Zobacz temat - [R 214Si] Auto nie chce odpalić, POMOCY!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214Si] Auto nie chce odpalić, POMOCY!

DaQwiD - Czw Lut 03, 2011 11:47
Temat postu: [R 214Si] Auto nie chce odpalić, POMOCY!
Witam wszystkich. Przeszukałem forum, jednak nie mogę znaleźc ptakieg samego problemu jak mój. A mianowicie ostatnio wyjąłem akumulator z mojego roverka w celu jego naladowania (stał nie jeżdzony okolo 2tygodnie) i po włożeniu nie mogę go odpalić! Centralny zamek normalnie dziala bez problemu i z kluczyka i z pilota, rozrusznik kręci a auto nawet nie zagada, żadnego "pyrknięcia" tylko kręci :( wyjąłęm cewke, przesuszylem całą noc na grzejniku, sprawdziłem świece, iskra jest, paliwo tez napewno dostaje. Nie wiem co mam dalej zrobić? Czy to moze byc wina tego immobilaisera? Synchronizacje kluczyka tez robiłem i nic nie pomogło :( Wie może ktoś co moze byc przyczyną? Będe bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam!
Paul - Czw Lut 03, 2011 12:46


Moderator Paul informuje

Uwaga! Ten temat zostanie usunięty jeśli autor nie poprawi jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, autor musi w pierwszym poście użyć funkcji



kumilek23 - Czw Lut 03, 2011 13:32

kable WN, palec rozdzielacza

[ Dodano: Czw Lut 03, 2011 13:32 ]
jak otwierasz i zamykasz normalnie to immo raczej odpada

leszczu - Czw Lut 03, 2011 15:19

DaQwiD, jak będziesz odpal to dodaj trochę gazu i zobacz wtedy czy załapie.
DaQwiD - Czw Lut 03, 2011 16:53

gaz nic nie daje, nawet sie nie odezwie ;/ dodam tylko ze padl mi nie dawno alternator i obecnie jest wykrecony czy to moze mieć wpływ na odpalanie silnika? I czy immo nie jest zablokowane jezeli rozusznik kreci i dziala centralny zamek?
leszczu - Czw Lut 03, 2011 16:56

DaQwiD napisał/a:
odam tylko ze padl mi nie dawno alternator i obecnie jest wykrecony czy to moze mieć wpływ na odpalanie silnika?

Nie wiem, może i tak. :grin:
DaQwiD napisał/a:
I czy immo nie jest zablokowane jezeli rozusznik kreci i dziala centralny zamek?

Jeśli immo by blokowało to byś nawet chyba rozrusznikiem nie zakręcił. :grin:

DaQwiD - Czw Lut 03, 2011 18:31

może jutro będe miał drugi alternator więc sie okaże, a jeżeli to nie to, to nie wiem wogóle za co sie zabierać :(
Matius - Czw Lut 03, 2011 21:21

DaQwiD napisał/a:
dodam tylko ze padl mi nie dawno alternator i obecnie jest wykrecony czy to moze mieć wpływ na odpalanie silnika?


wiesz trudne pytanie ale chyba nie powinno być problemu z odpaleniem auta... pamiętam przypadek kiedy mi padł alternator a do domu dojechałem (20km) przed samym domem zdechł z braku prądu :) więc raczej alternator nie ma tutaj nic do rzeczy

zasadnicze pytanie... paliwo ma? :mrgreen:

Paul - Czw Lut 03, 2011 21:47

Matius napisał/a:
więc raczej alternator nie ma tutaj nic do rzeczy
Jeżeli instalacja jest odpięta, to może mieć.
Co innego padnięty altek a co innego jego fizyczny brak :(

DaQwiD - Pią Lut 04, 2011 18:52

Po włożeniu alternatora nic sie nie zmienilo, jak sie nie odzywal tak i sie nie odzywa... :/ Panowie pomocy :D

[ Dodano: Pią Lut 04, 2011 18:52 ]
Próbowałem odpalać z kabli i dalej nic. Auto kreci jak glupie i brak jakiegokolwiek odzewu, dwa razy lekko pyrknelo jakby chcial zalapac ale nic z tego :( moze to brak kompresji? Moze ktos pomóc?

dozowacz - Pią Lut 04, 2011 19:42

wygląda to na czujnik płynu chłodzacego, odłacz od trójnika jeden przewód albo i drugi i próbuj zapalić powinno pomóc. Czujnik znajduje się:Jak stoisz przodem do silnika,kilkanaście centymetrów za prawą górną częścią chłodnicy.

:grin:

DaQwiD - Sob Lut 05, 2011 10:36

Odłączyłem kostke z tego trójnika i jeszcze od wiatraka i nic to nie dalo :( No chyba że nie to odłączam co trzeba. Do tego zauwazyłem podczas bezskutecznej próby odpalenia auta mrygająca kontrolke od ABS :shock: Czy to ma jakies znaczenie?
kumilek23 - Sob Lut 05, 2011 21:12

odnośnie tej kontrolki abs :neutral:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64775

[ Dodano: Sob Lut 05, 2011 21:12 ]
ale może być też tak, że kontrolka Ci miga bo w aku kończy się para :neutral:

DaQwiD - Sob Lut 05, 2011 23:11

kumilek23 napisał/a:
odnośnie tej kontrolki abs :neutral:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64775

czytałem ten temat :wink:

[ Dodano: Sob Lut 05, 2011 21:12 ]
ale może być też tak, że kontrolka Ci miga bo w aku kończy się para :neutral:


aku jest naładowane na full, moge krecic az wypłukam caly i tak nic z tego. Próbowałem odpalać z kabli z sharana gdzie akumulator jest o wiele wiekszy i tak nic nie pomoglo :( Nie wiem co dalej roverek nie chodzi :(

Matius - Sob Lut 05, 2011 23:31

DaQwiD napisał/a:
aku jest naładowane na full, moge krecic az wypłukam caly i tak nic z tego. Próbowałem odpalać z kabli z sharana gdzie akumulator jest o wiele wiekszy i tak nic nie pomoglo :( Nie wiem co dalej roverek nie chodzi :(


przypomina mi się moja historia jak wymieniałem silnik... grzebałem grzebałem grzebałem i nic nie wygrzebałem... dałem dla mechanika znalazł przetarty kabel który robił zware i dlatego nie chciał mi odpalić... może u Ciebie będzie to samo?

desperado67 - Sob Lut 05, 2011 23:50

Jeżeli jest iskra a nie możesz odpalić to brak paliwa w przeciwnym razie zalewało by świece.
Matius - Sob Lut 05, 2011 23:55

u mnie też była iskra i też było paliwo... nie zalewało świecy ale też nie chciał odpalić. świece nówki. tylko ze u mnie po dłuższym kręceniu chciał odpalić ale mu się nie udawało ale świecy nie zalewał...

i też żeby nie mylić że za mało paliwa dostawał... dostawał dobrze... jak jakąś świece wykręciłem i pokręciłem rozrusznikiem to chlapało dobrze ;]

DaQwiD - Nie Lut 06, 2011 12:52

u mnie też nie zalewa świecy, tylko kreci i kreci i nic :/
skiba0225 - Nie Lut 06, 2011 17:10

iskrę na świecach masz?
leszczu - Nie Lut 06, 2011 17:18

Sprawdź masę która Idze od -(minusa) akumulatora do karoserii. :wink:
DaQwiD - Nie Lut 06, 2011 18:09

skiba0225 napisał/a:
iskrę na świecach masz?


Iskra jest, wszystie świece sprawdzone Ok, przewody, palec, kopułka tez.

[ Dodano: Nie Lut 06, 2011 18:09 ]
leszczu19901 napisał/a:
Sprawdź masę która Idze od -(minusa) akumulatora do karoserii. :wink:


Sprawdzone juz dawno, wszystko jest ok :( Nie wiem za co sie chwytac, auto stoi w garazu nawet nie mam jak zaciagnac go na komputer

desperado67 - Nie Lut 06, 2011 22:07

Sprawdź czy cewka ma dobrą mase , istnieje możliwość że cewka ma przebicie i daje zbyt małe napięcie. Spróbuj zakręcić po zmroku jak jest ciemno można zauważyć jakiekolwiek iskrzenie w obrębie cewki i okablowania.
DaQwiD - Pon Lut 07, 2011 20:05

Z cewką chyba ok, zadnych iskier nie widac. Ale tak siedze na tym forum i czytam różne tematy, czy to może być czujnik położenia wału? Pierwszy raz slysze o czyms takim, mógł mi ktos powiedziec za co to odpowiada wogóle i gdzie to znaleźć w moim ROVER'ku? :smile:
skiba0225 - Wto Lut 08, 2011 21:03

Jeśli to byłby czujnik położenia wału to nie miał byś iskry (jeśli sie mylę to proszę poprawić)!
DaQwiD - Wto Lut 08, 2011 21:45

Nigdy wczesniej nie slyszlalem o takim czujniku dlatego pytam, znalazlem tylko troche na forum ale nie wiem nawet gdzie go szukac. A iskra jest taka że kobyłe by zabiła :smile: , auto jak nie palilo tak i nie pali :(
Matius - Wto Lut 08, 2011 23:19

skiba0225 napisał/a:
czujnik położenia wału

z tym też miałem problemy teraz sobie przypominam ale iskrę miałem hmm... :hmm:

DaQwiD - Sro Lut 09, 2011 13:30

Matius napisał/a:

z tym też miałem problemy teraz sobie przypominam ale iskrę miałem hmm... :hmm:


a czy przypominasz moze sobie gdzie to ustrojstwo siedzi? :D Jak to wogóle znaleźc?

leszczu - Sro Lut 09, 2011 14:51

DaQwiD napisał/a:
Matius napisał/a:

z tym też miałem problemy teraz sobie przypominam ale iskrę miałem hmm... :hmm:


a czy przypominasz moze sobie gdzie to ustrojstwo siedzi? :D Jak to wogóle znaleźc?

O tutaj. :grin:

fanrover - Pią Lut 11, 2011 00:01

witam.mam problem.po wymianie akumulatora w rover 200 1.6 99 r uaktywnil sie immo.co wiadomo wiaze sie z nieuruchomieniem silnika.mam 4-ro cyfrowy kod,ale nie ma pilota(nigdy nie bylo).czy ktos podpowie mi jak wpisac kod kluczykiem.pozdrawiam
desperado67 - Pią Lut 11, 2011 00:11

Możesz spróbować włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić aby zaświeciły się kontrolki (nie startuj silnika) następnie ściągnij klemę z aku i załóż po chwili . Powinna zgasnąć kontrolka alarmu, jeśli nie ponów próbe kilkakrotnie ąż do momentu gdy zgaśnie. Wtedy spróbuj odpalić. Nie twierdze że się uda ale w 90% skuteczne.
Matius - Pią Lut 11, 2011 00:14

na stronie zajrzyj w faq - jest podane jak na tacy
fanrover - Pią Lut 11, 2011 09:44

kolego matius na jaka strone mam zajrzec odnosnie tego immo?
Matius - Pią Lut 11, 2011 10:38

http://www.roverki.pl/zro...-200-i-400.html

miłego czytania

fanrover - Pią Lut 11, 2011 11:49

dzieki!! :wink: dam znac.moze sie wkoncu uda.pozdro

[ Dodano: Pią Lut 11, 2011 11:49 ]
witam koledzy ponownie! :mrgreen: to co kazaliscie zrobic z tym kodem do immo nie przynioslo pozytywnych skudkow :cry: .macie moze inne propozycje?pomuzcie mi!!!!

leszczu - Pią Lut 11, 2011 11:56

A to na pewno immo ??
Bo coś mi się wydaje jak nie masz pilota przy kluczyku przy odpalaniu to immo się właśnie blokuje, czyli chyba miałeś coś grzebane, bo jak piszesz w poście wyżej przed wymianą akumulatora immo się nie blokowało.

fanrover - Pią Lut 11, 2011 12:14

raczej imo.kontrolka na zegarach sie swieci caly czas.i skubana nie chce zgasnac. :???: juz nie mam pojecia co z tym zrobic!?
leszczu - Pią Lut 11, 2011 13:08

A tak z innej beczki.
Działa ci teraz centralny ??

fanrover - Pią Lut 11, 2011 16:15

dzieki koledzy za pomoc z tymi kodami immo!udalo sie :grin: a tera z nasteny problem!!ja ustawic punkty rozrzadu?czy 1-szy tlok ma byc ustawiony na samej gorze a punkty na walkach rozrzadu maja sie zejsc wzgledem siebie?prosze o jak najszybsza pomoc.dzieki.pozdrawiam :ok: :ok:

[ Dodano: Pią Lut 11, 2011 16:15 ]
a wiesz ze nie sprawdzalem!!!dam znac pozniej.pozdro