Zobacz temat - [R75]automat wyrzuca na luz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]automat wyrzuca na luz

darek69 - Sob Sty 29, 2011 19:22
Temat postu: [R75]automat wyrzuca na luz
Nie wiem czy tak ma być jak jadę do ok. 80km i puszcze gaz to skrzynia sama wyrzuca na luz i silnik nie hamuje biegami a jak jadę szybciej to w samochodzie jest wrzucony bieg.
SeniorA - Pon Sty 31, 2011 07:10

darek69 napisał/a:
skrzynia sama wyrzuca na luz
po czym to poznajesz ?,obrotomierz pokazuje ~ 800 obr/min ?. Automat na "D" nie ma hamowania silnikiem .Odczuwalne hamowanie jest podczas jazdy na 3 i 2.
Paul - Pon Sty 31, 2011 08:29

darek69 napisał/a:
silnik nie hamuje biegami
A jak dasz gazu, to ciągnie ? Jeżeli tak, to jest OK :]
skuti - Pią Lut 04, 2011 18:15

Jak się wciśnie hamulec na minimum 3 sekundy to powinien zbić na niższy bieg i hamować silnikiem ( np. przy zjeździe ). U mnie tak jest i w instrukcji też tak pisze. Jak się na "D" tylko puści gaz to nie hamuje silnikiem ( trochę hamuje ,ale to "opory toczenie" itd.) .
PD - Sro Lut 16, 2011 21:47

mi conventer trzymal do 70 ponizej obroty spadaly do 800 a jezeli chcesz hamowac
biegami to masz 1,2,3,4 na dzwigni zmiany biegow...

Jurasek - Sob Lut 19, 2011 11:25

skuti napisał/a:
Jak się wciśnie hamulec na minimum 3 sekundy to powinien zbić na niższy bieg i hamować silnikiem ( np. przy zjeździe ). U mnie tak jest i w instrukcji też tak pisze. Jak się na "D" tylko puści gaz to nie hamuje silnikiem ( trochę hamuje ,ale to "opory toczenie" itd.) .


U mnie jst dokładnie tak samo - to bardzo wydgodne.

Pozdro dla wszystkich na forum!

marecki6 - Sob Lut 19, 2011 12:14

jakis czas temu ktos zarzucil mi haslem ze r75 ma system tzw. wolnego kola ktory byl stosowany w starych autach czyli wlasnie wyrzucania na luz po puszczeniu gazu i podobno dziala to przy predkosciach nie przekraczajacych bodajze 80km/h ... ile w tym prawdy to nie wiem
skuti - Pon Lut 21, 2011 11:59

Na luz to nie wrzuca ,bo obroty powinny by spaść do np.750 , a on obroty trzema jak przy normalnej jeździe .
SeniorA - Wto Lut 22, 2011 14:15

marecki6 napisał/a:
wyrzucania na luz po puszczeniu gazu i podobno dziala to przy predkosciach nie przekraczajacych bodajze 80km/h ... ile w tym prawdy to nie wiem
prawdy w tym jest tyle ,że skrzynia przełącza na luz ,ale po wciśnieciu pedału hamulca jak auto już stoi i to tylko w dieslu.
skuti - Czw Lut 24, 2011 18:03

dokładnie
Tomek1212 - Czw Lut 24, 2011 21:17

Prawda jest taka, ze poniżej prędkości 80km/h sprzęgło hydrokinetyczne (tzw. grucha, lub konwerter) jest zasadniczo rozłączony, załącza się dopiero gdy dodamy gazu na skutek zwiększonego ciśnienia oleju w skrzyni co jest spowodowane przez większe obroty silnika a więc i pompy oleju.
Natomiast po przekroczeniu prędkości 80km/h sterownik skrzyni otwiera dodatkowy elektrozawór który puszcza ciśnienie na konwerter co powoduje jego załączenie. ma to na celu zmniejszenie zużycia paliwa, które następuje podczas hamowania silnikiem gdy włącza się "cutt off".

marecki6 - Czw Lut 24, 2011 21:20

zapewne właśnie o to chodziło w mojej historyjce