Zobacz temat - [R620] Wzmacniacz + Tuba w bagażniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620] Wzmacniacz + Tuba w bagażniku

m4r3ck1 - Wto Mar 15, 2011 21:01
Temat postu: [R620] Wzmacniacz + Tuba w bagażniku
Witam, może ktoś ze stałych bywalców podesłać linki do schematów podłączenia wzmacniacza wraz z tuba Basowa w Roverku 620 SDi.

Chodzi mi głownie o poprowadzenie okablowania do bagażnika od radia.

Kabel zasilający do wzmacniacza już mniej więcej wiem jak poprowadzę, ale może jakieś porady od Was ...

Chodzi mi również aby nie doszło do niepotrzebnych przebić (typu pisk w głośnikach itp)



Z góry dziękuję za porady.



POZDRAWIAM

zimek-1985 - Sro Mar 16, 2011 17:22

Najlepiej kable zasilające puścić w jednym progu zaś sygnałowe w drugim. Ale jak masz wzmacniacz i przewody sygnałowe dobrej firmy to nie koniecznie.
Co do schematu to nic w tym trudnego :smile:
Kable sygnałowe (czincze) kolorami wkładasz do radia i wzmacniacza. miedzy nimi powinien być cieniutki kabelek. w radiu dajesz go pod niebieski a we wzmacniaczu pod wejście remote ( jest miedzy + a - )
No i zasilanie. mimus (masa) ze wzmacniacza mozna pod akumulator dać lub w bagażniku do blachy przykręcić. Plus musi iść z akumulatora i musisz bezpiecznik zamontować na kablu.
Jak nie bedziesz wiedział jak to zrobić to narysuje Ci schemat.
POWODZENIA

pdasiek - Wto Maj 31, 2011 22:58

ja wlasnie dzisiaj montowałem mój nowy zestawik JVC r311 + magnat two edition 500W + Magnat streetracer XXL 1000W, plus z bezpiecznikiem z akumulatora, narazie puszczony byle jak, czincze z radia plus miedzy nimi sterowanie z radia czy jak to się zwie do REMOTE miedzy + a -, do tego masa (ponoć czym krótszy tym lepszy, przykręcony do haczyka co rygluje bagażnik,

przewód napięciowy z aku ponoć ma być dość gruby u mnie prawie jak najmniejszy palec, czyli dość gruby, masowy trochę cieńszy dł. 1.40m, ogólnie gra to dobrze aczkolwiek u mnie za mały wzmak pod tą tubę, a raczej za duża tuba bo i tak głośno nie słucham, ale zawsze chciałem mieć fajny basik i wreszcie sobie zakupiłem. ogólnie sprzęt prawie nowy, jednak bez paragonów czyli bez gwarancji, cały zestaw kupiłem za 400 zł i jestem zadowolony :)

practicator - Sro Cze 01, 2011 08:28

masowanie poprzez karoserię nie jest najlepszym pomysłem. lepiej puścić drugi kabel masy.
pdasiek - Sro Cze 01, 2011 13:14

a czemu lepiej z aku a nie do karoserii?
Rowan - Sro Cze 01, 2011 19:54

practicator, przesadzasz :wink:
To podobno się robi, ale przy mocach wzmacniacz rzędu 1kW RMS w sumie. W większości wystarczy masa z karoserii.