Zobacz temat - [R75] Problem ze światłami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze światłami

lukkrak - Nie Sty 23, 2011 22:10
Temat postu: [R75] Problem ze światłami
Witam koledzy
Jestem nowy na tym forum, w tamtym tygodniu stałem się posiadaczem R75 2000r. silnik CDTi mam taki problem otóż prawe światło swieci gdzieś w prawo do góry a lewe w dół, przy regulacji ręcznej za pomocą klucza lampy nawet nie drgną,gdzie tkwi problem?

emerka - Nie Sty 23, 2011 22:18

Regulacja zbudowana jest tak, że miejsce (plastikowy otwór) w które wkładasz klucz aby regulować światła jest połączony systemem zębatek z metalowym trzpieniem który reguluje położenie odbłyśnika w lampie - zdarza się, że miejsce w którym metal spotyka się z plastikiem wyciera się i połączenie jest utracone (ten trzpień jest wcisnięty w zębatkę i miejsce połączenia może się "zerwać")
dzelo23 - Nie Sty 23, 2011 23:07

Witam, też jestem świeżym posiadaczem 75 i też prawe światło dawało ostro w górę. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy żarówka siedzi dobrze i było ok, no to ją wyjąłem i tu zdziwko :shock: żarówka była krzywa. Wymieniłem na nową i jest ok.
iNerGy - Nie Sty 23, 2011 23:09

mi tez sie nie chcialy regulowac, no to zdemontowalem zderzak, wypialem lampe i kluczem chyba 10 regulowalem
wojtus8730 - Pon Sty 24, 2011 17:17

Jest spraw.
Chodzi o poziomowanie się lamp silniczki działają po obu stronach a lewa lampa ani drgnie. Jak to naprawić ?

Mortal - Pon Sty 31, 2011 14:18

Miałem u siebie ten sam problem - lustro w reflektorze spadlo z jednego mocowania - trzeba wyjac zarowke, sprawdzic z ktorego mocowania spadlo lustro (prawdopodobnie z górnego) i delikatnie je wcisnac spowrotem. U siebie musialem zdjac zderzak i wykrecic reflektor, ale ja mam ksenony - moze w zwyklych uda sie bez zdejmowania zderzaka.

Pozdrawiam

wojtus8730 - Wto Lut 01, 2011 15:08

Właśnie tak zrobiłem i nie ma szan tego lustra włożyć na silniczek mało miejsca jest i chyba będę musiał nową lampę kupić :/ lipa