Zobacz temat - [25] Wkład lusterka zewnętrznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [25] Wkład lusterka zewnętrznego

truskawka - Pon Lut 21, 2011 10:48
Temat postu: [25] Wkład lusterka zewnętrznego
Wymieniałam całe lusterko zewnętrzne lewe i okazuje sie, ze wkład do niego jest inny niż poprzednio. Teraz powiększa ono obraz, przez co pole widzenia jest znacznie ograniczone. Nie muszę chyba dodawać, że jest to bardzo irytujące, tym bardziej, że po prawej stronie widzę duzo więcej.
Pomyślałam, że dokupię sam wkład. Wyczytałam, że są
płaskie, które dają obraz rzeczywisty,
sferyczne, które nieco pomniejszają, ale zwiekszają pole widzenia - podejrzewam, że takie miałam dotychczas
asferyczne, które eliminują martwe pole.

Najlepiej więc będzie mi chyba kupić asferyczny wkład.

Jakie w takim razie mam teraz lewe lusterko? Bo ono raczej powieksza, a w tych opisach zadne chyba nie powinno powiększać?

leszczu - Pon Lut 21, 2011 11:26

A, może kupiłaś lusterko od wersji angielskiej ?? Możesz sobie sprawdzić zaglądając pod lusterko i tam będzie taka strzałeczka która pokazuje czy RHD, czy LHD. :grin:
truskawka - Pon Lut 21, 2011 11:31

Później pójdę do samochodu i sprawdzę.
A jezeli z wersji angielskiej, to jakie to ma znaczenie praktyczne ( że się pewnie głupio zapytam :oops: )?

leszczu - Pon Lut 21, 2011 11:43

truskawka napisał/a:
A jezeli z wersji angielskiej, to jakie to ma znaczenie praktyczne ( że się pewnie głupio zapytam :oops: )?

Będzie dużo gorsza widoczność. Ale się nie martw. :grin: Jak te lusterko okaże się angielskie, to można je w prosty sposób przestawić na LHD. :grin:

truskawka - Pon Lut 21, 2011 23:29

No to mam ustawione na RHD, ale gdy chce przestawić na LHD, to nie ma tego momentu, kiedy "zaskoczy" w tej pozycji, na RHD samo wskakuje jakby....
sknerko - Pon Lut 21, 2011 23:53

Poszukaj na forum jest opis jak przestawić lusterka z anglika na kontynentalne sam przestawiałem wg tego opisu

[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 23:53 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=520190#520190 tu masz info o lusterkach

leszczu - Wto Lut 22, 2011 14:57

truskawka, musi się dać przestawić. Popróbuj. :grin:
Wydryszek - Czw Mar 10, 2011 10:13

Odgrzeję kotlecika, jak temat przestawiania lusterek z wysp na nasze w R200??
Czekam na paczkę ale już wiem że to angliki, wiedząc jak wyglądająu mnie manualne w R200 a zmieni siętylko sterowanie na elektryczne bo też z R200 lusterka, nie pamiętam zeby była widoczna jakaśopcja przestawienia..... mam nadizeję, że nie wtopiłem.
Wszędzie czytam o lusterkach R75/45/25 ale nie ma tych od R200 i nie wiem czy nie będą leżakowały zakupione lusterka.

leszczu - Czw Mar 10, 2011 12:45

Oj chyba te w R200 są nie przestawialne. :/
Wydryszek, czemu nie kupiłeś od R25, albo ZR lusterek ??

Wydryszek - Czw Mar 10, 2011 15:47

leszczu19901, przede wszystkim dlatego, że potrzebowałem jednej rzeczy od kolegi z forum a lusterka były "prawie" gratis a za lusterka od r25 trzeba wybulić od 240zł wzwyż...fakt że lepiej w nich widać i wogóle ale nie chciałem takiej kasy przeznaczać na coś co mogą mi rozwalić pierwszego dnia na parkingu. Do tego tutaj w komplecie miałem sterownik a tak to nie do końca jestem pewien czy znalazłbym fajną ofertę ze sterownikiem lusterek, do tego kabelkologia względem oryginalnej instalacji R200.
Zwibel - Pią Mar 11, 2011 07:25

Jak coś mam lusterko od R25 elektryczne za mniej niż połowa wymienionej przez Ciebie ceny;)
Wydryszek - Pią Mar 11, 2011 10:05

Zwibel, dzięki za info ale wspomniana wyżej kwota to za komplet czyli ok 120zł sztuka lub więcej, jak się domyślam masz trochę bardziej konkurencyjną cenę i pewnie jest to dobra cena jednak ja kupiłem komplet i do tego sterownik jeszcze taniej niż jedno Twoje lusterko. Wystaw w "sprzedam" ogłoszenie, ktoś sięchętny znajdzie, jak u mnie coś pójdize nie tak to może nawet ja :P he he
pgrad - Pią Mar 11, 2011 14:03

Na pewno da się takie lusterko przestawić, tzn. na 99%. Wydawało mi się że kiedyś opisywałem jak to przestawić, ale teraz nie mogę tego znaleźć. Jeżeli chodzi o 200 to rzeczywiście może być mały problem bo tam regulacja jeżeli jest- to jest wewnątrz. W 400 też była wewnątrz, ale dało się przestawić tryby bez zdejmowania metalowej blokady. Wystarczyło wcisnąć grubszy przewód między lusterko a jego podstawę, zmienić na LHD i to wszystko. W 200 pewnie będzie trzeba zdjąć blokadę (da się to zrobić, ale trzeba bardzo uważać, bo pęka, a gdzie kupić drugą to nie wiem). Później przestawić wszystko i założyć blokadę z powrotem. Problem może być przy składaniu bo w środku jest sprężyna która jest dość twarda i ciężko ją ugiąć. Ja próbowałem dwa razy coś takiego zrobić, w roverze 400 właśnie mi się nie udało i odkryłem inny sposób. Natomiast w Hondzie civic (UFO) do której używane lusterko kosztowało parę stów właściciel kazał zaryzykować i się udało. Najlepsze było to, że dziady najbardziej newralgiczną część i zarazem najbardziej schowaną i niewidoczną robią z plastiku i się to wyrabia.

[ Dodano: Pią Mar 11, 2011 14:03 ]
P.S. Jeżeli nie zależy Ci na czasie to jak chcesz to mógłbyś podrzucić takie lusterko do mojego brata (mieszka w wawie), albo lepiej przejazdem do Łodzi lub Opoczna. To wtedy mógłbym z tym lusterkiem pokombinować.

Poza tym lusterko elektryczne do 200 europejskie używane to koszt 50zł/sztuka