Zobacz temat - [Rover 25] Tylny spryskiwacz nie działa :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] Tylny spryskiwacz nie działa :(

sluchawa21 - Wto Mar 15, 2011 18:19
Temat postu: [Rover 25] Tylny spryskiwacz nie działa :(
Witam.
Od tyg. jestem posiadaczem Roverka 25 2.0 iTD 101KM.
mam w nim jeden problem, otóż nie działa tylny spryskiwacz w wycieraczce. silniczek normalnie działa, bo go słychać, ale nic nie wylatuje - poprzedni właściciel wspomniał, że od jakiegoś czasu po prostu nie "psika". co to może być i gdzie ewentualnie szukac usterki, gdyż wydaje mi się zbyt błachą sprawą płacić komuś za taką robotę.
Dodam tylko, że przód jest OK i normalnie działa.

andrew0503 - Wto Mar 15, 2011 18:32

Na początek popraw temat, bo zaraz modzi się zainteresują :razz:
Wpisz w szukajkę problem, było parę tematów ze spryskiwaczem np.
http://forum.roverki.eu/v...lny+spryskiwacz

imejdz - Wto Mar 15, 2011 18:56

zobacz po otwarciu klapy tylnej czy wężyk w gumie po lewej stronie jest cały, u mnie w tym miejscu był przerwany. i też nie sikało na szybę ;) Jeśli nie tam to gdzie indziej może być przerwany. Innej opcji nie widzę skoro silniczek działa
szoso - Wto Mar 15, 2011 18:58


Moderator szoso420 informuje

sluchawa21! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji



sluchawa21 - Wto Mar 15, 2011 20:01

tak chyba ok? Sory nie doczytałem dokładnie
adamch - Sro Mar 16, 2011 12:43

Na pewno wężyk masz przerwany. A płyn wylatuje, tylko nie tam gdzie trzeba :)
wachu990 - Sro Mar 16, 2011 14:58

Witaj !! U mnie się odłączył wężyk na łączeniu... sprawdź w bagażniku okolice lewego nadkola :cool:
shudder - Sro Mar 16, 2011 15:34

Nie orientuje się na 100% czy tylni spryskiwacz jest tak samo skonstruowany w 25 jak w 200 ale....U mnie też silniczek chodził, a nie lało się z tyłu. Po wyjęciu wężyka z gumowego łączenia między dachem i klapą sprawdziłem jeszcze raz i płyn leciał więc wiedziałem, że problem jest tylko gdzieś w odcinku na klapie. Następnie odłączyłem wężyk zaraz przy silniczku i też płyn leciał. Więc wiedziałem, że nie obędzie się bez demontażu silniczka i rozkręceniu go. Okazało się, że płyn dostawał się do środka mechanizmu i po zmieszaniu ze znajdującym się tam smarem stworzył twarde... "coś" :D . Musiałem przewiercać dyszę silniczka i pozakładac nowe uszczelki oraz potraktować niektóre łączenia silikonem ale przynajmniej teraz tylni spryskiwacz mi działa. A jaki byłem dumny, że sam sobie to naprawiłem... :]
sluchawa21 - Sro Mar 16, 2011 19:10

Witam chłopaki. dziś zmierzyłem się z tym problemem i faktycznie przerwany z tyłu przy łączeniu klapy od bagażnika, z tym tylko problemem, że wężyk musiał się "schować" pod blachę. W tej gumowej osłonie jest tylko wężyk do wycieraczki a 2 koniec gdzieś w środku klapy. I tu pojawia się nast. pytanie:
czy jak zdejmę te plastiki wokół tylnej szyby (od środka) to będzie tam jakaś dziura, przez którą namierzę wężyk?

leszczu - Sro Mar 16, 2011 19:13

Cytat:
czy jak zdejmę te plastiki wokół tylnej szyby (od środka) to będzie tam jakaś dziura, przez którą namierzę wężyk?

