Zobacz temat - [25] cewki zapłonowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [25] cewki zapłonowe

tarla - Czw Lut 10, 2011 11:34
Temat postu: [25] cewki zapłonowe
Witam,
W moim Roverku posypały się cewki zapłonowe i teraz mam dylemat jakie kupić? Może ktoś podpowie jakiej firmy będą się sprawować bez problemów. Znalazłam cewki firmy Valeo, jeżeli ktoś może mi napisać kilka słów na temat tej firmy to będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.

marcino2000 - Pią Lut 11, 2011 20:53

Firma ok, znana marka. Cóż to się stało że obie cewki padły?Dwie na raz to dziwne trochę. W moim roverku urwała się ta guma od fajki świecy, skleiłem super glue i wytrzymało jakieś 20kkm, później kupiłem używkę za 100zł chodzi jak trzeba od dłuższego czasu:) Pozdro
tarla - Sob Lut 12, 2011 09:05

Problem polegał na tym, że robiło się przebicie... i to dość konkretne. Na przewodach i na cewkach. Świece wymieniałam jakieś pół roku temu, wtedy również były klejone fajki na cewkach, przez pewnien czas było wszystko ok. Później zaczęły się problemy -spadek mocy, nie łapał obrotów tak jak powinien.. ogólnie mułek. Pierwsze co wymyśliłam to właśnie te cewki. Wymienione na BERU, więcej dobrego wyczytałam na temat tej firmy ;)
Wszystko by było pięknie i ładnie... ale problem dalej jest :/ Daje gazu... a rover nie jedzie, dodam, że problem na zimnym silniku, jak sie zagrzeje jest ok. Ktoś ma jakieś propozycje co to może być?

leszczu - Sob Lut 12, 2011 11:28

tarla napisał/a:
Ktoś ma jakieś propozycje co to może być?

Może czujnik temperatury ??

tarla - Sob Lut 12, 2011 12:31

Poczytałam trochę i zastanawia mnie również czy może to mieć związek z uszczelką przy kolektorze ssącym?
Ręce mi opadły, bo dzisiaj rano zauważyłam, że ubyło płynu do chłodnicy.. dodam, że uszczelka już była robiona... plam pod autem brak :/

leszczu - Sob Lut 12, 2011 12:35

A dużo tego płynu ubyło ?? Sprawdź poziom oleju czy się nie podniósł. :wink:
tarla - Sob Lut 12, 2011 12:44

Na oko poniżej min jakieś 3-4cm ..było dolane do max, więc sporo zeszło. Jak zobaczyłam, że płyn wybył ze zbiorniczka pierwsze co sprawdziłam to olej... z nim wszystko ok.
leszczu - Sob Lut 12, 2011 12:56

No to może rzeczywiście masz uszczelkę kolektora ssącego do wymiany. :wink: