Zobacz temat - Zestaw małego malarza, czyli malujemy elementy @ fotorelacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Zestaw małego malarza, czyli malujemy elementy @ fotorelacja

memphisto - Czw Sty 13, 2011 12:36
Temat postu: Zestaw małego malarza, czyli malujemy elementy @ fotorelacja
No więc jak pewno niektórzy się przekonali, to krew może nas zalać, jak słyszymy ceny lakierników.

Np pomalowanie 1 dekielka z lusterek od R25 u mnie jest to koszt 80PLN/szt
Pomalowanie zaślepek halogenów - 50PLN sztuka.

No ogólnie niektórzy powariowali.

W związku z tym, że zamówiłem sobie halogeny przednie z obramówkami czarnymi, będę je samodzielnie :mrgreen: lakierował :o

Do tego posłuży mi zestaw małego malarza. W skłąd zestawu wchodzi:

- lakier bazowy spray DuPont 400 ml,

- lakier podkładowy akrylowy spray 400 ml,

- lakier bezbarwny akrylowy spray 400 ml,

- papier ścierny o grubszej granulacji, do oczyszczenia złuszczonego lakieru bądź rdzy (szlifować wyłącznie po namoczeniu w wodzie),

- papier ścierny wykończeniowy, do zmatowania naprawianej powierzchni w celu uzyskania lepszej przyczepności (szlifować wyłącznie po namoczeniu w wodzie),

- odtłuszczacz, zmywacz zanieczyszczeń 100ml

- szpachel wypełniający do rys, zadrapań, wgnieceń 0,25 kg + utwardzacz,

- papier ścierny do szlifowania szpachli zgrubny i wykończeniowy.

Niżej fotki, owego zestawu:







Zestaw zakupiony na allegro jak widać z pobraniem wyszło 82PLN Jak się uda pomalować zaślepki, to zaryzykuję i pomaluję listwy boczne :mrgreen:

Póki co od poniedziałku czekam na przesyłkę tych halogenów. Jak tylko dojdą to biorę się do roboty ale kiedy dojdą ? :bezradny: [/b]

Jakby mi to fajnie wyszło, to myślę, że nie jeden się zdecyduje na taki zestaw HOME EDITION : D

Krzysi3k - Czw Sty 13, 2011 12:55

Tylko ramki czarne już masz przygotowane do malowania ;)
Gorzej jak trzeba stary lakier zrywać :P

memphisto - Czw Sty 13, 2011 13:28

Krzysi3k napisał/a:
Gorzej jak trzeba stary lakier zrywać :P


no ale to ja nie mam takich elementów :P boczne listwy też mam czarne a jak z grilla zdapuje się chrom to też bez lakieru :P

leszczu - Czw Sty 13, 2011 14:08

Czekamy, czekamy memphisto. :grin:

[ Dodano: Czw Sty 13, 2011 14:07 ]
Krzysi3k napisał/a:
Tylko ramki czarne już masz przygotowane do malowania ;)

A co tam przygotowywać. Otłuścić i jedziemy z malowaniem. :mrgreen:

memphisto - Czw Sty 13, 2011 16:03

leszczu19901, odpisali mi, że zostały wysłane już halogeny, więc nawet jak dziś wysłali, to jutro powinny być już :mrgreen: najdalej w sobotę malowanko :mrgreen:
leszczu - Czw Sty 13, 2011 20:21

Ja się jeszcze zastanawiam na ile taki spray starczy, znaczy ile da się takim sprayem pomalować ?? :grin:
greg-si - Czw Sty 13, 2011 21:42

Trochę można pomalować
Jednak taki lakier będzie odcieniem się różnił dość znacznie. Ja dobierałem komputerowo i widać różnicę. Oczywiście mowa o takim w puszce.
Ps. Ja bym ramek halogenów nie malował a pozostawił w oryginalnym czarnym plastikowym kolorze ;)

takeda666 - Czw Sty 13, 2011 21:53

Jak miałem R200 to miałem pomalowane wszystko i był śliczny a różnicy lakieru nie było widać

Z grilla nie trzeba zdrapywać chromu, wystarczy zmatowić i nic się nie stanie z lakierem. Grilla miałem pomalowanego w Tomcacie

memphisto - Czw Sty 13, 2011 22:57

leszczu19901 napisał/a:
Ja się jeszcze zastanawiam na ile taki spray starczy, znaczy ile da się takim sprayem pomalować ?? :grin:


no to się okaże, jak ja już to poszprejuje :D

Wydryszek - Pią Sty 14, 2011 11:23

Pamiętaj memphisto o plastyfikatorze bo zaślepki/ramki halogenów to plastik i jak nie dasz podkładu do plastiku to zrobi Ci się pajęczyna i inne takie.

Podkład do plastików kosztuje ok 20zł za puszkę 500ml i bez niego ani rusz.

Co do wydajności, u mnie puszka bazy wystarczyła na fragmenty 2 błotników tylnych i w chwili obecnej zaślepki halogenów 3 sztuki bo jedna próbna i jeszcze lakieru zostało, niemniej jednak w puszce jest mało lakieru a dużo sprężonego gazu więc jakoś dużo się tym nie pomaluje.

memphisto - Pią Sty 14, 2011 11:42

Wydryszek, a jak chcę np tym pomalować np z lusterka dekielek od R25 to to jest inny plastik niż zaślepki, i co też muszę ten podkład do plastików kupować?
Wydryszek - Pią Sty 14, 2011 12:01

Z tego co mi wiadomo tak, ja malowałem kiedyś zwykły gładki plastik i zrobiła się pajęczyna, ale to było lata temu i nie wiedziałem właśnie że trzeba dać plastyfikator.

Jest to chyba do wszystkich plastikowych elementów, listy, blendy, spojlery, klamki itd.
Niech się ktoś jeszcze wypowie bo nie zgłębiałem szukajki ale to raczej mus.

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 12:01 ]
A... i najpierw jak jeszcze nie malowałeś, przećwicz sobie na zwykłej zaślepce albo podobnym plastiku, jak wyjdzie Ci pierwszy malunek. Za każdym następnym razem maluje się lepiej :)

memphisto - Pią Sty 14, 2011 16:41

Leszczu z żabą i spółka mnie stresują w innym temacie więc:

Wydryszek, stosując się do twoich rad, pomalowałem zamiast zaślepek całą dokładkę dolną :mrgreen:

Tzn narazie 2/4 pracy wykonałem

Co zrobiłem:

Zmatowiłem cały element papierami ściernymi tak jak przysłali. Od największej do najmniejszej granulacji lub na opak (nie pamiętam) oczywiście wcześniej moczyłem je w wodzie

efekt



następnie wziąłem wodę i umyłem cały zderzak, poczekałem aż wyschnie i przemyłem dokładnie zmywaczem dołączonym do zestawu:



no i na koniec 2 warstwy podkładu



Na żywo wygląda bosko :mrgreen: zero zacieków zero niczego. Idealnie mi to wyszło :mrgreen: robota banalna jak do tej pory ! Zobaczymy co jutro przyniesie nakładanie lakieru bazowego (w moim wypadku MNX) a następnie bezbarwnego nadającego połysk

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 16:41 ]
lipna jakość bo telefonem to cykam :mrgreen:

leszczu - Pią Sty 14, 2011 16:47

Eee to nie było jeszcze takie trudne. :mrgreen:
Jutro się wszystko okaże, a nawet pojutrze jak wyschnie. :mrgreen:

memphisto - Pią Sty 14, 2011 16:56

jak juz wyschnie ostateczna wersja, to strzelę foty aparatem a nie telefonem, aby było widać "co i jak"

Leszczu, a ogólnie uważam, że jak mi wyjdzie ta dokładka, to na 100% tobie muszą wyjść dekielki z lusterek :mrgreen:

leszczu - Pią Sty 14, 2011 17:00

Jak wyjdzie, to od razu zamawiam ten zestawik. :mrgreen:
memphisto - Pią Sty 14, 2011 17:27

leszczu19901 napisał/a:
Jak wyjdzie, to od razu zamawiam ten zestawik. :mrgreen:


to sie zastanowie czy pokaże fotyyy :mrgreen:

leszczu - Pią Sty 14, 2011 17:30

memphisto napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
Jak wyjdzie, to od razu zamawiam ten zestawik. :mrgreen:


to sie zastanowie czy pokaże fotyyy :mrgreen:

A co tu się zastanawiać memphisto wyjdzie to wyjdzie, a jak nie to sprzedaż mi tą dokładkę i masz problem z głowy :mrgreen:

memphisto - Pią Sty 14, 2011 17:48

leszczu19901 napisał/a:
A co tu się zastanawiać memphisto wyjdzie to wyjdzie, a jak nie to sprzedaż mi tą dokładkę i masz problem z głowy :mrgreen:


tu raczej mi chodziło, żeby Cię trzymać w niepewności :mrgreen:

ps. Po co Ci dokłądka skoro już masz? Dla żaby ?

leszczu - Pią Sty 14, 2011 17:50

memphisto napisał/a:
tu raczej mi chodziło, żeby Cię trzymać w niepewności :mrgreen:

Wiem :mrgreen:
memphisto napisał/a:
ps. Po co Ci dokłądka skoro już masz? Dla żaby ?