Właśnie kurde niema tam żadnej dziurki. Tak mi się przynajmniej zdaje jak rozbierałem to nie zauważyłem. Ale możesz dla pewności sprawdzić. Minutka i rozebrane. :wink:

martens - Sro Mar 16, 2011 19:24

Tutaj macie fotki jak wyglada po rozebraniu w R25

http://forum.roverki.eu/v...p=567816#567816

:smile:

pozdrawiam
Marta

sluchawa21 - Sro Mar 16, 2011 19:37

ło rany.... porażka. Jak ja tam znajde ten wężyk. Wpadłem na 1 pomysł. Mam taki specjalny chwytak na sprężynie, może uda się go chwycić: coś takiego:
chwytak

Tylko ten 1 otwór, to faktycznie otwór, czy jakaś dziwna zaślepa?

maniaq - Czw Mar 17, 2011 11:06

sluchawa21 napisał/a:
czy jak zdejmę te plastiki wokół tylnej szyby (od środka) to będzie tam jakaś dziura, przez którą namierzę wężyk?


Jezeli wezyjk ci uciekl do srodka klapy , bo tak zrozumialem two opis, to wyciagnij go przy silniczku bo i tak musisz wlozyc drugi w to miejsce, ja sztukowalem dlugim wezykiem od nadkola przez lacznik gumowy w klapie az po sama pompke, wtedy jedyne laczenie jest w nadkolu, gdzie mam wiecej miejsca na dokladne polaczenie, a nie ma sztujkowania w klapie i na laczniku .

Kupilem tak jak polecano gumowy wezyk w sklepie zoologicznym do akwarium, wzialem ze 3 m zeby miec zapas. Jak wlozysz przez lacznik miedzy buda a klapa ten gumowy wezyk do spryskiwacza, to go spokojnie namierzysz reka w samej klapie, przynajmniej mi to nie sprawilo problemu :) potem przewinalem przez te neopranowe oslonki i ... zrobione :)

Niestety teraz chyba mam zatkane cos w pompce , bo wezyki odpiete dzialaja ... wiec czeka mnie rozkrecanie pompki O_o

Skypl - Czw Mar 17, 2011 12:59

A sprawdzałeś czasem czy nie jest gdzieś blisko, gdzie można go sięgnąć? Ja 2 dni temu też wężyk też łączyłem bo mi się przerwał. Miałem ten sam problem co ty, czyli wężyk schował się w klapie. Spróbuj włożyć palce w tą dziurę co jest ta guma założona. Mi się udało złapać go właśnie w ten sposób. Jeżeli chodzi o samo łączenie to zrobiłem to zakładając troszkę grubszy wężyk.
bobusiek_666 - Czw Mar 17, 2011 13:15

Miałam ten sam problem ... przerwany wężyk na łączeniu w tylnej klapie z lewej strony... na szczęście nie uciekł daleko... zgrabne, małe palce i dało się go przeciągnąć... dosztukowałam sobie większą część na tym nieszczęsnym łączeniu i zaraz przy silniczku w razie gdyby znów się przerwał :mrgreen: :mrgreen: o dziwno kobieta też potrafi :razz: :razz:
rafal506 - Czw Mar 17, 2011 14:42

A mi skubany ten wężyk uciekł gdzieś w karoserie :smile: Z klapy go wydobyłem. Będę musiał go jakoś zlokalizować.
pistolet - Czw Mar 17, 2011 14:47

Ja jak miałem pęknięty ten wężyk, to zagiętym drutem musiałem wyciągać, bo też umknął do środka.
sluchawa21 - Sob Mar 19, 2011 12:24

Zrobione - i już działa! :) Dzięki wszystkim za pomoc, bo szczerze mówiąc, to pokierowaliście mnie od razu do miejsca usterki.

Założyłem na wężyk (jako łącznik) większy gumowy, który wchodził na wcisk i jeszcze go ścisnąłem opaskami i wkleiłem, więc powinno być git.

