Zobacz temat - [R218 Vi] Potrzebuję pinologii komputera silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R218 Vi] Potrzebuję pinologii komputera silnika

Kozik - Nie Lut 27, 2011 17:15
Temat postu: [R218 Vi] Potrzebuję pinologii komputera silnika
Jak w temacie potrzebuję pilnie opisów pinów komputera benzynowego Rovera 218 Vi (1,8 VVC) z 98roku bez klimy, muszę jeszcze parę rzeczy posprawdzać i brakuje mi tego :bezradny:
I mam jeszcze pytanie czy komputer z VVC bez klimy obsłuży mi klimatyzację? U mnie piny do klimy są tak jakby nie używane (nie ma kabli w wiązce).
proszę o pomoc solidne piwko stawiam :)
Miło by było jeszcze jakby ktoś miał pinologię komputera 1,4 16V z 99r z klimą

tomo63 - Nie Lut 27, 2011 19:55

Kozik napisał/a:
I mam jeszcze pytanie czy komputer z VVC bez klimy obsłuży mi klimatyzację? U mnie piny do klimy są tak jakby nie używane (nie ma kabli w wiązce).

Obsłuży, ja do swojego 1.4 co prawda dołożyłem klimę i dopiąłem tylko piny i chodzi jak złoto :)
Wiązki się różnią, ja doplotłem brakujące kable z wiązki od wersji z klimą.

Pinologia cała jest w RAVE (do pobrania na forum), sprawdzałem przed chwilą nawet.

Kozik - Nie Lut 27, 2011 20:18

tomo63 nie znalazłem dokładnie opisanych kostek do komputera
tomo63 - Nie Lut 27, 2011 20:28

Ja mam gdzieś zdjęcia wiązki i co skąd jest i gdzie wpiąć w kompa, ale wersja 1.4 16v '99.
A to z Rave nie jest to czego szukasz?


Ale fakt, że rzeczywiście i tak nie wiadomo co jest co. Jest jednak w RAVE także schamat instalacji i tam są kolory i od czego idą do kompa.

Kozik - Nie Lut 27, 2011 20:33

w rave nie ma tak rozrysowane albo ja nie mogę znaleźć poza tym ja potrzebuje do vvc
tomo63 - Nie Lut 27, 2011 20:37

Głowy nie dam, ale chyba schematu 200vi w ogóle w RAVE nie ma. Coś tak kiedyś czytałem. Albo po prostu się nie różni?? :)

EDIT:
Jest jednak opis VVC:
szukaj tu: Electrical Circuit Diagrams -> Engine Management System -> VVC (MEMS)

Opisane są kolory i co skąd.

Kozik - Wto Mar 29, 2011 14:11

To już widziałem ale nie ma tam rozrysowanej wtyczki i nie ma wszystkich pinów jakie są wykorzystane

[ Dodano: Wto Mar 29, 2011 14:11 ]
Problem rozwiązany

Kozik napisał/a:
czy komputer z VVC bez klimy obsłuży mi klimatyzację? U mnie piny do klimy są tak jakby nie używane (nie ma kabli w wiązce).


piny wyciągnięte (5szt) z wtyczki 1,4 16V z wiązki oryginalnej, włożone do wtyczki do kompa 1,8VVC i klimatyzacja działa
Czyli wniosek z tego taki, że jeśli nie masz oryginalnie klimatyzacji to wkładasz piny do kompa i komp obsługuje klimę bez stresów.

niuton - Pią Sty 18, 2013 13:03

Odkopie stary temat. Gość od klimy mi sprawdził instalację i mówi że jest już ok, ale klimy nie załącza. Wg niego komputer blokuje klimę z powodów błędów, czy wg was to możliwe?
Kozik, rozpisałbyś mi które piny są od klimy w wiązce? Skąd idzie kabel za co odpowiada i w który Pin wchodzi, z góry dzięki.

Kozik - Pią Sty 18, 2013 21:58

niuton, Ty masz R25 ja R200 więc nie ma co sprawdzać, ściąg sobie RAVE, tam znajdziesz, ja w Rave sprawdzałem. Teraz są ujemne temperatury więc może nie załączać klimy, przyjedź na spota w niedziele o 16, może ktoś przyjedzie R25 to sobie posprawdzasz