A dwie nie zaszkodzi mieć. Może to tyłu by podeszła. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 12:16

no cóż po mału się zbieram i zaraz idę to lakierować ostatecznie : D zobaczymy co wyjdzie :mrgreen:
racek - Sob Sty 15, 2011 12:37

memphisto, no dodawaj foty rowniez juz zamontowanej a tak na marginesie w pl dorwales dokladeczke??
memphisto - Sob Sty 15, 2011 14:17

racek napisał/a:
a tak na marginesie w pl dorwales dokladeczke??


w PL a nawet bliżej, bo na forum :mrgreen: z wysyłką 100 PLN gdzieś wyszło

Więc tak - POLAKIEROWANE

muszę zgrać foty i tutaj wkleję, ale co dodam od siebie - wygląda 100% profi nie ma zacieków, nie ma niczego, po prostu sam nie wierzę ciągle, że to może tak pro wyjść :mrgreen: albo mam talent i moge iść na lakiernika albo to po prostu jest takie proste.

Wszystko ładnie lśni jak nówka. Została tylko polerka ale w materiałach informacyjnych pisze, że polerka dopiero po 24h - choć nie wiem po co mi ta polerka skoro to już się świeci i błyszczy.

Co najważniejsze:

Koszt zestawu małego malarza: 62 PLN + wysyłka
Koszt malowania dokładki 250 PLN

i co mogę dodać? jeszcze spraju zostało na 100% na zaślepki halogenów (koszt u lakiernika 2x50 PLN) także "dojadę" jeszcze te ramki halogenów a później zamówię next zestaw i będę lakierował listwy boczne na drzwiach, grill, oraz listwy przedniego zderzaka.

Sprawa lakierowania jest niesamowicie banalna :grin:

Niebawem foty

leszczu - Sob Sty 15, 2011 14:24

No to kurde jak piszesz memphisto, że wyszło jak u profesjonalisty, to ja nie potrzebuje żadnych fot. Wierzę ci na słowo :wink:
Już zamawiam ten zestawik. :mrgreen:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 14:26

może warto poczekać na foty bo ja jakiś ślepy jestem :D ?
leszczu - Sob Sty 15, 2011 14:27

No to jak ty ślepowaty, to jednak poczekam na te foty. :mrgreen:
memphisto - Sob Sty 15, 2011 14:39

foty już lecą na fotosik więc niebawem będą :wink:

[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 14:37 ]
No więc co do oświetlenia to lipa straszna, bo robiłem to w piwnicy, i nie umiałem ustawić dobrze aparatu. Nie do końca widzę, widać jak się błyszczy ale musicie zaufać na słowo, że się błyszczy :mrgreen:

Nie wiem jeszcze jak z pasowalnością koloru, no bo auta w piwnicy nie mam a to 24h musi schnąć ale "na oko" jest podobny :)

To chyba foty, już po nałożeniu koloru auta a przed połyskiem:









i to już chyba fotki po nałożeniu bezbarwnego z połyskiem:









[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 14:39 ]
jeszcze taka fota gdzieś umcknęła


Remigiusz - Sob Sty 15, 2011 14:43

memphisto, Ladnie ładnie panie :mrgreen:
leszczu - Sob Sty 15, 2011 14:48

Ładnie to wyszło. :grin:
Niema na co czekać. :grin: Zamawiam. :mrgreen:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 14:59

leszczu19901, a ten mój zestaw? bo nie ma sensu kupować za 62 lepiej za 55 bo po co Ci szpachla :mrgreen: ja teraz kupię już bez szpachli, zawsze ciut taniej :)
leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:08

Szpachla mi niepotrzebna. A co jest aukcja bez tej szpachli ??

[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 15:08 ]
Już znalazłem tą aukcję :grin:
http://allegro.pl/spray-k...1413856894.html

bonus89 - Sob Sty 15, 2011 15:18

Zaczekajcie jeszcze z wnioskami bo też kiedyś próbowałem lakierowania sprayami :) było dobrze 2 dni. Potem zaczęło się marszczyć chociaż było zmatowione i odtłuszczone, podkład zostawał a lakier się łuszczył ale to twardy element to może tak nie będzie, gorzej z ramkami myśle
faecd - Sob Sty 15, 2011 15:20

memphisto, gratuluje zapalu :D Ciekawy jestem jak to bedzie wygladalo gdy zalozysz dokladke. Bo jak sie okazuje kolor MNX to temat rzeka, ogolnie kazdy kolor srebrny dobrac dobrze to jest bajka.

Dlatego stosuje Sie tak zwane cieniowanie, czyli powierzchowne malowanie elementow sasiednich.

Ja tez sie bawilem w lakiernika ze sprayami, pomalowame 3 klamki, lusterka i ramki halogenow. Lacznie na ta zabawe wydalem z 200zl bo w sumie to z 4 puszki bazy kupilem po 40zl za sztuke, do tego podklad do plastiku, clar itd itp!

Co Ci moge poradzic to lec do piwnicy i daj wiecej claru, on jak przeschnie to go prawie nie widac, koniecznie musisz jeszcze troche go nalozyc. Jak wyschnie koniecznie polerka bo wtedy kolor "dochodzi"

Podaj namiary na zestaw lakiernika bo u mnei to do puszki mi kolor laduja za 40 zl! I zawsze ten kolor jest inny niz kolor auta. Wlasnie jestem na etapie odbioru auta z lakierni, malowali maske, zderzak przedni, blotniki plus cieniowanie na drzwiach ale widizalem, ze mi ramek nie pomalowali i teraz to widac chamska roznice, musze je dziabnac jeszcze raz ;)

leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:21

Masz rację bonus89, wszystko wyjdzie po jakim czasie.
Ja to tak na razie nie będę malował tych moich lusterek. Poczekam sobie do wiosny. :grin:

faecd - Sob Sty 15, 2011 15:22

bonus89, Jak Ci sie marszczylo to cos ciulowo podklad nalozyles, moje malowane plastki juz jezdza ze mna 2gi rok i co do stanu powloki lakierniczej nie mam zastrzezen. Jedynie kolor nie jest ten sam co kolor auta:)

AAAAAAA w lisopadzie tez felgi pomalowalem :) elaganckie jak ta lala:) tylko, ze podklad do alu tez krocie kosztowal, 40zl!

leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:23

faecd napisał/a:
Podaj namiary na zestaw lakiernika

faecd, na górze w moim poście jest link do tego zestawu. :grin:

faecd - Sob Sty 15, 2011 15:23

leszczu19901, tylko nei za dlugo czekaj, jak juz to do wczesnej wiosny, bo jak bedziesz gdzies malowal na powietrzu to zeby nic nie latalo i nie osiadalo na pomalowanych elementach :) ja tam sobie wysprzatam garaz, zwilżę podloge by syf nie latal i dopiero bede malowal ;)
leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:26

Na powietrzu jak coś nie mam zamiaru malować. Bo wiadomo jak to wiosną, wiatr, deszcz itp. Też sobie garaż wysprzątam i powolutku pomaluje. :grin:
faecd - Sob Sty 15, 2011 15:30

leszczu19901, Bomblu pamietaj, ze ja poluje na ta przepustnice, moze w przyszlym tygodniu zamowie bo czekam, az moi dluznicy pooddawaja mi kase bym wiedizal ile w sumie mam. A po sesji biore sie za zamiane, jak cos to bede pisal :) Pozdrawiam

ps memphisto, zastosuj sie do moich rad, a w tygodniu zarzuc foto z zamontowana dokladka na aucie :)

leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:36

faecd napisał/a:
leszczu19901, Bomblu pamietaj, ze ja poluje na ta przepustnice, moze w przyszlym tygodniu zamowie bo czekam, az moi dluznicy pooddawaja mi kase bym wiedizal ile w sumie mam. A po sesji biore sie za zamiane, jak cos to bede pisal :) Pozdrawiam

Pamiętam, pamiętam faecdziku. :mrgreen:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 15:42

to co ma jeszcze raz iść do piwnicy i nową wartwę bezbarwnego nałozyć ?
leszczu - Sob Sty 15, 2011 15:52

memphisto napisał/a:
to co ma jeszcze raz iść do piwnicy i nową wartwę bezbarwnego nałozyć ?

Chyba na to wychodzi. :wink:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 16:20

to jeszcze pytanie, czy jedną warstwę czy dwie ?

[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 16:17 ]
już dodatkową warstwę zrobiłem choć moim zdaniem zbędną, bo było całkiem "dużo i ślisko" : D ale lepiej za dużo niż za mało :wink:


a jak ja mam to teraz polerować ? na sucho? czy jakąś pastę kupić czy co czy jak :P ?

mam takie coś http://allegro.pl/f1-form...1383128659.html

+ poczciwe K1 tempo

Ale to tego typu kosmetykami ? czy na sucho szmatką czy jak :o ?

