Zobacz temat - Concept Cars Rover. MG
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Concept Cars Rover. MG

Harry - Sob Sty 15, 2011 22:36
Temat postu: Concept Cars Rover. MG
Czy słyszeliście kiedyś o tym aucie ?
http://www.netcarshow.com/rover/2002-tcv_concept/
uważam, że gdyby wszeł do produkcji to by było extra auto :wink:
ciekawe czy więcej było aut koncepcyjnych Rover'a i MG

Pływak - Sob Sty 15, 2011 22:42

Jest chyba nawet temat w archiwum o nim...
pgrad - Pon Sty 17, 2011 10:48

A słyszeliście o R30? Co prawda nie wszedł do sprzedaży jako rover, ale jest sprzedawany pod marką... BMW. Chodzi o model BMW 1. Zawsze mi się podobał, tylko ten napęd na tył... Pewnie gdyby to był rover (z napędem na przód) to już bym nim jeździł. Niestety rover upadł, model pozostał więc wykorzystało go bmw, które zawsze chciało mieć samochód tego typu w swojej ofercie. Link:
http://www.aronline.co.uk/index.htm?rovr30f.htm

slax - Pon Sty 17, 2011 13:32

coraz bardziej nienawidzę Niemców :evil: ...
sobrus - Pon Sty 17, 2011 13:42


Ale nie wiem czy to nie fake.

BMW 1 wygląda stylistycznie bardziej jak nowe BMW niż jak nowy Rover.
Oprócz typowych dla BMW linii jest też charakterystyczny dla tej marki Hoffmeister Kink.

Rover oprócz modelu 400 tego detalu stylistycznego nie posiada.

Dlatego skłaniam się ku temu że to fake.

jednak gdy obejrzymy inne zdjęcie to jakaś inspiracja mogła być:

adamsky - Pon Sty 17, 2011 13:47

I tak najlepiej wyglądał i był najlepszy Rover 55 :)
Pływak - Wto Sty 18, 2011 00:11

pgrad napisał/a:
A słyszeliście o R30? Co prawda nie wszedł do sprzedaży jako rover, ale jest sprzedawany pod marką... BMW. Chodzi o model BMW 1. Zawsze mi się podobał, tylko ten napęd na tył... Pewnie gdyby to był rover (z napędem na przód) to już bym nim jeździł. Niestety rover upadł, model pozostał więc wykorzystało go bmw, które zawsze chciało mieć samochód tego typu w swojej ofercie. Link:
http://www.aronline.co.uk/index.htm?rovr30f.htm


Coś chyba naciągasz fakty... Wg artykułu prace nad R30 ruszyły w 1996 roku czyli za czasów BMW więc nawet gdyby zerżnęli to mieli do niego pełne prawa po za tym w serii 1 siedzi większość rozwiązań z BMW serii 3, a tej raczej nie opracował rover...

55 moim zdaniem wyglądała jak nieudany eksperyment genetyczny jak dla mnie najładniejszy był by 75 coupe lub gdyby się pojawił w wersji od MG czyli ZT coupe....

Tomi - Czw Sty 20, 2011 19:42

Pływak napisał/a:

Coś chyba naciągasz fakty... Wg artykułu prace nad R30 ruszyły w 1996 roku czyli za czasów BMW więc nawet gdyby zerżnęli to mieli do niego pełne prawa po za tym w serii 1 siedzi większość rozwiązań z BMW serii 3, a tej raczej nie opracował rover...


Nie zerżnęli, tylko zarżneli (czytaj: Rovera) :) . W kwestii tego, że osadzony na skróconej płycie podłogowej BMW serii 3 to normalne... bo Rover 55 miał być zbudowany na skróconej płycie podłogowej Rovera 75... czyli BMW serii 3. W kwestii rozwiązań BMW, wystarczy porównać ilość takich rozwiązań w Roverze 75.

Pływak napisał/a:

55 moim zdaniem wyglądała jak nieudany eksperyment genetyczny jak dla mnie najładniejszy był by 75 coupe lub gdyby się pojawił w wersji od MG czyli ZT coupe....


Owszem (w kwestii Rovera 75 Coupe), jednak wystarczy popatrzeć na tak charakterystyczne elementy, jak poprowadzona linia dachu, górna linia okiem i zakończenie tej linii (jedynie BMW ją zaokrągliło). Proporcje są bardzo podobne...