Bashful - Czw Lut 09, 2012 11:28

Witam, trzy tydnie temu przerabiałem problem z kablami w tylnej klapie. Wiązke wymieniłem na nową lecz to nie koniec problemów. O ile elektryka działa, spryskiwacze nie działają. Słychać silniczek, ale nic nie leci. Sprawdziłem ten kruciec od klapy z lewej strony. Wężyk był pęknięty, załatwiłem go szybko koszulką termokurczliwą. Lecz dalej nie leci. Myśląc że coś poszło nie tak przy łączeniu tego wężyka koszulką, zciąłem tą koszulkę. Zacząłem psikać gdy wężyki były na wierzchu. Z wężyka nie leci nic. Połączyłem to ponownie. Wody w bagażniku nie mam. Nie wiem gdzie jeszcze to mogło pęknąć. W nocy był przymrozek, ale od rana mam dodatnią temp. W nocy nie było mniej niż -2. Zresztą wlałem zimowego. Zanim zaczęły się mrozy. i Zdążyłem nim troche popryskac tylną szybę. Czy jest jeszcze cos co mógłbym sprawdzić?
leszczu - Czw Lut 09, 2012 14:01

Bashful napisał/a:
Czy jest jeszcze cos co mógłbym sprawdzić?

Jeśli pompka działa, to ewidentnie masz gdzieś przerwana rurkę, tylko gdzie ??
A może masz za mało płynu w zbiorniczku i pompka nie ciągnie ??

Bashful - Czw Lut 09, 2012 14:51

Też rozpatrywałem taką opcje, zalany do pełna antifreezem. I dalej nic. Musiałbym rozkopać całą kabinę, ale nie mam nigdzie mokro w kabinie. Ani w bagażniku. Jak się zdenerwuje to przetne ten wężyk na podłużnicy żeby sprawdzić czy z niego leci. Jak nie będzie to wiem gdzie szukać. A jak będzie sikać to będzie trzeba rozkopać fure w środku.
leszczu - Czw Lut 09, 2012 14:52

Na ściance grodziowej masz jeszcze jedno połączenie, zobacz czy tam dochodzi płyn. :wink:
Bashful - Czw Lut 09, 2012 15:47

Ale to muszę od środka w aucie szukać? Czy pod maską? Pod maską wchodzi przez sciane do środka i tyle. Nie widziałem żadnego połączenia. Czyba że w tej gumce?
leszczu - Czw Lut 09, 2012 15:49

Bashful napisał/a:
Czy pod maską

Pod maską, jak się nie mylę to pod zbiorniczkiem wyrównawczym. :wink:

sluchawa21 - Czw Lut 09, 2012 18:56

A ja właśnie dziś zobaczyłem, że znowu z tyłu nie mam spryskiwacza. Lałem przez dłuższy czas i zobaczyłem plamę pod samochodem a dokładniej rzecz biorąc pod lewym tylnym nadkolem i tam też cieknie i to mocno, więc pękł. sprawdź u siebie czy tak nie masz.
Bashful - Czw Lut 09, 2012 21:31

Narazie pada więc poczekam aż będzie sucho troche. Ale z drugiej strony u mnie ten wężyk idzie we wnętrzu auta. W kabinie gdzieś obok foteli pod dywanikiem. I nie zauważyłem żeby gdzieś było mokro. Przyglądne się temu raz jeszcze na weekendzie i dam znać. Z przodu przy zbiorniczku na pewno nic sie nie leje. Sprawdzałem. Sprawdze jeszcze raz to tylne nadkole.
leszczu - Pią Lut 10, 2012 13:17

Bashful napisał/a:
Z przodu przy zbiorniczku na pewno nic sie nie leje. Sprawdzałem

Chodziło mi oto, że z lewej strony zbiorniczka wyrównawczego masz łączenie rurek. Odłącz te łączenie, włącz pompkę i zobacz czy pociekł płyn. :wink: