Zobacz temat - [rover 216 si ] obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 216 si ] obroty

Siwy_028 - Pią Lut 04, 2011 20:00
Temat postu: [rover 216 si ] obroty
Witam . Wiem że tego typu tamatów jes masa na forum ale dlatego pisze bo nie moge dojść do tego od pewnego czasu . Jak zwykle chodzi o obroty . Jest mróz auto odpalam chodzi na ssaniu jest ok . Jest temeratura dodatnia otpalam auto chodzi ładnie na ssaniu , ssanie zaczyna opadać obroty zaczynają falować aż ssanie nie zejdzie , puźniej jest ok. też jak jade i wrzucam na luz to obroty na chwile podchodzą do góry i opadają . Wymieniłem świece ,kable śilniczek krokowy wyczyśćiłem ,przepustnice wyczyściłem czójnik teperatury wymieniłem i dalej jest to samo .Moze ktoś wie kokretnie co go boli?.
martin0207 - Sob Lut 05, 2011 08:12

Sprawdź wszystkie wężyki (któryś mógł się przetrzeć). Problem może też być na połączeniu w którejś ze wtyczek.
DawidNB - Sob Lut 05, 2011 09:01

ja bym stawiał jeszcze na palec rozdzielacza i kopułkę. Inwestycja niewielka a wydaje mi się że pomoże.
Jak jest zimno (sucho) wszystko jest OK.
Jak jest cieplej i zarazem wilgotniej to następują pewnie jakieś przebicia na aparacie zapłonowym, i dlatego pojawiają się takie chocki klocki.

Ja przerabiałem straszne falowanie obrotów na LPG, a dopiero po wymianie palca i kopułki auto odzyskało wigor.

martin0207 - Sob Lut 05, 2011 09:27

ja też miałem problemy z obrotami. kopułka i palec nowy. Kiedy się ruszało wtyczką przy przepustnicy działy się różne rzeczy
Siwy_028 - Sob Lut 05, 2011 12:18

palec wymieniłem kopułki zapłonu nie wymieniałem. Dzienki za rady w nie długim czasie zajme sie tym i wymienie to.