Zobacz temat - luźny temat luźne porady i luźny problem pomożecie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - luźny temat luźne porady i luźny problem pomożecie ?

miszkiel12 - Sro Mar 02, 2011 20:11
Temat postu: luźny temat luźne porady i luźny problem pomożecie ?
Witam

Słuchajcie właśnie kupiłem swojego pierwszego roverka :) (część już pewnie o tym wie) I ogólnie jest fajnie. Ale mam pytanko mam przetarty mieszek zmiany biegów zamówiłem właśnie nowy na allegro, czy wymiana może sprawić mi problem czy jest prosta? i drugie pytanie czy mogę zmienić gałkę zmiany biegów na jakąkolwiek czy nie, interesuje mnie taka okrągła z tak jakby elementem drewnianym i z ligiem rovera nie wiecie gdzie mogę taką zamówić :) z góry dzięki

Ps. wiem że pytania sią takie dziecięce ale jestem początkującym mobilkiem dlatego proszę o wyrozumiałość :)

rovek - Sro Mar 02, 2011 20:21

Cytat:
mam przetarty mieszek zmiany biegów zamówiłem właśnie nowy na allegro, czy wymiana może sprawić mi problem czy jest prosta?

Tak, musisz odkręcić tylko plastik, trzyma sie on bodajże na 4 śrubach, odłączyć przełączniki szyb, odkręcić gałkę i mieszek jest twój.

kalisz - Czw Mar 03, 2011 07:17

miszkiel12 napisał/a:
czy wymiana może sprawić mi problem czy jest prosta?

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=28307

miszkiel12 napisał/a:
czy mogę zmienić gałkę zmiany biegów na jakąkolwiek czy nie

Możesz, ale raczej nie znajdziesz gałki, którą wkręcisz na fabryczny gwint drążka, zatem musisz wybrać taką, która będzie mocowana na śrubeczki imbusowe :wink:

tronsek - Czw Mar 03, 2011 07:42

Ja mam taką gałkę zamontowaną. http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#467293 Tania nie jest, ale prezentuję się rewelacyjnie.
Krzysi3k - Czw Mar 03, 2011 09:50

Oo, białostocki Rover kolejny ;)
Jak będą spoty na Krywlanach to wpadaj :)

leszczu - Czw Mar 03, 2011 14:51

miszkiel12 napisał/a:
drugie pytanie czy mogę zmienić gałkę zmiany biegów na jakąkolwiek czy nie

Oczywiście, że możesz. :wink: Przecież to w końcu twój roverek. :mrgreen:
miszkiel12 napisał/a:
interesuje mnie taka okrągła z tak jakby elementem drewnianym i z ligiem rovera nie wiecie gdzie mogę taką zamówić :) z góry dzięki

Ciężko będzie taką znaleźć, ale jak już znajdziesz to nie będzie tania. :grin:
Tutaj masz oryginalna okrągłą gałkę, tylko że już bez imitacji drewna. :wink:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=64610
Albo szukaj od MG ZR. Też jest fajna. Sam mam taką. :wink:

[ Dodano: Czw Mar 03, 2011 14:51 ]
Krzysi3k napisał/a:
Jak będą spoty na Krywlanach to wpadaj :)

I to koniecznie. :mrgreen:

miszkiel12 - Czw Mar 03, 2011 22:18

Jeżeli będę wiedział kiedy i będę miał czas to pewnie, że z miłą chęcią się wybiorę na Krywlany :)
karasbp - Pią Mar 04, 2011 17:45

Obserwuj temat i będziesz wiedział kiedy spocik :wink:

http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=580

miszkiel12 - Sob Mar 05, 2011 18:57

Słuchajcie co może być przyczyną tego że jest małe ciśnienie płynu w spryskiwaczach, tzn. bardzo słabo pompuje je na szybę. Uprzedzam że nie sprawdzałem stanu płynu bo dopiero teraz to zauważyłem. Może być to tym spowodowane ?
tronsek - Sob Mar 05, 2011 19:16

miszkiel12 napisał/a:
nie sprawdzałem stanu płynu bo dopiero teraz to zauważyłem
dolej płynu i sprawdź, jak będzie pryskać.
karasbp - Nie Mar 06, 2011 10:46

jak się ciśnienie nie zmieni to dysze i wężyki spróbuj przedmuchać, może w nich się zapchało.
pistolet - Nie Mar 06, 2011 11:23

U mnie raz na jakiś czas trzeba podłubać igiełką w dyszach, bo tak jakby samoczynnie się czymś zatyka i z jednej leci pełną parą, a z drugiej słabiej. Jak przetkam igłą to działa znowu jakiś czas bardzo dobrze. Trzeba chyba nowe dysze zakupić :)
karasbp - Nie Mar 06, 2011 11:29

Brudem zatyka. To normalne, nie tylko dzieje się tak u Ciebie pistolet,
pistolet - Nie Mar 06, 2011 11:31

No najgorzej jest jak auto postoi kilka dni nie jeżdżone, to jak wsiadam i chcę szybę umyć to tak słabiej psika. Trzeba przetykać. Strasznie mamy zanieczyszczone powietrze :P
miszkiel12 - Pon Mar 07, 2011 11:13

Ewidentny brak płynu :) teraz już pryska.
Mad - Pon Mar 07, 2011 12:49

:mrgreen: :mrgreen:
karasbp - Pon Mar 07, 2011 17:06

Zagadka rozwiązana :D
maro - Pon Mar 07, 2011 18:32

Mad napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen:

Trzeba było jeszcze trochę pozwlekać z odpisywaniem. Chłopaki rozkręcali się dopiero z teoriami :D

miszkiel12 - Wto Mar 08, 2011 13:32

dłużej już nie mogłem :p

[ Dodano: Wto Mar 08, 2011 13:32 ]
Słuchajcie a jaką mają pojemność zbiorniki paliwa w 220 ?

Krzysi3k - Wto Mar 08, 2011 14:15

50 litrów :)
Z reguły jak zjeżdza na czerwone pole to masz jeszcze 8 do nawet 10 litrów :)

pistolet - Wto Mar 08, 2011 14:21

Generalnie nie polecam polegać na wskaźniku paliwa. Bardzo zdradliwe ustrojstwo... Zależy od auta poprostu...
miszkiel12 - Pią Mar 11, 2011 14:20

I stało się :( wczoraj miałem swoją pierwszą stłuczkę :/ Całe szczęście u mnie skończyło się na lekkich zadrapaniach przedniego zderzaka, no i prawa lampa troszeczkę się stłukła. I teraz pytanie: Muszę wymieniać całą lampę czy można kupić tylko szkło i je wymienić ?
leszczu - Pią Mar 11, 2011 14:52

Cytat:
Muszę wymieniać całą lampę czy można kupić tylko szkło i je wymienić ?

Całą lampę musisz kupić. Tylko szukaj jakiejś używki, bo jak kupisz nowa to ostro będą się różnić, no chyba, że kupisz dwie nowe. :mrgreen:

miszkiel12 - Pią Mar 11, 2011 23:20

A znacie jakiś sklepik internetowy/wysyłkowy który może posiadać takie cząstki do roverka, pomijając allegoro oczywiście bo o tym wiem :)
memphisto - Sob Mar 12, 2011 10:40

http://www.tomateam.pl/

nie najtańszy ale towar 1'sza klasa :)

Harry - Sob Mar 12, 2011 15:05

mam pytanko w sprawie ściemniacza oświetlenia wskaźników
wziąłem taki z hondy concerto
ze ściemniacza wychodzą trzy przewody czerwono-czarny, czarny, czerwono-biały
jeżeli do czerwono-czarnego dam + do czarnego - do jak podłaczam diode to na czerowno-białym jest - nie powinien być tam +? bo przeciez jak sie nei mysle to oświetlenie deski i wskaźników bierze - z karoserii ?

miszkiel12 - Sob Lip 16, 2011 17:13
Temat postu: mały problem
Witam

Słuchajcie ma problem z szyberdachem. Po pierwsze strasznie mi cieknie i mam mokrą podsufitkę już zaczyna się odklejać i chyba będe musiał zmienić, ale mniejsza o to. Najbardziej zacieka w prawym przednim rogu szyberdachu. To uszczelka czy coś innego ? I drugi chyba poważniejszy problem dotyczy mechanizmu otwierającego dach. Podnieść do góry się podniesie, ale nie przesunę go do tyłu. Tylko się opuszcza a przesunąć już nie da rady. Poradzę sobie z tym czy może być kompletna klapa :( ? No i trzecia sprawa tak przy okazji już nie o szyberdachu. Nie wiecie jakie są tańsze zamienniki łożysk tylnych do kół. Kurcze bo ja na necie widziałem za minimum 240 zł masakra. Z góry dzięki za podpowiedzi i pomoc.

kasjopea - Pon Lip 18, 2011 19:04

miszkiel12, nie dubluj postów i pisz w odpowiednim dziale.