[ Dodano: Sob Sty 15, 2011 16:20 ]
faecd napisał/a:
Ja to tak na razie nie będę malował tych moich lusterek. Poczekam sobie do wiosny. :grin:


przecież te dekielki się ściąga... :P to możesz nawet w pokoju pomalować od biedy :P po co na wiosnę czekać :mrgreen:

leszczu - Sob Sty 15, 2011 16:26

memphisto napisał/a:
faecd napisał/a:
Ja to tak na razie nie będę malował tych moich lusterek. Poczekam sobie do wiosny. :grin:


przecież te dekielki się ściąga... :P to możesz nawet w pokoju pomalować od biedy :P po co na wiosnę czekać :mrgreen:

Wprawdzie faecd to napisał :mrgreen: ,ale ja mogę odpowiedzieć.
Wiem, że dekielki można ściągnąć (od razu pytanie do ciebie w jaki sposób :grin: )
W pokoju, ja wiem :/ Zobaczę może dorwę jakieś ciepłe pomieszczenie. :grin:

faecd - Sob Sty 15, 2011 17:31

szeryfie memphisto, W R400 jezeli chodiz o lusterka to zadnych dekielkow nie da sie sciagnac. Ale mniejsza o to.

To jak masz duzo i grubo klaru to super, zostaw do rana, rano zobacz jak to wyglada jak jest okej. Pozniej mniej wiecej po tych 24h tempo w dlon i lecisz polereczke elegancka ;)

memphisto - Sob Sty 15, 2011 18:06

ja zacytowałem leszcza a napisało się, że faecd, nie wiem czemu :P ten mój cytat to leszczu napisał, i właśnie dekielki z R25 się ściąga :)

leszczu19901 napisał/a:
Wiem, że dekielki można ściągnąć (od razu pytanie do ciebie w jaki sposób :grin: )


ja owinąłem śrubokręt chusteczką i podważyłem i wyskoczyło z zaczepów. I tak to dostał lakiernik :) a nie maertwiłem się, bo nawet jakbym połamał zaczepy, to itak bym to na klej przyczepił bo to element raczej nie do ściągania po pomalowaniu :P

leszczu19901 napisał/a:
W pokoju, ja wiem :/ Zobaczę może dorwę jakieś ciepłe pomieszczenie. :grin:


oczywiście to był żart ! Jak ja dokładkę malowałem, to robiłem to w piwnicy w 10'cio piętrowym bloku więc piwnica to pół bloku (drugie piwnice są dla ludzi z drugiego pionu)

I jak to robiłem w piwnicy, to waliło lakierem, że okna musiałem otwierać, a na schodach też "waliło" także zdecydowanie nie w domu. Choć dekielki mają dużo mniejszą powierzchnię niż dokłądka, ale w pokoju bym nie robił :P

Obramówki z halogenów zrobię również w piwnicy to porównam czy też tak mocno śmierdzi.

Gorzej z montażem, bo na parkingu gdzie parkuję, to trawa, i niezłe błotko wywaliło. No ale ponoć jutro i w pon ma być ładniej, to może wybiorę się na jakiś plac i to postaram się zamontować. A z drugiej strony, chcę grill przerabiać to nie wiem, czy się nie wstrzymać, aż dojdzie drugi zestaw i już całościowo to przerobić. Skoro będę musiał grill ściągac to zderzak trzeba zdjąć, więc może prościej za 1 razem to zrobić będzie. Bo chyba nie da się grila wymontować bez zdejmowania zderzaka a luzując jedynie parę śrub ?

leszczu - Sob Sty 15, 2011 18:08

Cytat:
Bo chyba nie da się grila wymontować bez zdejmowania zderzaka a luzując jedynie parę śrub ?

Nic z tego. Musisz ściągać zderzak. :grin:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 18:15

no to dokładka poleży, aż nie zabiorę się za grill niestety :P czyli nie prędko :sad:

a czasowo, ile zajmuje zdjęcie zderzaka ? bo nigdy nie zdejmowałem. Wiem gdzie śruby itp ale jedyne co robiłem, to rozkręcałem śruby z nadkoli aby lampy wyjąć

faecd - Sob Sty 15, 2011 18:18

memphisto, to jutro idz do auta, poloz dokladke pod zderzakiem na ziemii i pstryknij fote:) bysmy mogli kolory porownac
memphisto - Sob Sty 15, 2011 18:51

faecd napisał/a:
memphisto, to jutro idz do auta, poloz dokladke pod zderzakiem na ziemii i pstryknij fote:) bysmy mogli kolory porownac


jak już aż tyle zrobię, to nie lepiej odkręcić bodajże 3 / 4 / 3 czyli w sumie 10 śrub i to zamontować :P ?

ps leszczu, da się zderzak zdjąć bez dźwigania na podnośniku auta ? do tych dolnych śrub na środku na dole jest proste dojście ?

Mario_paco - Sob Sty 15, 2011 19:10

memphisto dałbyś namiar gdzie można nabyć taką dokładke to chętnie bym sobie też taką sprawił :grin:
memphisto - Sob Sty 15, 2011 19:28

Mario_paco napisał/a:
memphisto dałbyś namiar gdzie można nabyć taką dokładke to chętnie bym sobie też taką sprawił :grin:


no właśnie nie ma namiaru na nią, bo ona jest zawsze w komplecie z zderzakiem od MG ZR

Trzeba szukać na allegro i pytać ludzi co mają np zderzaki tylne albo lusterka z ZR'a itp. Jak ZR ma dzwon, to ona się raczej nie łamie, bo trzyma się na dolnych śrubach i zazwyczaj puszcza jej gwint a ona jest w całości. Także, warto pisac i pytać się ludzi.

Ja swoją mam z forum, wyczytałem, że ktoś miał dzwon no i czy odda mi dokładkę nim odda auto do lakiernika. Nie było problemów z tym :)

Także polecam tą metodę :P niestety to cieszenie się z cudzego wypadku.. no ale :P dokładka jest grejjjjjtt :mrgreen:

leszczu - Sob Sty 15, 2011 20:21

memphisto napisał/a:
a czasowo, ile zajmuje zdjęcie zderzaka ?

Na pierwszy raz może z 15 min, może krócej. :grin:
memphisto napisał/a:
ps leszczu, da się zderzak zdjąć bez dźwigania na podnośniku auta ?

Pewnie. :wink: Nic nie musisz podnosić. :grin:
Cytat:
do tych dolnych śrub na środku na dole jest proste dojście ?

Kładziemy się na zimna ziemię, albo na kolana i po bokach masz po 3 wkręty. Musisz wziąć jakiś krótszy śrubokręt, bo inaczej ich nie odkręcisz :wink: A na środku są 3 śrubki na klucz 10. :grin:

memphisto - Sob Sty 15, 2011 20:39

to brzmi wyjątkowo prosto i szybko :mrgreen: aż mnie korci jutro to zamonterować :mrgreen:
leszczu - Sob Sty 15, 2011 20:44

Ale zderzaka nie musisz ściągać żeby założyć dokładkę. :grin:
Raptile - Sob Sty 15, 2011 22:30

Ja zderzak sciagam w 5 min taką wprawe mam ;)
faecd - Sob Sty 15, 2011 23:26

Raptile, co tak dlugo ;) ja spokojnie swoj w 3 min sciagn o ile mam narzedzia pod reka i wszelkie nasadki w kieszeni :)
memphisto - Nie Sty 16, 2011 00:10

Ja zawsze mam problem przy wyjmowaniu lamp z tymi śrubami w nadkolach. Niedośc, że tam ciasno mam, to jeszcze jakoś nie umiem tego dobrze rozkręcić :P
leszczu - Nie Sty 16, 2011 12:36

memphisto napisał/a:
Ja zawsze mam problem przy wyjmowaniu lamp z tymi śrubami w nadkolach. Niedośc, że tam ciasno mam, to jeszcze jakoś nie umiem tego dobrze rozkręcić :P

Na to to trzeba mieć sposób memphisto. :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 12:36 ]
A jedna sprawa memphisto, do ciebie. :grin:
Ta twoja dokładka pewnie już było pod jakiś kolor ??
I co od razu waliłeś podkład na to po zmatowieniu ??

memphisto - Nie Sty 16, 2011 13:44

Cytat:
Ta twoja dokładka pewnie już było pod jakiś kolor ??


moja dokładka była z czarnego MG

więc od razu po zmatowieniu podkład, pozniej bazę i na końcu połysk :)

leszczu - Nie Sty 16, 2011 13:48

Aha. :grin:
Teraz wszystko jasne. :grin:
memphisto, jak myślisz ?? Zaryzykować i spróbować pomalować progi i tylną dokładkę tym zestawem ??

memphisto - Nie Sty 16, 2011 17:22

powiem tak:

Położyłem to przy aucie dzisiaj i wygląda normalnie. Śmiało możesz malować progi i każdą inna część, bo nie widać za grosz różnicy. Co do koloru to jeszcze nie wiem, nie myłem auta itp.

Ale... dokładka nie pasuje do R200

Nie wiem jak to ma np maciekwawa ale w moim R jest "kapa" nie ma możliwości tego przyczepić 4h dziś siedziałem na dworze, męcząc się z tym.

Niestety jeżeli montujemy to w standardowe otwory to jest luka między zderzakiem a dokłądką ok 5cm i nie ma bata tego nawet docisnąć na siłę.

Co więcej, jak chcemy aby to było dociśnięte, to itak moim zdaniem się nie da, i ZAWSZE będzie odstawać - chyba, że poxyliną to ogarniemy.

Dodatkowo trzeba nawiercić nowe otwory ok 2cm bliżej, aby dokładka lepiej dolegała. i na końcach, trzeba ją skrócić, bo ja przy 185/60/R15 nie skręcę kołem, bo obciera o dokładkę. Jutro się zastanowię, albo będę nawiercał nowe otwory i ciął ją o jakieś 2-3cm, albo sprzedam komuś, kto ma nerwy i cierpliwość : )

Aha i jak nie macie w swoich dokładkach takich oryginalnych zaczepów takie plastiki z nadkola z MG ZR trzeba oderwać to ta dokładka już w ogóle nie będzie dolegać nawet na 5 cm luki :P

Trochę chaotycznie piszę, bo straciłem 4h więc w razie czegoś pisać to odpowiem :evil:

leszczu - Nie Sty 16, 2011 17:26

O kurde więc taka sprawa z tą dokładką. Zobaczymy co u mnie wyjdzie. Może jutro w końcu przyjdzie. :grin:
memphisto - Nie Sty 16, 2011 17:34

mnie to to plug&play nie pasuje ale jakby nie było poprzedni właściciel miał lekki dzwon, choć wątpię, żeby aż takie cuda się działy :P podłużnice proste itp :mrgreen:

a progi już masz z ZR'a ?

Krzysi3k - Nie Sty 16, 2011 18:58

memphisto, odkręć cały zderzak, poprzyciskaj ją i zobacz gdzie opór jest, zeszlifuj dół zderzaka (to co będzie pod dokładką, tak żeby ładnie przylegało :)
Na samochodzie nie ma sensu robić tego skoro jest jak mówisz. U mnie elegancko weszło, więc widocznie lekko inny kształt ma zderzak w R200..

Raptile - Nie Sty 16, 2011 19:00

klej i ogien nie rób sieroty z siebei meph ;P jak ci sie niechce modzic z chęcią ją przygarne ;)
memphisto - Nie Sty 16, 2011 23:04

Raptile napisał/a:
klej i ogien


jaki klej polecanie, co mi to ładnie złapie i nie odpadnie z lakierem ze zderzaka :mrgreen: ? bo auto wygląda 10x ładniej z ta dokładką (tylko przyłożoną)

racek - Nie Sty 16, 2011 23:09

memphisto, klej do szyb jak zlapie to nie pusci
memphisto - Pon Sty 17, 2011 12:29

zamontowane już na aucie

mam foty, ale z telefonu, więc lipna jakość, myślę, że lepiej będzie jak zrobię aparatem

Chyba, że chcecie zobaczyć te szpary no to ok, mogę coś zarzucić.

Co do samej dokładki, to ogólnie trzyma się dość lipnie, i np na środku - nie ma szans jej docisnąć :P ogólnie chciałbym zobaczyć zdjęcia od góry kogoś z R200 co już ją zamontował : )

A same mocowania są dość nietrwałe, uważam, że przy 80km/h i dziurze to zostawię ją na drodze, bo śruby puszczą. Koniecznie trzeba ją kleić od góry.

Teraz musze kupić klej do szyb i ją na siłę pokleić bo inaczej to będzie szpetnie jak nic :P

ciekaw jestem czy tylko ja mam krzywe auto, czy wszystkie R200 tak mają. Niestety maciekwawa jest tutaj nie bardzo osobą do pytania, bo jemu to wszystko robił profesjonalny serwis i zapłacił 5.000 lub 7.000 za lakierowanie z montażem więc nie porównujmy tego do 52PLN za puszkę farby i studenckie możliwości manualne :mrgreen:

Raptile - Pon Sty 17, 2011 12:36

daj te foty z kalkulatora
memphisto - Pon Sty 17, 2011 12:56

oko to macie :wink: aha tylko nie przerazić się, bo wyjąłem listwy do malowania, właśnie schną :mrgreen: dlatego zderzak ich nie ma.

A w międzyczasie dotarły do mnie halogeny, więc dziś polakieruję halogeniki i będę za nia śmigał na halogenach aż nie dostanę mandatu :mrgreen:

Tymczasem foty:










faecd - Pon Sty 17, 2011 14:15

I co roznica koloru jest:) troche to slabo iwdac na fotkach ale ja widze;)

Zrob zdjecie jakos za dnia a nie z rana przy ostrym slony, a najlepiej umyj zderzak i na czystym aucie pokaz :)

memphisto - Pon Sty 17, 2011 14:22

faecd napisał/a:
Zrob zdjecie jakos za dnia a nie z rana przy ostrym slony, a najlepiej umyj zderzak i na czystym aucie pokaz :)


nie moge myc zderzaka, bo mi tam wleci woda hahahah :mrgreen:

ale zaraz wychodze to wezmę lustrzanę i pyknę parę fot lepszych (jak nie zapomnę) :mrgreen:

Krzysi3k - Pon Sty 17, 2011 16:03

memphisto, przykro mi bardzo, ale... lipa :sad:
Dokładka jakoś za głęboko w góre poszła moim zdaniem, aż na maskownice halogenu weszła... mało estetycznie to wygląda, musisz bardziej pokombinować, ale wierze w Ciebie :P

leszczu - Pon Sty 17, 2011 16:56

Założyłem oddzielny temat żeby nie robić tutaj bałaganu. :wink:
http://forum.roverki.eu/v...p=584370#584370

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 16:56 ]
Cytat:
a progi już masz z ZR'a ?

Tak :mrgreen: i tylna dokładka też. :mrgreen:

bonus89 - Pon Sty 17, 2011 17:19

Krzysi3k napisał/a:
memphisto, przykro mi bardzo, ale... lipa :sad:
Dokładka jakoś za głęboko w góre poszła moim zdaniem, aż na maskownice halogenu weszła... mało estetycznie to wygląda, musisz bardziej pokombinować, ale wierze w Ciebie :P
Dokładnie to mi nie pasowało, za bardzo odstaje i może to wina troszke jeszcze barwy bo widać że się różni, jak by była całkiem od czego innego i nie pasowała :/
leszczu - Pon Sty 17, 2011 17:31

memphisto, dużo ci jeszcze zostało lakieru, podkładu i bazy ?? Bo nie wiem ile kupować tych zestawów ?? Bo muszę pomalować lusterka boczne, progi i tylną dokładkę.
BoloSr - Pon Sty 17, 2011 20:18

z ilu auto to auto jest zlożone ?? ?
a te lampy z przodu tak pasuja ze lepiej nie mowic :(

Pływak - Pon Sty 17, 2011 20:38

Zwróciłem uwagę na to samo auto spasowane jak by było robione z rovera i dwóch przystanków jakoś do mnie nie przemawia z tym bodykitem imo wygląda jak by zaraz miał odpaść...
memphisto - Pon Sty 17, 2011 20:46

Pływak napisał/a:
jakoś do mnie nie przemawia z tym bodykitem imo wygląda jak by zaraz miał odpaść...


true true ! bo on nie pasuje plug&play ale o tym już w innym temacie, ten można zamknąć teraz trzeba rzeźbić aby to pasowało jak należy

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 16:15

Pływak napisał/a:
Zwróciłem uwagę na to samo auto spasowane jak by było robione z rovera i dwóch przystanków jakoś do mnie nie przemawia z tym bodykitem imo wygląda jak by zaraz miał odpaść...
Ale gdy ja to napisałem w jakimś tam temacie kiedyś to wrzucał foty mojego i zaczynał piać. :D
memphisto - Wto Sty 18, 2011 17:08

bonus89 napisał/a:
Ale gdy ja to napisałem w jakimś tam temacie kiedyś to wrzucał foty mojego i zaczynał piać.


nie piałem, bo pieje to kogut.

Napisałem co myślałem bo kłamałeś, że Ci mechanik wsiadził do pieca jamexy i miałeś -80mm na 14" felgach itp.

W przeciwieństwie do Ciebie bajek nie opowiadam tylko wrzucam foty. Ty się czepiałęś progów, które mi kazałeś na dach założyć a po czasie dotarło do Ciebie dopiero, że one są z ZR.

Dodatkowo, jak już kompletnie nie mialeś co powiedzieć, to zacząłeś się czepiać naklejek - uwaga ! dziś je odkleiłem ! niesamowite, nie wiem czy w to uwierzysz? ale NIE MA NAKLEJEK została tylko różowa pornstar bo mnie się podoba :mrgreen:

W przeciwieństwie do Ciebie mogę wrzucić foty, gdyby Ci miała żyłka pęknąć z niedowierzania, jak to się stało, że nie ma naklejek.

Ty jesteś (nie mogę powiedzieć jaki bo mam 2 warny :mrgreen: )a pływak nie. Ty sie czepiałeś całokształtu a pływak dokładki, która serio się trzyma jakby miała zaraz odpaść.

Pomijam fakt, że ciufcia i inni chcieli zobaczyć te twoje -80mm z pieca jak to 7cm do ziemi miałeś itp. No ale nie, do dziś nie ma fot a twoje auto wygląda jak to kiedyś ktoś napisał jak seria.

Co najsmutniejsze z tej historii, myślałem, że zmądrzałeś, bo przez 2-3 mc była cisza itp no ale takie rzeczy, tylko w erze.

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 17:08 ]
poza tym z pływakiem jest tak, że on zawsze coś musi od siebie wrzucić i nie ma sensu dyskutować bo jego jak i macieja chyba się nie da przegadać. Więc nie warto tracić czasu, bo maciej to ma rację zawsze, a pływak nie wiem, ale zawsze jak się starałem albo przyglądałem, to nie było bata : D natomiast ty? pfff :mrgreen: zawsze warto popisać aby później mieć co oglądać :mrgreen:

faecd - Wto Sty 18, 2011 17:45

memphisto napisał/a:
która serio się trzyma jakby miała zaraz odpaść.
na slowo honoru :)
memphisto napisał/a:
poza tym z pływakiem jest tak, że on zawsze coś musi od siebie wrzucić i nie ma sensu dyskutować bo jego jak i macieja chyba się nie da przegadać. Więc nie warto tracić czasu, bo maciej to ma rację zawsze, a pływak nie wiem, ale zawsze jak się starałem albo przyglądałem, to nie było bata : D natomiast ty? pfff :mrgreen: zawsze warto popisać aby później mieć co oglądać :mrgreen:
bo to takie dwa madrale, takie jakim ja bylem w dziecinstwie :) Zawsze wszystko pod moje dyktando musialo byc :D hehe

memphisto, juz tam nie przyzywaj, najlepiej to ignoruj takie zaczepne wypowiedzi ;) Lepiej lec do auta i rob zdjecia jak wyglada ten kolor progu :)

leszczu - Wto Sty 18, 2011 17:46

memphisto napisał/a:
uwaga ! dziś je odkleiłem ! niesamowite, nie wiem czy w to uwierzysz? ale NIE MA NAKLEJEK
:shock: :shock: :shock: :brawa: :ok2:
bonus89 - Wto Sty 18, 2011 18:06

memphisto napisał/a:
Ty sie czepiałeś całokształtu a pływak dokładki,
Pływak napisał/a:
Zwróciłem uwagę na to samo auto spasowane jak by było robione z rovera i dwóch przystanków jakoś do mnie nie przemawia z tym bodykitem

To dla Ciebie jest tylko o dokładce? I widzisz znów się unosisz a ja napisałem tylko że pisałem to co pływak, że nic w tym aucie do siebie nie pasuje, czepiałem się progów bo wyglądają jak by nie wyglądały ale chodzi właśnie o całokszatł :) Dobrze że naklejek nie ma :) ciesze sie, i nie chce mi sie naprawde kłócić napisałem poprostu jak jest.

memphisto - Wto Sty 18, 2011 18:23

bonus89 napisał/a:
To dla Ciebie jest tylko o dokładce?


no tak to zinterpretowałem, no bo myslalem ze bodykit to znaczy dokładka :mrgreen:

w każdym razie tak jest - nie ma naklejek :mrgreen: została różowa :mrgreen:
faecd napisał/a:
Lepiej lec do auta i rob zdjecia jak wyglada ten kolor progu


mam urwanie glowy narazie, ale jak sie ubrodziło to kolorystycznie jest zblizone. Ale bede niedlugo wsadzał ramki halogenów więc będzie big fota. I miałem taki sentyment do moich naklejek, że zrobiłem fotorelację, ale nie mam czasu narazie jej umieszczać :grin:

Tymczasem napiera we mnie marketing, rachunkowość, analiza projektów. Jak to ogarnę, to może w czw coś pstryknę ale powiem Ci faecd, że różnica kolorów jest ale zabawna z nią sprawa. Dokładka zderzaka jest jaśniejsza, niż listwy zderzakowe. No i ogólnie różnica koloru występuje nie wiem czy rażąca, bo dziś uciaprało znów całe auto i nie ma lekko teraz wszystko ma jednakowy kolor :mrgreen:

iii w ogóle pojechałem do majstra (taki sklepik fajny u nas - wszystko w nim mają ) :mrgreen: i kupiłem sobie nowe śrubki do wszystkiego bo te orii to pordzewiałe, gwinty takie sobie itp. Kupiłem 20 śrubek do nadkoli, 20 śrubek do zderzaka/dokładki itp z podkłądkami i nakrętkami + 10 śrubek do halogenów jak będę mocował. Zapłaciłem niecałe 5 PLN ! Jakby ktoś potrzebował konkretnych śrubek to PW a ja mu załatwię :mrgreen: także będę miał komplet ekstra śrubek (musiałem sobie coś nowego dać po stracie naklejek :lol: )

Pływak - Wto Sty 18, 2011 22:12

bonus89 napisał/a:
Ale gdy ja to napisałem w jakimś tam temacie kiedyś to wrzucał foty mojego i zaczynał piać. :D

Bo może ju go powoli irytują twoje wcinki w każdy temat? Panowie nie lepiej sobie wcisnąć wzajemnie ignoruj?

memphisto napisał/a:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 17:08 ]
poza tym z pływakiem jest tak, że on zawsze coś musi od siebie wrzucić

Tu się zgodzę bo po to jest chyba forum aby komentować i wyrażać swoją opinię...

Cytat:
i nie ma sensu dyskutować bo jego jak i macieja chyba się nie da przegadać. Więc nie warto tracić czasu, bo maciej to ma rację zawsze, a pływak nie wiem, ale zawsze jak się starałem albo przyglądałem, to nie było bata : D

Tu się nie zgodzę ale nie będę rozwijał dyskusji aby nie marnować twojego czasu...

Moją opinię chyba każdy zna: Dobre koło, gleba wypucowanie auta i nic więcej nie potrzeba. Ja bym zwalił te wszystkie zbędne plastiki włożył dobre koło,. Spasował ten front jak należy i naprawdę to wszystko bo mi osobiście taka hybryda pomiędzy 200, a ZR nie odpowiada masz 2setke zrób ładną obniżoną serię....

Mad - Sro Sty 19, 2011 00:38

Pływak napisał/a:
o mi osobiście taka hybryda pomiędzy 200, a ZR nie odpowiada


Cięzko się nie zgodzić, jak bym chciał ZR to bym kupil ZR a nie usilnie przerabiał 200, 200 mozna przerobic tak zeby był zajebongo ale w swoim stylu, w stylu R.

Wydryszek - Sro Sty 19, 2011 08:56

memphisto, długo się nie odzywałem po podkładzie do plastików :P
Czy ładnie czy nieładnie, fajnie że pomalowałeś sobie sam, na pewno jesteś z tego powodu dumny :) Ja miałem nie malować blendy i już zostawić tak jak jest samochód ale w końcu pomazałem blendę, odświeżyłem lampeczki tablicy bo przez rok od momentu jak zamontowałem diody się przybrudziło..... do tego doszły literki Z R :D

Oto efekt mojej pracy, a samochód bardzo brudny.

Nie wiem dlaczego zdjęcie się samo obraca na imageshack.



[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 08:56 ]
PS: Co do spasowania, grunt żebyś Ty to akceptował. A opinia Roverowców chyba jest standardowa i się pod nią podpisuję że grunt to dobre spasowanie przodu w R200 :D

Krzysi3k - Sro Sty 19, 2011 08:58

Wydryszek, a po co Ci emblemat ZR, skoro to nie ZR? :P
Wydryszek - Sro Sty 19, 2011 09:07

Zgadnij... tak dla frajdy. :)
Tak jak napisałem memphisto grunt żeby się właścicielowi podobało.
Może jeszcze dojdzie zderzak od R25/ZR pod kolor i spojler....ale to już się zastanowię bo nie chcę do tego R dokładać w ten sposób pieniędzy.

A Tobie po co znaczek ZR skoro to R25?? :D
Podoba mi się strasznie ZR ale już go nie kupię bo następny samochód ma być większy, cięższy, stabilniejszy, pewniejszy w prowadzeniu.
R200 to taka mała żaba i owszem jechałem nim licznikowe ok 185km/h ale to nie to samo co chociażby R75.

Dlatego minimalnym (czyt. zerowym) kosztem "upiększam" go według swojego gustu.

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 09:07 ]
Kolega rano za mną dzisiaj pomykał nową C klasą170 kucy i mówi że jak zobaczył ZR to normalnie shacun i trzymał się za mną bo bał się, że Go zostawię w tyle :D he he he ;)

bonus89 - Sro Sty 19, 2011 09:20

Wydryszek napisał/a:
C klasą170 kucy
Czują respekt hah :P Nie no a tak na poważnie to taka ogromniasta C klasa co 2 tony ciągnie na kołach tym 170 koni roboty nie robi :P pewnie nie raz go objechali
Wydryszek - Sro Sty 19, 2011 09:31

NIe no oczywiście to nawet nie pół żartem pół serio tylko kompletny żart koleżeński.
Co do C klasy, hmmmm, nie znam się ale zależy chyba od kierownika :D
Kolega ma licencję rajdową, nie wiem co i jak tam dokładnie ale pomyka nieźle każdą furą. I to jest w manualu chyba...... chyba. Jednym słowem fajny samochodzik w wersji Avantgarde czy jakoś tak :)

memphisto - Sro Sty 19, 2011 12:45

Wydryszek, fajnie Ci to wyszło :)

Co do znaczka ZR - tez będę go sobie robił :)

A odnośnie pasowania przodu nie wiedziałem, że to jest możliwe, dopiero wczoraj się uświadomiłem więc na 100% przód będzie spasowany.

Pływak - na koncie czeka 1.500 PLN na wiosnę i dobrą felę skłonny jestem do 2.000 dać ale preferuję 1.500.

Nie bardzo ogarniam kwestię pierścieni więc celują w felgi z ZR 17'' ale jak coś ciekawszego wyłapię w tym rozmiarze to kupię również.

Gusta chyba mamy ciut inne bo ten golf co wkleiłeś to jeden miał fajne fele, a drugi te takie pajęczyny jakby to mnie się nie podobały. Ja bym chciał coś typu S-LINE a najlepiej z MG ZS po lifcie dorwać ale to może na wiosnę coś wyjdzie :) Tymczasem kasa czeka aż się na stałe zrobi minimum +8

Także spasowanie będzie jak tylko skończy się sesja, bo nie mam czasu od pon do pt coś musze zdawac i auto mi potrzebne. Także po sesji będzie to łądnie spasowane :) a jak nie ładnie to przynajmniej lepiej niż jest :)

Wydryszek - Sro Sty 19, 2011 12:53

memphisto, dobra dobra, nie podlizuj się, nie oddam Ci znaczka :P he he

W takim razie czekamy na dalsze foty.

Co do spasowania zderzaka (nie wspomnę o lampach), chodzi o spasowanie maski ze zderzakiem nad grillem, oryginalnie jest tak że ledwie śrubokręt włożysz w odstęp między elementami a po stłuczkach i z nieoryginalnym zderzakiem jest właśnie słabe spasowanie.
Ja rozwaliłem zamiennik i zakupiłem używany oryginał w kolorze, spasowanie wręcz idealne bez wysiłku, muszę jeszcze tylko ustawić dobrze lampę i poprawię na cacy.

Raptile - Sro Sty 19, 2011 14:13

Czekam na swoj zestawik harcerza pomaloje to sie pochwale ;)
bonus89 - Sro Sty 19, 2011 15:35

memphisto, a nie myślałeś o 16' z BRMa? Ja w tym roku na wiosnę będę czekał aż się pojawią :D innych nie chce tak mi się tamte bardzo podobają :D i mam zamiar myknąć je w jakiś oczoje*ny kolor i stickerbombe po dwóch stronach albo na tylne szyby albo na tylne błotniki :D taki troszke jdm, może nie pasuje ale mi się bardzo podoba i zrobie to dla siebie

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 15:35 ]
A i jeszcze jedno, znajomy założył właśnie do hondy 5g dokładke od VTI wiecie może czy taka podchodzi do rovera? fajnie wygląda nie wiem czy ktoś mierzył, jak mi się uda to sam spróbuje i foty wrzuce jeśli spasuje

leszczu - Sro Sty 19, 2011 16:55

Wydryszek, bardzo ładnie wyszła ci ta blenda. :grin: A co do znaczka ZR nie będę komentował. To jest twój samochodzik i ma tobie się podobać. :grin:
greg-si - Sro Sty 19, 2011 17:49

bonus89 napisał/a:
memphisto, a nie myślałeś o 16' z BRMa?

Tylko właśnie czy w BRM`ie wychodziły tylko 16? Z tego co ostatnio przeglądałem to nie. Większość felg jakie widziałem w BRM`ach to 15'. R45 w opcji COSMOS też miało takie felgi w 16'.
Są/były w ostatnim czasie dwa samochody (R400 i R200) na allegro z takimi felgami u handlarzy (nie licząc tych które są u osoby prywatnej). Od nich może dałoby radę ściągnąć te felgi.

bonus89 - Sro Sty 19, 2011 18:37

no ja będę pewnie szukał troche :/ przegapiłem okazje bo kolega z forum miał takie i z autem puścił
greg-si - Sro Sty 19, 2011 18:48

R45 z Białegostoku? Jeśli tak to widziałem jego temat że chce odnowić te felgi bo są w kiepskim stanie...
bonus89 - Sro Sty 19, 2011 19:06

niee 200 kaszlaka
memphisto - Sro Sty 19, 2011 20:23

ogólnie chcę 17" i litości, niech mi nikt nie mówi, że jeżeli felga 17" z oponą 205/45 R17 waży 11kg to auto będzie muliło bardziej niż 15"z oponą 195/60 R15 która waży 12,3kg :)

16" jakbym kupował to tylko z profilem 50 ale to musiałby być na prawdę ekstra wzór, a 17" to już jest konkret :mrgreen: duża niezła fela ładnie wyglądająca w nadkolu :mrgreen:

Co ciekawe ost mierzyłem sobie pod uczelnią felgę z renault laguny 17"

opona 205/50 felga miałą ET 49 i 6,5J i na 205/50 nic nie tarło ani w lewo ani w prawo a wyglądało fajnie :mrgreen: ale myślę, że to za sprawą felgi 6,5J a te MG mają 7J więc zostanę przy profilu 45 :)

Ogólnie te felgi z renault takie niepozorne a nieźle na R wyglądały, aż mnie korciło je niedawno kupić na allegro były po 800 PLN

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 20:23 ]
bonus89 napisał/a:
i stickerbombe po dwóch stronach albo na tylne szyby albo na tylne błotniki :D


co to znaczy :P ?

Pływak - Sro Sty 19, 2011 20:40

memphisto napisał/a:

co to znaczy :P ?






Cytat:
Gusta chyba mamy ciut inne bo ten golf co wkleiłeś to jeden miał fajne fele, a drugi te takie pajęczyny jakby to mnie się nie podobały.

Zapewne piszesz o BBS LeMans, oczywiście kwestia gustu ale jest to tradycyjny wzór BBSów, który mi się bardzo podoba i gdyby nie to, że komplet 18" kosztuje 16K zł już by siedziały na Alfie ;)


bonus89 - Sro Sty 19, 2011 21:58

Pływak napisał/a:
Zapewne piszesz o BBS LeMans, oczywiście kwestia gustu ale jest to tradycyjny wzór BBSów, który mi się bardzo podoba i gdyby nie to, że komplet 18" kosztuje 16K zł już by siedziały na Alfie ;)
też mi te felgi mega się podobają, na każdym aucie na jakim je widziałem robiły taką robote :D
memphisto - Czw Sty 20, 2011 17:04

smieszna ta stickerbomba :mrgreen: teraz już wiem o co chodzi ! a na tym przednim zderzaku na dole to świetnie wygląda :mrgreen:

na allegro takie cos widziałem, się na metry kupuje : D

bonus89 - Czw Sty 20, 2011 22:16

tylko to generalnie do takiego jdma pasuje ale do rovera nic więc planuje coś takiego :) nie licze na dobre komentarze, mi to się bardzo podoba i tak chcę zrobić + felge w dobry jaskrawy kolor :) i mam gdzieś komentarze innych mnie to pasuje :)
bastek - Czw Sty 20, 2011 22:49

Pływak, BBSy zawsze były kozackie ale 18" nie kosztują 1:1 zł :wink: Mówimy oczywiście o używkach bo nówki to nie wiem czy nawet jeszcze klepią

bonus89 napisał/a:
tylko to generalnie do takiego jdma pasuje

BBSy to niemiecki wynalazek i nijak mi a się to do prawdziwego Jotdeema

bonus89 - Pią Sty 21, 2011 11:03

bastek, ale chodziło mi o stickerbombe a te bbsy pasują do wszystkiego :)
Pływak - Pią Sty 21, 2011 11:10

bastek napisał/a:
Pływak, BBSy zawsze były kozackie ale 18" nie kosztują 1:1 zł :wink: Mówimy oczywiście o używkach bo nówki to nie wiem czy nawet jeszcze klepią


Oczywiście, że klepią i 16K zł to cena za nówki...

bastek - Pią Sty 21, 2011 12:54

A to racja bonus89,
Pływak, to ja bym już wolał kupić używki w dobrym stanie za połowę tego

Pływak - Pią Sty 21, 2011 13:04

.... a kto by nie wolał, znajd tylko używki w konkretnym rozmiarze z konkretnym rozstawem. W PL raczej niewykonalne czasem trafiają się w jakimś rozmiarze pod Porsche, BMW czy mietka. Szukałem felg 5x100 8J max 8,5J ET35 albo nówki albo repliki z chin...
bastek - Pią Sty 21, 2011 13:12

Najbliżej to masz Niemcy ale tam ceny też będą kosmiczne, najszybciej znajdziesz u hamburgerów, ja jebaju jest tego trochę.
Tak na szybciora z dojczów

http://cgi.ebay.com/ebaym...sQ5fAccessories

Pływak - Pią Sty 21, 2011 13:25

U hamburgerów i owszem jest tego trochę ale nadal trafić konkretny rozmiar graniczy z cudem po za tym przesyłka jakieś 50Kg z jueseju też do tanich nie należy... na razie mam 8nastki Rh kupione za grosze więc jest na czym jeździć i spokojnie będę mógł coś znaleźć bo o LM i tak mogę zapomnieć nawet używki to cena kosmos.... Dobra EOT bo chyba o malowaniu to miał być topic ;)
camaro17 - Pią Sty 21, 2011 18:07

memphisto, wykorzystując styl stickerbomba można by było obkleić w same naklejki x-power :)
bonus89 - Pią Sty 21, 2011 22:59

mnie ten x power nie podchodzi, za dużo angoli agro tunów widziałem, wole JDMowe naklejki :)
Berg - Sob Sty 22, 2011 09:38

memphisto, widzę że jakoś wydłubałeś listwy ze zderzaka. Da się to zrobić bez jego ściągania czy lepiej odkręcić zderzak?
Muszę je odmalować bo mam trochę wypłowiałe. W oryginale były one chromowane? Ciężko będzie chyba uzyskać taki kolor.

leszczu - Sob Sty 22, 2011 10:31

Berg, Tych listw nie wymontujesz bez zdejmowania zderzaka. :grin:
Berg - Sob Sty 22, 2011 11:09

Ok, a w jaki kolor je dać? Oryginalnie co było? Ktoś wie? :) Może w chrom? W końcu grill jest chromowany :D
leszczu - Sob Sty 22, 2011 11:17

W oryginale chrom był. :wink:
Możesz dać chromowany, ale zrobisz jak zechcesz. :grin:

memphisto - Sob Sty 22, 2011 12:12

Cytat:

Berg, Tych listw nie wymontujesz bez zdejmowania zderzaka. :grin:


jak nie? ja nie sciagale do dzis zderzaka i je wymontowałem : )

wsadzasz śrubokręt owinięty chusteczką pod listwę i na siłę podważasz a ona wyskoczy (dość głośno nie martw się)

w każdym razie te listwy zdejmuje się bez zdejmowania zderzaka (ja tak zrobiłem)

aha i najlepiej jak widzisz, że nie idzie, to podważ w innym miejscu :) nie trzeba zdejmować zderzaka :)

leszczu - Sob Sty 22, 2011 12:15

A jak je teraz założysz memphisto ?? :mrgreen:
memphisto - Sob Sty 22, 2011 12:17

Berg napisał/a:
Ok, a w jaki kolor je dać? Oryginalnie co było? Ktoś wie? :) Może w chrom? W końcu grill jest chromowany :D


najlepiej albo na czarno tak jak bonus ma abys mial na czarno listwy

albo w kolor karoserii :) bo na chrom to tego raczej nie pomalujesz :P te wszystkie spraye chromowane z tego co wiem nie dadza ci takiego efektu jak masz na grillu

[ Dodano: Sob Sty 22, 2011 12:16 ]
leszczu19901 napisał/a:
A jak je teraz założysz memphisto ?? :mrgreen:


wepchałem i wskoczyły przecież już dawno są założone :))) normalnie na zatrzask wskoczyły

[ Dodano: Sob Sty 22, 2011 12:17 ]
wyjecie 1 listwy to ok 60 sekund a wsadzenie ok 10 sek

bonus89 - Sob Sty 22, 2011 12:35

Berg ja mam patent na te listwy nie musiałem ich wyciągać ani malować a piękny i równiutki mat jest :) każdy kto sie na nie z bliska patrzył myślał że polakierowane :D
leszczu - Sob Sty 22, 2011 13:01

memphisto napisał/a:
jak nie? ja nie sciagale do dzis zderzaka i je wymontowałem : )
memphisto napisał/a:
wepchałem i wskoczyły przecież już dawno są założone :) )) normalnie na zatrzask wskoczyły

A ja myślałem, że bez zdejmowania zderzaka się nie obejdzie. :mrgreen:
Dobrze wiedzieć na przyszłość. :grin:

bonus89 - Sob Sty 22, 2011 13:12

bez zdejmowania może się udać ale co jak wyłamie się jakiś zatrzask? albo porysuje lakier wyciągając? można i tak ale ja tam wole zawsze dłużej robić żeby nie zepsuć :P
leszczu - Sob Sty 22, 2011 13:16

bonus89 napisał/a:
można i tak ale ja tam wole zawsze dłużej robić żeby nie zepsuć :P

O to mamy takie same podejście. :mrgreen:

Berg - Sob Sty 22, 2011 14:06

memphisto, wiem że lakier w sprayu odpada. Na forum o vw :D znalazłem taki wątek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=264016
Muszę tylko znaleźć taką firmę w okolicy, ewentualnie w Poznaniu.

bonus89 - Sob Sty 22, 2011 14:10

yhy... tylko te znaczki to jest twardy plastik zrób tak tym listwom i przy zakładaniu wszystko się zmarszczy i odpadnie, te listwy są mocno giętkie
Berg - Sob Sty 22, 2011 14:14

:/ , to co? Dać w zwykły srebrny?
bonus89 - Sob Sty 22, 2011 14:29

nie wiem ale nawet fabryka ich nie poniklowała bo tak na prawde to zwykły plastik przeźroczysty a tylko pod spodem mają lakier taki efekt "lustro" także nawet oni nie chromowali pewnie wiedzieli co by się z tym działo
leszczu - Pon Mar 21, 2011 16:14

W końcu wziąłem się za te malowanie. :mrgreen: Na pierwszy ogień poszedł prawy próg. :mrgreen: i mocowania progów, które musiałem sam dorobić, bo sprzedawca przy wymontowywaniu połamał je. :/
Myślę, że na pierwszy raz wyszło ok.



Jutro wezmę się za resztę, czyli lewy próg i tylna dokładkę. :razz:
Więc jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to na koniec tygodnia powinno być wszystko pomalowane i zamontowane na samochodzie. :grin:

memphisto - Pon Mar 21, 2011 22:11

ja dziś już zamontowałem przedni grill od bonusa, ale będzie musiał iść do poprawki, bo zmaściłem lakierowanie - a niestety nie mialem czasu na poprawki bo po 1'sze brak szpreju a po drugie jutro auto trafia na warsztat i musi być zmontowane : D

Pozatym zderzak mam w tak opłakanym stanie, że mechanik dostanie go w całości i niech maluje wszystko w kolor a nie marudzi - najwyżej 100 PLN dopłacę i niech już on to zrobi a narazie nie ma najgorzej - foto jakieś tam mam ale z telefonu więc szału nie ma : D no i auto umorusane na maras i śmiesznie wyhgląda bo nowe elementy z lakierowania czyste a całe auto brudne i straszna różnica koloru się wydaje ale na szczęscie po podmyciu już jest ok :grin:

[ Dodano: Pon Mar 21, 2011 22:11 ]


jak mówiłem, to nie jest ostateczna wersja, przód będzie lepiej spasowany itp to było robione na szybko, aby auto jutro dotarło na warsztat :) foto bardziej podglądowe niż na pokaz :wink: nawet dokładka dobrze nie jest jeszcze skręcona bo ciut za wysoko - po prostu brak czasu :mrgreen:

bonus89 - Pon Mar 21, 2011 22:17

memphisto, Wszystko już widze na dobrej drodze, tylko to nieszczęsne spasowanie jeszcze i siatke dolną też bym maznął na czarny mat, bo sie gryzie troche.
memphisto - Pon Mar 21, 2011 22:22

no tak uczynie ale najpierw niech ta buda zacznie jeździć a później nich się tym blacharz zajmie :)
Krzysi3k - Pon Mar 21, 2011 23:49

memphisto, zrób coś z tą dokładką, bo źle wygląda ;)
leszczu - Sro Mar 23, 2011 17:02

Eee spasowanie nie jest jeszcze takie złe. :razz: Widziałem gorsze. :mrgreen:

Więc tak dzisiaj skończyłem malować resztę podkładem i jutro jak pogoda pozwoli pójdzie baza. :grin:

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 17:02 ]
Więc tak, baza nałożona. Jutro idzie bezbarwny, a pojutrze wszystko ląduje na aucie. :grin:


memphisto - Sro Mar 23, 2011 18:27

i co przydały się moje rady :mrgreen: ? bo efekt profi i nie wiem czy jest w tym moja zasługa czy nie :mrgreen: ?
leszczu - Sro Mar 23, 2011 18:46

Jak najbardziej memphisto. Bez twoich rad ciężko by było. :grin:
memphisto - Czw Mar 24, 2011 14:48

leszczu poka już po bezbarwnym :mrgreen:
leszczu - Czw Mar 24, 2011 16:42

memphisto napisał/a:
leszczu poka już po bezbarwnym :mrgreen:

Mówisz masz. :mrgreen: :razz:




To jest po dwóch warstwach bezbarwnego. No i nie wiem czy się opłaca kłaść drugą. :grin:

memphisto - Czw Mar 24, 2011 16:56

Cytat:
To jest po dwóch warstwach bezbarwnego.


leszczu19901 napisał/a:
No i nie wiem czy się opłaca kłaść drugą. :grin:



nie bo już ją położyłeś :mrgreen:

- co do trzeciej - mówią im więcej tym lepiej

leszczu - Czw Mar 24, 2011 16:59

No to jak mówią, to położę "trzecią" warstwę. :razz: :mrgreen:
memphisto - Pią Mar 25, 2011 13:21

Cytat:
Mówisz masz. :mrgreen: :razz:


w takim razie poka na aucie :mrgreen:

leszczu - Sob Mar 26, 2011 15:44

Ależ ty wymagający. :mrgreen: :razz:

Na razie mam tylko takie fotki (kiepskie, bo robione kalkulatorem :razz: ) założonej dokładki, a progi założę jak autko umyje, czyli gdzieś w następnym tygodniu. :wink:



Krzysi3k - Sob Mar 26, 2011 16:28

No, no :D Fajnie :D
memphisto - Sob Mar 26, 2011 18:26

nieźle nieźle ! nawet nie ma różnic koloru !

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 18:26 ]
leszczu19901, ale to miejsce nad rurą mogłeś zostawić w chromie tak jak ja mam u siebie (no chyba, że standardowo nie miałeś chromowanej tej obwódki)

Ew jakoś to oblep chromem bo by się fajnie komponowało z tylną listewką chromwaną na zderzaku :)

Bo te moje można odkręcić tą obwódkę moją nie wiem jak u Ciebie

Krzysi3k - Sob Mar 26, 2011 18:36

memphisto napisał/a:
Ew jakoś to oblep chromem bo by się fajnie komponowało z tylną listewką chromwaną na zderzaku

Weź... :P
Można kupić to u angoli, ale ceny niebanalne, taniej by było dorobić pewnie :)

memphisto - Sob Mar 26, 2011 19:26

no co? leszczu ma niemałe zdolności manualne :mrgreen: on by z czarnego nawet chrom wyczarował :mrgreen:
leszczu - Sob Mar 26, 2011 19:32

memphisto napisał/a:
leszczu19901, ale to miejsce nad rurą mogłeś zostawić w chromie tak jak ja mam u siebie (no chyba, że standardowo nie miałeś chromowanej tej obwódki)

No niestety ta dokładka nie posiadała tej chromowanej obwódki, tylko w oryginale była zamalowana. :grin:
memphisto napisał/a:
Bo te moje można odkręcić tą obwódkę moją nie wiem jak u Ciebie

To odkręć i prześlij mi. :mrgreen: :razz:
Cytat:
no co? leszczu ma niemałe zdolności manualne :mrgreen: on by z czarnego nawet chrom wyczarował :mrgreen:

Już myślałem jak tu coś wykombinować. :grin: Pierwszy pomysł był żeby te miejsce na końcówkę pomalować na kolor srebrny, ale to raczej nie wypali. :/

memphisto - Sob Mar 26, 2011 19:42

leszczu19901 napisał/a:
Pierwszy pomysł był żeby te miejsce na końcówkę pomalować na kolor srebrny,


dawaj do mnie ją poślij, to Ci w kolor mojego auta strzelę :mrgreen:

leszczu - Nie Mar 27, 2011 13:59

A powiedźcie mi po jakim czasie po malowaniu można umyć tą dokładkę ??
memphisto - Nie Mar 27, 2011 15:12

leszczu19901, po 24h od malowania można polerować (jeśli chcesz) więc śmiało i myć można :) :)
leszczu - Wto Mar 29, 2011 11:51

Ok. Dzięki memphisto, za odpowiedź. :wink:

[ Dodano: Wto Mar 29, 2011 11:51 ]
Więc tak, można powiedzieć, że to jest efekt końcowy. :mrgreen: Zostały już tylko do pomalowania dekielki od lusterek, tylko muszę dokupić podkład i bezbarwny. :mrgreen:



Teraz takie małe podsumowanie. :grin:
Kupiłem 3x zestaw z tego linku. Z tego zestawu została mi tylko prawie cała puszka bazy(koloru), reszta, czyli 3x podkład i 3x bezbarwny został zużyty na progi i tylna dokładkę. :grin:

shilus82 - Wto Mar 29, 2011 13:59

A powiedzcie no mi malarze drodzy,jak już dacie podkład to przecieracie go potem, czy od razu po położeniu podkładu idziecie z lakierem? jak to w ogóle lakierujecie i czym, bo mnie niedługo też czeka malowanie przedniego zderzaka,a do tego za tydzień z hakiem chcę się za nadkola zabrać i też trzeba będzie lakierować. No i wiadomo, musi być zrobione porządnie
leszczu - Wto Mar 29, 2011 14:07

shilus82 napisał/a:
jak to w ogóle lakierujecie i czym,

Takim o zestawem. :grin:
http://moto.allegro.pl/sp...1529184547.html
shilus82 napisał/a:
A powiedzcie no mi malarze drodzy,jak już dacie podkład to przecieracie go potem, czy od razu po położeniu podkładu idziecie z lakierem?

Od razu z kolorem walimy. :grin:
shilus82 napisał/a:
bo mnie niedługo też czeka malowanie przedniego zderzaka

No zderzak to już poważna sprawa. Ja nie wiem czy bym ryzykował samemu malować. :/

bonus89 - Wto Mar 29, 2011 14:17

leszczu19901, Świetna robota i wygląda to powiem ci bardzo ładnie: :) jest tylko dwie rzeczy do których bym się przyczepił i z nimi było by już dosłownie IDEALNIE:
1. GGGGGGGLLLLLLLLEEEEEEEBBBBBBBBAAAAAAA
2. Przednia atrapa i chrom listwy w kolor!
:ok: :ok: :ok:

shilus82 - Wto Mar 29, 2011 14:20

Jeśli idzie o motipa, to mam firmę we Wrocławiu, więc sobie do nich pojadę i mi dobiorą. A ze zderzakiem, to wezmę pistolet natryskowy z lidla, bo kupiłem kiedyś i nim najwyżej pojadę z koksem. Zastanawiam się tylko jak położę 3 warstwy bazowego lakieru to czy go szlifować na mokro, czy od razu bezbarwny, a potem to jakoś przeszlifować na mokro papierem 2500
leszczu - Wto Mar 29, 2011 14:30

Cytat:
1. GGGGGGGLLLLLLLLEEEEEEEBBBBBBBBAAAAAAA

No przydała by się , ale wiemy jakie te nasze drogi są. :/
bonus89 napisał/a:
2. Przednia atrapa i chrom listwy w kolor!

Grill i listwy chrom zostają. Jakoś na razie mi się podobają. :mrgreen:
Może jeszcze walnę pod kolor oprócz lusterek, te boczne listwy co idą na drzwiach, zobaczę jeszcze. :wink:
shilus82 napisał/a:
astanawiam się tylko jak położę 3 warstwy bazowego lakieru to czy go szlifować na mokro, czy od razu bezbarwny, a potem to jakoś przeszlifować na mokro papierem 2500

Nic tam nie szlifuje po bazowym oczywiście po przeschnięciu walimy bezbarwny, a potem sobie możesz zrobić polerkę.

memphisto - Wto Mar 29, 2011 14:31

leszczu19901, leszczu wypas :mrgreen:

a żeby tu nie zaśmiecać to PW już poszło :mrgreen:

kalisz - Wto Mar 29, 2011 17:51

leszczu19901 gratuluję, super efekt :o

IMO chromy fajnie wyglądają do twojego lakieru i zostaw je w spokoju, ewentualnie wrzuć jeszcze tylną blendę z R25.

Wydryszek - Wto Mar 29, 2011 18:48

Bardzo elegancko to wyszło. Nie jakośprzesadnie, do tego plus za chromy a blendęz tyłu pomalowałbym pod kolor zostawiając tą z R200.
Na pewno klamki pod kolor by Ci sięfajnie wkomponowały, że nie wspomnę o listwach.

Szkoda, że ja spisałem swojego R na zwykłą eksploatację.
Niestety w mieście nie można liczyć na poszanowanie cudzej własności. Planuję jeszcze 1-1,5 roku pojeździć Roverkiem więc nawet ognisk lekkich rdzy jużnie będępoprawiał bo i tak zaraz obedrą... :(

Brawo za samozaparcie, trochę pracy miałeś z uchwytami progów ale wszystko ładnie, na żywo pewnie jeszcze lepiej.

imejdz - Wto Mar 29, 2011 18:58

bonus89 napisał/a:
1. GGGGGGGLLLLLLLLEEEEEEEBBBBBBBBAAAAAAA


zgadzam się, Twoj Rover leszczu19901, aż krzyczy o to :P

bonus89 - Wto Mar 29, 2011 19:27

leszczu19901 napisał/a:
No przydała by się , ale wiemy jakie te nasze drogi są. :/

:shock: jak bym dziadka jakiegoś słyszał, weź przestań :P chyba nie masz dużo plomb które mogły by wypaść więc jaki problem :P

bastek - Wto Mar 29, 2011 20:52

bonus89 napisał/a:
jak bym dziadka jakiegoś słyszał, weź przestań

mięczaki :mrgreen:

leszczu - Pią Kwi 15, 2011 16:59

Dekielki od lusterek już pomalowane. :grin:


A teraz mam do was pytanie, bo zostało mi trochę bazy, podkładu i bezbarwnego, no sobie pomyślałem, że może pomaluję maskownice od halogenów i tylną blendę Czy to trzeba koniecznie do tego specjalny podkład do plastiku ?? Czy mogę to maznąć zwykłym szarym podkładem ??

memphisto - Pią Kwi 15, 2011 18:03

leszczu19901 napisał/a:
Czy to trzeba koniecznie do tego specjalny podkład do plastiku ?? Czy mogę to maznąć zwykłym szarym podkładem ??


ja maskownice i listwy drzwiowe malowałem tym samym co dokładkę :wink:

leszczu - Pią Kwi 15, 2011 19:37

memphisto napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
Czy to trzeba koniecznie do tego specjalny podkład do plastiku ?? Czy mogę to maznąć zwykłym szarym podkładem ??


ja maskownice i listwy drzwiowe malowałem tym samym co dokładkę :wink:

No i rozumiem, że na razie się trzyma ??

memphisto - Pią Kwi 15, 2011 19:43

leszczu19901 napisał/a:
No i rozumiem, że na razie się trzyma ??


No wiesz.. zrobiłem to jak auto stało z walniętą uszczelką .. przejechane ma od zamontowania może 150km ? No i tak trzyma się póki co :mrgreen: ale nie wygląda jakby miało odpaść :mrgreen:

leszczu - Sob Kwi 16, 2011 15:28

Zaryzykuje i pomaluje. Jak coś to kupie ten podkład i jeszcze raz pomaluje. :razz: