Chyba nawet są na alle...

Pływak - Sob Sty 15, 2011 23:20

Lusterka chrom, klamki chrom ja bym szedł w kierunku małego rantu w polerce, cos takiego jak u mnie było w kancie myśle, ze na całości ładnie by się zgrało...

U siebie za to bym widział coś takiego: :twisted:
http://i371.photobucket.c..._0149Medium.jpg
lub
http://seeninjapan.files..../09/golf-lm.jpg

Niestety cena za pierwsze jest spora, a za drugie to już kosmos :/

greg-si - Sob Sty 15, 2011 23:27

Pływak napisał/a:
Lusterka chrom, klamki chrom ja bym szedł w kierunku małego rantu w polerce, cos takiego jak u mnie było w kancie myśle, ze na całości ładnie by się zgrało...

No ja właśnie myślę że już by było troszkę tego za dużo. Najlepiej byłoby założyć na samochód i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Będę przeglądał allegro może coś się trafi w okolicy żeby zrobić przymiarkę i rzucić okiem jak to będzie się prezentowało i czy będzie się kupy trzymało.
Nie mam jakiegoś super parcia na to więc może coś się trafi.

Pierwsze do Keskin`ów podobne.

Dildo - Nie Sty 16, 2011 14:09

Ja równiez za jakis czas bede kupował sobie felunek, powoli sie rozgladam za czymś.. :) Najbardziej zalezy mi na duzym odsadzeniu i niskiej cenie.. :P Szczerze powiedziawszy szukac bede czegos bardziej klasycznego i stonowanego, bo nowoczesne wzory po prostu nie pasują do R400.

http://moto.allegro.pl/vi...1400685815.html

Te są niczego sobie a i "naciągnieta guma" mi sie podoba.. :)

Mam dwie koncepcje - małe i szerokie, albo duze i węzsze.. :P

dobryziom - Nie Sty 16, 2011 14:13

http://allegro.pl/show_item.php?item=1414357971

dobre tanie 17stki...

memphisto - Nie Sty 16, 2011 18:46

dobryziom napisał/a:
dobre tanie 17stki...


ET 35 raczej je dyskwalifikuje :P

faecd - Nie Sty 16, 2011 19:04

Dildo, te z linku co podales to tez pewnie nie wejda, maielm w roverze felgi 7,5 cala szerokie, et 38 chyba lub 35 i przejechalem tylko 5km i od razu zdjalem, kupilem inne a po dlugim czasie sprzedalem tamte kolosy...jeszcze cholera na nich w plecy wyszedlem bo wsadzilem w nie okolo 1000zl lacznie a wyciagnalem 600 :P

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 19:04 ]
dobryziom, to co zapdales to tez cholera wie w jakis stanie sa te fele, pewnie krzywe jak...a i te magiczne 16 srub to niby jakie :P M12x1,5? M12x1,25 jak ja uwielbiam jak ktos sprzedaje cos o czym nic nie wie :P a potem wychodzi, ze przyjechala polamana felga :P haha

Pływak - Nie Sty 16, 2011 20:27

greg-si napisał/a:

No ja właśnie myślę że już by było troszkę tego za dużo. Najlepiej byłoby założyć na samochód i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Będę przeglądał allegro może coś się trafi w okolicy żeby zrobić przymiarkę i rzucić okiem jak to będzie się prezentowało i czy będzie się kupy trzymało.
Nie mam jakiegoś super parcia na to więc może coś się trafi.

No dlatego pisałem o jakimś delikatnym rancie, szeroki parapet w polerce albo całe w poler imo odpadają u Ciebie. Mi też się nie spieszyło najpierw kupiłem ori roverowskie 15" później sobie spokojnie szukałem...

Cytat:
Pierwsze do Keskin`ów podobne.

Pierwsze to właśnie też Rh

BTW dzisiaj założyłem swoje 8nastki i pomijając to, ze badziewne pierścienie centrujące były tak dopasowane, ze piasta je po prostu wypchnęła i nie spełniają swojej funkcji to moja alfa wygląda jak SUV :lol: Musze się do wiosny rozejrzeć za zawiasem jakimś :mrgreen:

greg-si - Nie Sty 16, 2011 21:11

Pływak napisał/a:
BTW dzisiaj założyłem swoje 8nastki i pomijając to, ze badziewne pierścienie centrujące były tak dopasowane, ze piasta je po prostu wypchnęła i nie spełniają swojej funkcji to moja alfa wygląda jak SUV

Hehe to już wiem jakiego taniego suv`a szukać :D

faecd napisał/a:
maielm w roverze felgi 7,5 cala szerokie, et 38 chyba lub 35

15' czy 18' :)
Do civica wrzucają spoko 18' bez jakiejkolwiek rzeźby. Ale tam może być inaczej ułożony plastik nadkola.

faecd - Nie Sty 16, 2011 21:58

greg-si napisał/a:
15' czy 18' :)
16

Przy 17 i wiecej koniecznie musisz zawias robic bo bedzie lipa, na 16 jeszcze uchodzi. Nie wspominajac o komicznie wygladajacych hamulczykach przy 17-18 ;)

greg-si - Nie Sty 16, 2011 22:19

faecd napisał/a:
Przy 17 i wiecej koniecznie musisz zawias robic bo bedzie lipa

tzn. Co robić?
Chyba jednak będę szukał 16.

faecd - Nie Sty 16, 2011 22:31

greg-si napisał/a:
Co robić?
obnizyc
minimum spezyny wymienic a kompleksowo to wiadomo amorki i sprezynki :)

Na 16 jest jeszcze fajniutko, dobrze to wyglada, przy 17 auto stoi jak na szczudlach :)

rovek - Pon Sty 17, 2011 09:45

Pływak napisał/a:

U siebie za to bym widział coś tatkiego: :twisted:
http://i371.photobucket.c..._0149Medium.jpg

Kupiłem sobie takie w tamtym roku i musze przyznać, że są nadzwyczaj wytrzymałe. Rozwaliłem na przedniej lewej już 2 opony a feldze nic. Inna sprawa, że kupiłem je do renowacji bo leżały 2 lata w garażu i porobiły się wżery na warstwie zewnętrznej ale cena była okazyjna.
Pływak napisał/a:

http://seeninjapan.files..../09/golf-lm.jpg

Niestety cena za pierwsze jest spora, a za drugie to już kosmos :/

Te są bardzo ładne i pasują do większości samochodów.

camaro17 - Sro Sty 19, 2011 22:55

greg-si, chyba się nie obrazisz jak zadam pytanko trochę odbiegające od głównego tematu w twoim wątku.

A mianowicie interesuje mnie sprawa jak by wyglądał bryła R400 na kompletnym zawieszeniu od MG ZS i np. org. feldze 15" Rovera, ma może ktoś zdjęcia z profilu takiego setapu??

Najbardziej interesuj mnie wygląd czy felga z oponą z takim lekkim obniżeniu ładnie by się chowała w nadkolu, chyba do takiego ustawienia najlepsze opona była by 195/55 15" ??

arczi83 - Czw Sty 20, 2011 08:47

camaro17, tak wygląda u mnie na oponach 185/60R15 z zawieszeniem od MG ZS 1,8. Słaba jakość bo telefonem
http://img10.imageshack.us/i/zdjcie031bf.jpg/

camaro17 - Czw Sty 20, 2011 15:08

arczi83, WIELKIE DZIĘKI właśnie tego szukałem, jak masz jakiś album z większą ilością zdjęć to podeślij mi linka na PW.

Teraz właśnie muszę sprzedać swoje 16" z oponami a w zamian zakupić org. 15" + nowe oponki + zawias z MG ZS.

Ktoś chętny na moje fele ?? ? :)

Pływak - Czw Sty 20, 2011 15:28

camaro17, krok wstecz? Dlaczego przesiadasz się na 15"?
borek88 - Czw Sty 20, 2011 15:49

greg-si napisał/a:
15' czy 18' :)
Do civica wrzucają spoko 18' bez jakiejkolwiek rzeźby. Ale tam może być inaczej ułożony plastik nadkola.

ja mialem na chwile 18zalozone i na orginalnej zawiesce bylo oki ( tylko torche przeswit nie ladny)

dobryziom - Czw Sty 20, 2011 17:07

memphisto napisał/a:
dobryziom napisał/a:
dobre tanie 17stki...


ET 35 raczej je dyskwalifikuje :P


ja mam 17 ET38 i nic nie wystaje wiec śmiem twierdzić ze tych 3mm nie zauważysz :)

faecd napisał/a:
dobryziom, to co zapdales to tez cholera wie w jakis stanie sa te fele, pewnie krzywe jak...a i te magiczne 16 srub to niby jakie :P M12x1,5? M12x1,25 jak ja uwielbiam jak ktos sprzedaje cos o czym nic nie wie :P a potem wychodzi, ze przyjechala polamana felga :P haha


z takim podejściem to nie powinno się w ogóle nic kupować na allegro... przynajmniej felgi są porządnej firmy a nie jakich chińczyk i do tego atrakcyjny wzór :)

greg-si nie kupuj 15 lepiej poszukać czegoś fajnego w 16-17 niż kupować dwa razy... nawet bardzo fajna 15 nigdy nie będzie wyglądać lepiej od tej samej felgi w 16-17 :)

Dildo - Czw Sty 20, 2011 17:20

http://forum.roverki.eu/g...y&image_id=2004

Tutaj koledze troche wystaje przy ET35, ale w sumie mi sie podoba, zastanawiam sie tylko czy przy wyzszych predkosciach mocno hałasuje opór powietrza.

greg-si - Czw Sty 20, 2011 17:24

arczi83, mój chyba siadł podobnie z tym że nie na zawieszeniu od ZS`a:

Seria i ok -35mm. Opona 185/55 czyli zamiennie 195/50. 195/55 już by balonowato wyglądała no i droższa od 195/50.
Chcesz wrócić do 15'? Moim zdaniem nie ma sensu. Masz 16' więc zostań przy nich i na nich posadź samochód niżej. Będzie lepiej.

Dziś z polecenia kumpla pojechałem 50km po felgi 15'. Tanio jak barszcz więc wziąłem. Oczywiście miały być proste itp. Wziąłem swoje żeby przerzucić opony.
Podkusiło mnie żeby sprawdzić czy nowe felgi są proste. Wrzucili mi je panowie na maszynę a tam prosta jest tylko jedna felga.... Padaka normalnie.
Teraz jednak wiem że 15' 7j ET38 jest na styk z nadkolem (przednie może 1mm wystaje a tylne 1mm się chowa) a rant wewnętrzny felgi na tyle jest kilka mm od wahacza (palec najmniejszy wejdzie z trudem ale jakby był tam odważnik to już nie).

Tak więc po dzisiejszym stwierdzam że trzeba oszczędzić sobie zamiarów z felgami 15' i szukać 16'. Ładnych 16' :)
dobryziom, 17' to już za dużo. 16' będą w sam raz ;) Jednak chyba zanim naprawdę zacznę rozglądać się nad 16' to dozbieram trochę kasy bo w tym wypadku jeszcze opony dochodzą.

Camaro może się pomieniamy :D Moje 15' z oponami za Twoje 16' z oponami :)

arczi83 - Czw Sty 20, 2011 18:05

greg-si, a jakie i od czego masz te sprężyny, bo nic poza tymi od MG i Jamexami nie mogę znaleść, a na zawiasie od MG jest za twardo. Mam już na wiosnę KYB AGX, ale nie mam fajnych sprężyn do zestawu. Te od MG są dużo niższe od serii i innych sprężyn i nie wiem jak się na nich będzie zachowywał, a nie chce już eksperymentować.
A jeśli chodzi o dobór felg to wejdź tu http://www.felgi.pl/lista...niowe_do_.htmlx
i zobacz jak poszczególne felgi wyglądają na aucie, możesz dodać nawet zdjęcie swojego auta.

camaro17 - Czw Sty 20, 2011 18:50

arczi83, czy mógłbyś bardziej opisać wrażenia z jazy na zawieszeniu z MG ZS, najlepiej napisz jakie są minus i plusy ale bez owijania w bawełnę :) Tak obiektywnie :)

A co sądzicie że przy takim obniżeniu lepiej by pasowałyby 16" niż 15" ??

greg-si - Czw Sty 20, 2011 18:50

Ja mam sprężyny H&R i nie powiem żeby było miękko :)
Jak coś pasuje z zawieszenia do hondy civic 5d 95-00 to pasuje również do R400/R45. Zatem wybór jest dość spory. Kumpel sprzedaje nowe Eibach`y Pro Kit (piszę z głowy). W każdym razie ludzie właśnie łączą je z AGX`ami. Sam mam ochotę na taki amor ale kilka złotych on kosztuje ;)

borek88 - Czw Sty 20, 2011 21:02

wlasnie czy gwint dedykowany do civic 6gen 5d pasuje do r400/45/zs??
dobryziom - Czw Sty 20, 2011 22:14

Dildo napisał/a:
http://forum.roverki.eu/garage.php?mode=view_gallery_item&type=garage_gallery&image_id=2004

Tutaj koledze troche wystaje przy ET35, ale w sumie mi sie podoba, zastanawiam sie tylko czy przy wyzszych predkosciach mocno hałasuje opór powietrza.


ATS CUP które wkleiłeś zwykle są z ET20-33 czasem zdarzają się z ET35-38 ale to maja węższy rant. Te felgi zdecydowanie nie dają się do R chociaż to bardzo zacne fele :)

greg-si bardzo dobrze lepiej odłożyć i kupić coś porządnego nic 3 razy zmienia chociaż myślę ze jak byś przymierzył fajna 17'stke to byś już nie oddał :)

Markzo - Czw Sty 20, 2011 22:51

i tak skończysz na 17tkach ;) każdy tak mówi, 15 no może 16...a potem i tak 17 ;) zresztą juz nawet ceny przyzwoitych opon są na akceptowalnym poziomie ;)
Dildo - Pią Sty 21, 2011 08:42

No niby racja, ze wieksze felgi na oponach o mniejszym profilu zawsze wygladają lepiej i nikt by chyba nie pogardził taką 17-tką na oponie 40-45, ale komfort juz spadnie masakrycznie a i uwazac na dziury trzeba sto razy bardziej (czyli praktycznie calusieńki czas). Po za tym, z całym szacunkiem do innych i nie mam tu absolutnie nikogo na mysli, ja osobiscie bym sie nie zdecydował na takie koła przy np. zmatowiałym i porysowanym lakierze, poprawkami blacharskimi robionymi kitem i sprayem czy zderzakami przymocowanymi na klej. Koła powinny byc uwieńczeniem nadwozia, a nie głownym punktem zaczepienia i proby odwrocenia uwagi. I wlasnie ja miedzy innymi nie zdecydowałbym sie na takie koła do swojego auta z tych własnie dwoch powodów.

Nie wiem czy jest sens robić u mnie lakier, za obklejenie folią wyjdzie nie wiele mniej. Fajne, szerokie i nie za duze kołka mnie utysfakcjonują + ewentualnie mała gleba.

greg-si - Pią Sty 21, 2011 11:31

Dildo napisał/a:
Po za tym, z całym szacunkiem do innych i nie mam tu absolutnie nikogo na mysli, ja osobiscie bym sie nie zdecydował na takie koła przy np. zmatowiałym i porysowanym lakierze, poprawkami blacharskimi robionymi kitem i sprayem czy zderzakami przymocowanymi na klej. Koła powinny byc uwieńczeniem nadwozia, a nie głownym punktem zaczepienia i proby odwrocenia uwagi.

Racja ale kto powiedział że ta akurat buda będzie wyglądała całe życie tak samo.
W moim wypadku samochód też wymaga wkładu w blachę i ciągle o tym myślę jednak czy ją remontować czy nie. Co z tego że zrobię na zewnątrz jak progi itp. i tak padną.
Zadecydowałem więc że zbieram graty docelowo do następnej 400 którą kupię pewnie wiosną przyszłego roku.

Markzo, jak hvil ściągnie tego ZS`a to postaram się podjechać do niego i przymierzyć 17'. Zobaczymy :)

dobryziom napisał/a:
greg-si bardzo dobrze lepiej odłożyć i kupić coś porządnego nic 3 razy zmienia chociaż myślę ze jak byś przymierzył fajna 17'stke to byś już nie oddał :)

Tylko kwestia że niepracujący student raczej szybko kasy nie odłoży. Do tego obecne 15 nie wejdą na 282mm co chcę wrzucić z początkiem wiosny.

memphisto - Pią Sty 21, 2011 22:54

greg-si napisał/a:
Markzo, jak hvil ściągnie tego ZS`a to postaram się podjechać do niego i przymierzyć 17'. Zobaczymy :)


te 17" mają rezerwację od dłuższego czasu :mrgreen:

greg-si - Pią Sty 21, 2011 23:12

memphisto, wiem nawet przez kogo
Może do czasu mojego przybycia jeszcze nie zostaną wysłane.
Ja jak zostaną to Markowi zajumam fele :P

Dildo - Sob Sty 22, 2011 02:31

Mi się coś takiego podoba.. :P Serio ;)
greg-si - Sob Sty 22, 2011 09:12

stal jest spoko a bardzo podobają mi się felgi opla strukturalne lecz one mają rozstaw inny.
memphisto - Sob Sty 22, 2011 12:22

Dildo, ciekawe to w sumie :mrgreen: tak inaczej wygląda : D
greg-si - Sob Sty 22, 2011 12:49

ja np. wolę stal od kołpaków :)
Jednak ten ZS to lekka przesada. Samochód wygląda jak jakaś drag`owa maszyna.

Dildo - Sob Sty 22, 2011 14:20

Akurat przykład ktory podałem jest oczywiscie mocno przesadzony, ale chciałem rzucić swiatło na moje upodobania.. :P Tylko przy takich kołach to minimum 300 kucy trzeba miec.

Nie bede ukrywał, ze mam chrapke takie kółeczka: http://allegro.pl/felgi-s...1409754100.html Szkoda tylko, ze są drozsze niz samo auto.. :lol: :lol:

Remigiusz - Sob Sty 22, 2011 14:23

Stal jest fajnie wypalana proszkowo :wink:
borek88 - Sob Sty 22, 2011 15:43

Dildo napisał/a:
Mi się coś takiego podoba.. :P Serio ;)


mozliwe ze koles sie na tym scigal bo to auto jest na sprzedaz i ma "nie odpalajacy" silnik

greg-si - Pon Sty 24, 2011 19:15

Myślę ostro czy nie polecieć po hardcorze i kupić Advan RG2:

Srebrne oczywiście, 16'. Ale wtedy bym się tak spłukał że nie wiem czy na kwiecień bym się z oponami wyrobił :D

borek88 - Pon Sty 24, 2011 19:38

ile komplet takich lal?? wygladaja jak do jdm
ale ladne ogolnie

greg-si - Pon Sty 24, 2011 19:46

myślę że w 1500 bym się zmieścił
orric - Wto Sty 25, 2011 15:53

na allegro znalazlem za 1350 ale biale ciekawe czy za inny kolor bedzie drozej.
Dildo - Wto Sty 25, 2011 21:17

Felgi ładne, ale dla mnie byłby to przerost formy nad trescią w takim autku jak Rover 400, ale to juz twoj wybór, ja bym JDM-wskich felg nie załozył do auta o w sumie eleganckim charakterze.. :P
dobryziom - Sro Sty 26, 2011 00:18

greg-si napisał/a:
myślę że w 1500 bym się zmieścił


przecież to są chińskie podróbki oryginalne nowe advan racing kosztują jakieś 500$ za sztukę... te na allegro to ciężka chińska padaka obciach to założyć.

greg-si - Sro Sty 26, 2011 19:07

dobryziom, 1500$ pewnie by wyszły z cłem i podatkiem bo felgi są w stanach. Przespałem się jednak z tematem i stwierdziłem że nie będę wydawał zaskórniaków na te fele.
Na forum civica robią zamówienie grupowe na repliki advanów i są właśnie za 1000-1500zł zależnie od rozmiarów. No ale to chińczyki. Może i lekkie ale strach by mi było na takich śmigać.
Nie ma co jednak w gównie rzeźbić.

Obecnie znowu jestem na etapie że kupię dystanse i wrzucę te 15' które mam.

Ile razy mi się jeszcze koncepcja zmieni do wiosny...

Tomi - Sro Sty 26, 2011 21:37

dobryziom napisał/a:
greg-si napisał/a:
Ile waży jedna felga?
lekkie na pewno się są moje seryjne 15 ważyły jakieś 0,4KG mniej niż obecne 17...

tu jest killer

http://moto.allegro.pl/ro...1414931412.html

do tego renowacja nie wiem jak u Was ale w Warszawie 55pln/szt przy 15' i masz na prawdę dobre markowe fele :)


Aby taka felga wyglądała musi być minimum 17-cie.

dobryziom - Pią Sty 28, 2011 10:08

Tomi napisał/a:


Aby taka felga wyglądała musi być minimum 17-cie.


taka prawda ja już bym się nie przesiadał na mniejsza fele... i to nie tylko ze względu na wygląd ale na zachowanie opony na zakrętach :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=1434038938

dobra firmowa tylko ze 15 :)

greg-si - Pią Sty 28, 2011 11:25

dobryziom napisał/a:
taka prawda ja już bym się nie przesiadał na mniejsza fele... i to nie tylko ze względu na wygląd ale na zachowanie opony na zakrętach :)

Ale tutaj chyba chodzi o profil opony a nie o sam rozmiar felgi?

dobryziom napisał/a:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1434038938

Fajne. Te przynajmniej mają przyzwoite ET w porównaniu do felg Enkei z Hondy które podawałeś wcześniej. Trzeba by było tylko je przetoczyć bo otwór centrujący 54mm. Gdyby nie to że to tylko 15' to pewnie już bym je wziął... Bo mnie namówiliście na coś większego :)

Dildo - Pią Sty 28, 2011 11:38

http://moto.allegro.pl/ko...1399349972.html

Takie weź.. ;)

greg-si - Pią Sty 28, 2011 11:49

Dildo napisał/a:
http://moto.allegro.pl/ko...1399349972.html

Takie weź.. ;)

Wiszą długo na allegro już.
Do tego wielkie i pewnie krzywe. Te zdjęcia z kępą trawy w feldze nie zachęcają :P
Nie chce monstrum tylko przyzwoitą felgą. Tych Enkei Mazdy nie można być pewnym bo mogą zaczepiać o zacisk. Choć patrząc na zdjęcia wygląda to lepiej niż w moich z R.

Dildo - Pią Sty 28, 2011 14:04

Jak dla mnie to te felgi zostały zalożone po wypadku tak samo jak i lewe przednie drzwi, ciezko ocenic ich stan po zdjeciu, natomiast zgadzam się ze są na allegro juz długo ;)
Pływak - Pią Sty 28, 2011 19:21

greg-si napisał/a:

Ale tutaj chyba chodzi o profil opony a nie o sam rozmiar felgi?

Dokładnie nawet w 17 calach z założonym balonem będzie wyglądało kiepsko. Widziałem sporo 15" z rantem + oponami pokroju 185/45 i wyglądały bardzo dobrze tylko, ze w takiej konfiguracji pasują jedynie do małego auta na glebie...

Dildo napisał/a:
Jak dla mnie to te felgi zostały zalożone po wypadku tak samo jak i lewe przednie drzwi, ciezko ocenic ich stan po zdjeciu, natomiast zgadzam się ze są na allegro juz długo ;)

Po czym stwierdzasz, ze drzwi wymieniono? Po zgiętym błotniku i prostych drzwiach? Tak wygląda błotnik po tym jak ktoś otworzył drzwi gdy błotnik był cofnięty do tyłu. Te felgi kupił bym jedyne po uprzednim sprawdzeniu na wyważarce....

greg-si - Pią Sty 28, 2011 19:33

Jakbym został przy 15' to opona docelowa 195/50 a przy 16' to 195/45 lub 205/45.
dobryziom - Pią Sty 28, 2011 21:14

greg-si napisał/a:

Ale tutaj chyba chodzi o profil opony a nie o sam rozmiar felgi?


tak chodzi o profil i szerokość opony a żeby uzyskać odpowiednią szerokość i wysokość opony na feldze muszą być 17 :)

dobryziom napisał/a:

Fajne. Te przynajmniej mają przyzwoite ET w porównaniu do felg Enkei z Hondy które podawałeś wcześniej. Trzeba by było tylko je przetoczyć bo otwór centrujący 54mm. Gdyby nie to że to tylko 15' to pewnie już bym je wziął... Bo mnie namówiliście na coś większego :)


jak na 15 nic lepszego w takiej cenie nie znajdziesz :)

greg-si - Pią Sty 28, 2011 22:45

Cytat:
tak chodzi o profil i szerokość opony a żeby uzyskać odpowiednią szerokość i wysokość opony na feldze muszą być 17 :)

Jaką masz oponę?

dobryziom napisał/a:
jak na 15 nic lepszego w takiej cenie nie znajdziesz :)

Właśnie widzę i... Ciągle myślę.
Ogólnie jakby była dostępna bliżej to bym podjechał i założył bo obawiam się że może niestety zacisk obcierać przy tym ET. Choć układ ramion z tego co widać jest bardziej przyjazny niż w ori felgach które mam.
Ale nic. Póki nie założę to się nie dowiem.

Takim sposobem rezygnuję z dystansów i narazie wygrywają te felgi. Muszę się przespać z tematem.

dobryziom - Pią Sty 28, 2011 22:55

greg-si napisał/a:
Cytat:
tak chodzi o profil i szerokość opony a żeby uzyskać odpowiednią szerokość i wysokość opony na feldze muszą być 17 :)

Jaką masz oponę?


215/40

Tomi - Sob Sty 29, 2011 00:08



Takie koła mogły robić wrażenie jakieś 10 lat temu. W obecnych czasach 16-17 to standard, a 15 i mniej to małe koła.

radomraptile - Pon Sty 31, 2011 23:06

Tomi napisał/a:
Obrazek

Takie koła mogły robić wrażenie jakieś 10 lat temu. W obecnych czasach 16-17 to standard, a 15 i mniej to małe koła.



prawda , zeby tylko jeszcze stan dróg sie poprawil . :razz:

Pływak - Pon Sty 31, 2011 23:09

greg-si, nie pakuj się w 15" bo nie będziesz zadowolony z efektu choć byś nie wiem jaki wzór trafił. Moim zdaniem do 4setki minimum 16" ja bym się nawet pokusił o coś w 17 calach :mrgreen:
memphisto - Sro Lut 02, 2011 18:23

16 minimum :mrgreen:

a najlepiej zawias ZS + 17 :)

greg-si - Sro Lut 02, 2011 19:08

memphisto napisał/a:
a najlepiej zawias ZS + 17 :)

Mój chyba siedzi troszkę niżej od ZS`a. Jak tak się przyglądałem bo stanąłem wczoraj koło 180`ki ;)
Wybrałem pewne 16' ale szukam jeszcze opon. Jak znajdę oponki w miarę tanio to je biorę jak nie to... sam nie wiem :P

memphisto - Sro Lut 02, 2011 19:45

greg-si napisał/a:
Wybrałem pewne 16'


poka poka :D

greg-si - Sro Lut 02, 2011 19:58

memphisto napisał/a:

greg-si napisał/a:
Wybrałem pewne 16'


poka poka :D

Nic ciekawego. Jak będę je miał to pokaże.

memphisto - Sro Lut 02, 2011 20:12

nie żal ci kasy na nic ciekawego :P ?
greg-si - Sro Lut 02, 2011 20:23

stan dobry, cena akceptowalna a nóż się spodobają :D
Choć jeszcze nic przesądzonego. Orientuje się narazie w oponach do nich.

Pływak - Sro Lut 02, 2011 20:44

Szukaj na allegro czasem trafiają się 1-2 sezonowe używki za fajną kasę, a jak kupisz fele z oponami to często bywa tak, że na aukcji widnieje napis "opony spokojnie wystarczą na jeden sezon" co znaczy ni mniej ni więcej, że są na dobiciu i i tak trzeba było by się rozejrzeć za nowymi. Prawda jest taka, że jak ktoś ma dobre opony to nie odda całych kół za pół ceny...
dobryziom - Sro Lut 02, 2011 21:47

to prawda nie ma si? co napala? na opony w zestawie z felgami bo najcz??ciej nadaj? si? jedynie do upalenia a nie jazdy... jak ju? kto? sprzedaje w zestawie to cena jest adekwatna lub zdejmuje i sprzedaje osobno... osobi?cie jestem przeciwnikiem u?ywek 2 razy zakupi?em zimówki i dwa razy by?o co? nie tak mimo ?e wygl?da?y porz?dnie wole pozbiera? troch? d?u?ej i mie? raz a porz?dnie :)
greg-si - Sro Lut 02, 2011 23:14

dobryziom, jasna sprawa. Z tym że nie wiem czy te felgi zostaną na samochodzie. Jak zostaną to kupię nowe opony w lato.
Dildo - Czw Lut 03, 2011 11:21

Załozyłes temat i wałkowałes go przez pare dobrych stron a teraz nawet nie mozesz powiedziec jakie..? :) Ojj to lipa pewnie jakas.
greg-si - Sro Lut 09, 2011 11:46

Lipa oj lipa. Bo jest mowa o tych felgach w tym temacie...

EDYTA:
A jednak. Miałem kupić 16' z MG dlatego pisałem że lipa bo od samego początku twierdziłem że nie chcę tych felg ;) Cena była ok a felgi w stanie idealnym.
Lecz wpadły mi w oko inne 16. Przekopałem internet w celu ustalenia ich wagi. 16' waży ok. 7kg. Troszkę inne z tym że 15' waży ok. 6kg.
Jednak podjarałem się tymi 16' choć nie wiem czy będą pasowały stylistycznie do R i zaklepałem je. W sobotę mam finalizować transakcję jak będą sprawdzone czy są proste na 100%.
Kupiłem już oponki 16' by nie kupić już 15'. Były w fajnej cenie 195/50 Dunlop ważą 7,1kg sztuka. Doliczyć więc felgę czyli te 7kg więc będą ważyły w okolicach obecnych 15' z oponą 185/55.
Nie wiem czy pisałem ale jeśli nie to oryginalne 7spoke 15' z oponą 185/55 ważą 14,8kg. To taka informacja dla potomnych.

A zaklepałem sobie felgi z Mazdy Miaty dokładnie takie:

Ciekawe czy będą pasowały do R400. Jak myślicie?

dobryziom - Sro Lut 09, 2011 12:07

bardzo dobry wybór nie wiem jak będą wyglądały na R400 ale jakościowo i wyglądowo kozak :)
Pływak - Sro Lut 09, 2011 15:39

Felga b. fajna tylko w mazdzie czasem otwór nie ma 54mm?
greg-si - Sro Lut 09, 2011 15:51

Ma 54,1 ale te 2mm na średnicy można stoczyć.
Dildo - Czw Lut 10, 2011 11:35

Gratki, fajne kółka :D Kiedy planujesz przymierzyć? Jestem ciekaw efektu. Na tył to moze
+1,5cm dystanse?

Pływak - Czw Lut 10, 2011 13:04

greg-si napisał/a:
Ma 54,1 ale te 2mm na średnicy można stoczyć.

Tak wiem, ze można stoczyć pisałem tylko dla informacji gdybyś czasem przeoczył to, ze średnica jest mniejsza... w takim razie pozostaje nam czekać na fotki z felgami na aucie :D

greg-si - Czw Lut 10, 2011 14:07

Pływak napisał/a:
Tak wiem, ze można stoczyć pisałem tylko dla informacji gdybyś czasem przeoczył to, ze średnica jest mniejsza... w takim razie pozostaje nam czekać na fotki z felgami na aucie :D

Luz ;) Zawsze wszystko 10x przeglądam zanim się zdecyduję. No chyba że coś kupuję całkowicie na spontanie :D Ale rady zawsze wskazane by nie było zaskoczki później.

Dildo napisał/a:
Gratki, fajne kółka :D Kiedy planujesz przymierzyć? Jestem ciekaw efektu. Na tył to moze
+1,5cm dystanse?

Myślę że przyszły tydzień to realna data jeśli nie będzie śniegu wielkiego.
Dystansów na pewno nie będzie. 15mm to koło by wyglądało poza obrys auta. Do tego zmiana szpilek pewnie by była konieczna.
Przy takich parametrach koła będzie minimalnie (do 10mm lecz według moich obserwacji ok 5mm przód i z 7mm tył) koło schowane w nadkole. Czyli tak jak być powinno.

Jeszcze dumam który komplet wezmę bo jest kilka do wyboru w tym jeden już ze stoczonym otworem centrującym który zaklepałem.

Markzo - Czw Lut 10, 2011 14:25

kozak felgi, bedzie ladnie wygladal :ok:
greg-si - Czw Lut 10, 2011 16:07

Markzo, jeden komplet jest w niedalekiej odległości od Ciebie ;)

no to chyba nie ma co się zastanawiać tylko w weekend wybierać który komplet kupić.
Jak będę miał felgi to dam znać :)

Markzo - Czw Lut 10, 2011 16:37

ZS raczej zostanie na 17lato a zima może też 17, we will see ;) kupuj i pokazuj foty ;)
greg-si - Pią Lut 18, 2011 09:41

No i mam już felgi :)
http://img703.imageshack....2/img0010jw.jpg
http://img840.imageshack....6/img0005rr.jpg
http://img163.imageshack....2/img0011ov.jpg
Jak widać felgi do renowacji (duża rozdzielczość żeby było widać szczegóły). Nie czyściłem ich bo już nie ma sensu się brudzić.
Od razu przymierzyłem czy będzie pasowało do hamulca.
Jest ok.

Teraz pozostaje jeszcze kwestia pomalowania zacisków. Z racji że felga jest jaka jest zacisk będzie dość mocno odsłonięty. Mam zatem dylemat czy oby malować go na niebiesko (odcień jak kolor auta). Trochę może być zbyt kolorowo. Co proponujecie? Myślę nad czarnym.

TrAViShOn - Pią Lut 18, 2011 10:03

Jak dla mnie pod kolor auta będzie spoko, bo granatowy, gdybyś miał czerwone to inna sprawa.
Poza tym sam też chcę tak zrobić, gdyż również mam granatowego. Reasumując :ok:

memphisto - Pią Lut 18, 2011 10:33

jak to sa 16" to będzie good !
greg-si - Pią Lut 18, 2011 10:55

Tak jest to 16'. Tak jak zapowiadałem felga waży 7,2-7,3kg czyli łącznie koła będą ważyły tyle ile moje obecne 15'. Zatem jestem z tego aspektu zadowolony.

Co do zacisków. Nie chcę robić czegoś takiego żeby były one krzykliwe.
Mam teraz pomalowane zaciski właśnie pod kolor samochodu więc jak pogoda zelżeje to zarzucę felgę i zobaczę jak ten niebieski będzie wyglądał.

Tymczasem szukam jakiegoś speca który mi felgi zrobi na glanc. Dwa namiary mam więc spróbuję je jeszcze w tym miesiącu oddać komu trzeba :)

dobryziom - Pią Lut 18, 2011 17:52

bardzo fajnie tarcza z zaciskiem ładnie wypełnia felgę nie ma lipy :)
Dildo - Sro Mar 16, 2011 12:06

Greg fajne aluski i fajnie się komponują z tarczami i zaciskami, bo prawie całe je widać - prawie jak w Ferrari :P Tylko tarcze moglyby być bardziej błyszczące :P Ciekawe jak moje nowe alusy będą sie prezentowały

Ja bym dał pod kolor auta albo takie jak felgi, a najlepiej to wydrukuj sobie pare kolorowych kartek wytnij kształt zacisków i przymierz na aucie. Wybierzesz najlepszy.

Co chcesz robić z felgami - piaskować i malować?

greg-si - Pon Mar 21, 2011 11:00

Felgi odnowione czyli piaskowane i malowane piecowo. Nie jest idealnie to zrobione ale ogólnie jest ok. Kolor wyszedł też troszkę dziwny ale nie jest zły.

Małe foto.

Jeszcze nie jest idealnie bo trzeba:
- zrobić dekielki ładne
- nowe tarcze i zaciski
- ładnie pomalować

W ramach ciekawostki.
Koło z ori felgą rovera 175/65/14 (zimówka) waży 14,5kg.
16' którą mam z oponą 195/50 waży również 14,5kg.
15' ori rovera z oponą 185/55 waży ok 14,8kg.

I jak? Zmiana na plus czy minus :)

Tomi - Pon Mar 21, 2011 12:48

Generalnie o.ki. Jedyne do czego bym się przyczepił to przedni zderzak. Dużo fajniej, agresywniej wygląda zderzak od sedana





Tyle moje zdanie...

greg-si - Pon Mar 21, 2011 12:57

Przedni zderzak jest przetrącony i pęknięty po stłuczce. Ciesze się że nie wygląda tragicznie choć troszkę się rozszedł i spasować się go nie da.
Zmieniał go nie będę choć jakby się ktoś trafił nadgorliwy i wymusił pierwszeństwo to pewnie lekko bym go drapną by zrobić sobie nowy ;)

memphisto - Pon Mar 21, 2011 13:16

ty masz niski zawias? bo wygląda jakbyś miał :D

A ogólnie to strasznie super to wyszło ! : D

camaro17 - Pon Mar 21, 2011 14:03

greg-si, bardzo ładnie :) Powiem Ci szczerze że ja już nie mogę się doczekać jak do swego R400 zamontuje nowe sprężyny obniżające + nowe opony 195/50 R16. :)
Już wszystko mam tylko brak czasu na montaż :(

Dildo - Pon Mar 21, 2011 15:32

Wyszło zajebiscie.

Miało być inne słowo na z ale forum samo zmieniło :lol:

Daj więcej fotek.. ;)

leszczu - Pon Mar 21, 2011 15:59

greg-si, powiem tak. Nie jest najgorzej. :grin:
greg-si - Pon Mar 21, 2011 16:36

memphisto napisał/a:
ty masz niski zawias? bo wygląda jakbyś miał :D

ok -35mm na springach H&R

camaro17 napisał/a:
Powiem Ci szczerze że ja już nie mogę się doczekać jak do swego R400 zamontuje nowe sprężyny obniżające + nowe opony 195/50 R16. :)

Właśnie takie opony są u mnie.

camaro17 napisał/a:
Już wszystko mam tylko brak czasu na montaż :(

U mnie też z czasem nie jest najlepiej ale jak kupię ostatni element układanki to będą kolejne zmiany. Ale muszę poczekać aż kasa mi na konto wejdzie z reklamacji. Termin mają do środy.

Dildo napisał/a:
Daj więcej fotek.. ;)

Będą jak:
greg-si napisał/a:
Jeszcze nie jest idealnie bo trzeba:
- zrobić dekielki ładne
- nowe tarcze i zaciski
- ładnie pomalować

Tylne mam zamiar skończyć w tym tygodniu a z przednimi może się troszkę przeciągnąć, tydzień może dwa zależnie kiedy mi kasę wypłacą.

bonus89 - Sro Mar 23, 2011 16:20

greg-si, Czy to są ori enkeie mazdowskie?
greg-si - Sro Mar 23, 2011 16:24

bonus89 napisał/a:
greg-si, Czy to są ori enkeie mazdowskie?

Tak, ori felga z Miaty

Dildo - Wto Kwi 05, 2011 18:44

No ja też dzis dostałem felaszki.. :grin: Są w bardzo fajnym stanie nie wymagają renowacji, natomiast opony ktore w sumie dostałem gratis są za duże i będę musiał się wymienić sie z kims na mniejsze.


leszczu - Wto Kwi 05, 2011 20:27

Dildo, ładne felgi. :ok: Jaki to rozmiar ?? Jakie oponki będziesz na nie zakładał ??
Dildo - Wto Kwi 05, 2011 21:34

Felgi 17", oponki myślę tak 205/45 albo 40, zobaczę jutro jak te co mam będą wyglądać jedno koło ogarnę i przymierzę, pewnie będzie obcierać wszedzie bo to 225/45, no ale jak dają gratiś i w dobrym stanie to trzeba brać.. :razz:
faecd - Wto Kwi 05, 2011 22:00

Dildo, gleba jest/bedzie?
Dildo - Wto Kwi 05, 2011 22:06

Pewnie będzie, jakaś minimalna, ale nie ukrywam, że chciałbym zachować jak najwięcej komfortu.
faecd - Wto Kwi 05, 2011 23:06

Dildo, moim skromnym zdaniem felgi 17 calowe w Roverze serii 400 bez obnizania nie maja racji bytu. Najwieksza srednica mozliwa do zaakceptowania bez dalszych modyfikacji zawieszenia to 16 cali. Tak samo z hamulcami. Tarcza 262 na feldze 16 wyglada dosc komicznie, ale jeszcze ujdzie w tloku. Przy 17-tce to juz bedzie jakis tarczonek hamulcowy :)

Ale...zalozysz gumy na flegi, kola na auto sam zobaczysz czy Ci sie podoba...ps do tego jeszcze silnik 1.4 masz...nienajmocniejszy.

PS nie odbieraj tego jako formy ataku na Ciebie, bo ja czuje w kosciach, ze zaraz ktos bedzie mnie posadzal o czepianie sie. Tylko podpowiadam jak ja odbieram takie mody :) nie najlepiej :)

pozdrawiam

Dildo - Sro Kwi 06, 2011 09:39

Absolutnie nie odbieram tego jako formy ataku - raczej zazdrości.. :mrgreen:

Przymierzę, pojeżdzę - będzie źle, nie bedzie MI się podobało to się zmieni.. A nóż widelec będzie fajnie i gdyby nie ryzyko, ze bedą za duze i podejrzanie niska cena to pewnie zostałbym przy stalówkach bo zmieniac na 15tki jest bez sensu.. :wink: Co do silnika to i tak 1.4 na jakichkolwiek kółkach by nie stał nie był by rakietą a ja nie należę do tych co im się spieszy. Wolę dostojnie sunąć. Pozdro

faecd - Sro Kwi 06, 2011 09:55

Dildo, jak zalozysz to wrzuc fotki! :)
Markzo - Sro Kwi 06, 2011 12:19

będzie ładnie, zakładaj :ok: ja w coupe też gleby nie miałem a auto się podobało mi bardzo :)
Dildo - Sro Kwi 06, 2011 14:00

Przymierzyłem jedną felgę z przodu z oponą i auto wygląda jak młody chłopiec w wielkich traperach :lol: a opony z przodu wystają ok 1cm poza obrys :/ Ale zakładałem tylko z jednej strony, moze jakby i z drugiej było to by ta odległosc sie zmniejszyła bo auto na jednej 14 i jednej 17 jest przechylone.
greg-si - Pią Kwi 08, 2011 12:54

Dildo napisał/a:
a opony z przodu wystają ok 1cm poza obry

Jakie ET i szerokość felgi?

U mnie wyszło jak kręciłem się po mieście że opona lekko obciera o przednie nadkole przy maksymalnym skręcie. Na szczęście rzadko kręcę się po parkingach.

Ps. Dildo, Twoja felga wogóle mi się nie podoba.

Dildo - Pią Kwi 08, 2011 21:03

Et 38, szerokosc 7" felga jest idealnie na równo z błotnikiem, u mnie nie trze z przodu przy oponie 225 przy max skrecie, nawet spokojnie mozna łapy wsadzić. szukam teraz normalnych opon i smiech na sali jakie niektorzy ceny windują. koleś sprzedaje felgi z oponami za 700zł a za same opony chce 400zł.. :lol:
greg-si - Pią Kwi 08, 2011 21:37

No to fakt równo z błotnikiem jest felga. Miałem takie bez opon i tez tak było.
Ja mam jakieś 30mm niżej więc głównie dlatego u mnie coś obciera. Ale to o plastik.

memphisto - Pią Kwi 08, 2011 23:02

Dildo, 1 opona w rozmiarze 205/45 R17 w dobrym stanie uzywka to 200 PLN więc 400 PLN za komplet to tanio
Dildo - Sob Kwi 09, 2011 08:35

Tak, ale spytany z innego konta o cene samych felg - 550zł czyli na opony zostaje 150zł (bo 700 całosć), a pytany o cene samych opon życzy sobie 400zł.. :wink: Staram się te co mam dorzucić w rozliczeniu i jeszcze 14stki Michelina ktore były od kupna.. :wink: