Zobacz temat - [R25] Podszybie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Podszybie

robaczek - Nie Lut 27, 2011 14:24
Temat postu: [R25] Podszybie
Witam, to mój pierwszy post na tym forum :mrgreen: Chciałbym się dowiedzieć jak mam dostać się do podszybia w aucie rover 25 ( anglik). Mam wodę pod nogami od strony kierowcy i z tyłu od strony kierowcy i czytałem już na forum, że to może mieć związek z odpływem przy podszybiu ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :mrgreen: Czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak się do tego zabrać?
Chester - Nie Lut 27, 2011 15:30

odkrecasz wszystko co jest przymocowane do podsufitki nastepnie odciagasz plastiki o i z tylu masz dwa kolki ktore wyciahgasz :) jesli to zrobisz to podsufitka wyjedzie do tylu bez wiekszych problemow
kasjopea - Nie Lut 27, 2011 15:34

Chester, pytanie jest o podszybie :lol:
gajerz - Nie Lut 27, 2011 15:59

sciagasz wycieraczki i uszczelke pod maska, odkrecasz srubki trzymajace plastik pod szyba, sciagasz i gotowe. woda w kabinie to np odplywy od szyberdachu, przerdzewiale zawiasy klapy tylnej, nieszczelne uszczelki przy drzwiach, lub dziurawe folie w dzwiach. sprawdz wokol szyby przedniej, czy nie ma wżerów, szczegolnie przy listwach dachowych.
tomo63 - Nie Lut 27, 2011 20:12

robaczek,
jak masz wodę pod nogami kierowcy, to przede wszystkim sprawdź odpływy przednie od szyberdachu i szczelność uszczelek tylnych lamp, bo woda stamtąd wpływa aż pod nogi kierowcy i pasażera.

robaczek - Nie Lut 27, 2011 20:23

tomo63 napisał/a:
odpływy przednie od szyberdachu

a gdzie to znajdę? :mrgreen: jak to sprawdzić? jestem zielony w tych sprawach :mrgreen:
macie może tutaj jakąś instrukcję z rysunkami?

tomo63 - Nie Lut 27, 2011 20:33

robaczek napisał/a:
a gdzie to znajdę? jak to sprawdzić? jestem zielony w tych sprawach
macie może tutaj jakąś instrukcję z rysunkami?


Właśnie. Te wężyki schodzą w dół słupkami szyby, i da się je wymacać, a w dzień zobaczyć zaglądając pod kokpit tuż za drzwiami, są na wysokości zawias (takie czarne gumowe kolanko). Nie mam jak zrobić zdjęcia niestety.
Temat wielokrotnie poruszany na forum.