Zobacz temat - [MG ZR160]Problem z podświetleniem zegarów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR160]Problem z podświetleniem zegarów

WOOCASH - Sob Mar 19, 2011 08:45
Temat postu: [MG ZR160]Problem z podświetleniem zegarów
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie czy ktoś z Was wymieniał żarówkę podświetlenia zegarów w MG ZR bądź w Roverze 25/200? Pytam ponieważ ostatnio spaliła mi się prawdopodobnie żarówka na środku tzn pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem i nie wiem jak się tam dostać a nie chcę nazbyt "rozbebeszyć" w środku. Patrzyłem od spodu ale wygląda jakby było zabudowane. Może z góry?

Tak przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu..Czy znacie może jakiś dobry sklep z częściami do Roverów/MG? Może być internetowy, może być zwykły tylko byle jak najbliżej Katowic, Krakowa (mieszkam w Chrzanowie a to jest mniej więcej w połowie drogi Krk-->Katowice) i byle był w miarę tani i sprawdzony. Na ten moment potrzebuję kupić filtry do MG bo będę olej wymieniał.

Przepraszam, że tak dwie sprawy w jednym i z góry dziękuję za pomoc:) pozdrawiam

Krzysi3k - Sob Mar 19, 2011 10:13

WOOCASH, po 1. czemu w offtopicu?
Po 2. części takie jak filtry itd. dostaniesz w każdym motoryzacyjnym, a specjalnie do Roverków to www.tomateam.pl
Jak masz tą czarną obudowe liczników to odkręcasz dwie śrubki z góry, opuszczasz kierownice, odchylasz gume, odkręcasz dwie śrubki tam, wyjmujesz czarny plastik :)
Potem 4 śrubki, odkręcasz licznik, odpinasz 2 duże wtyczki i jedną małą i masz wyjęty licznik :)

WOOCASH - Sob Mar 19, 2011 10:43

Dzięki za odpowiedź :)
ad. 1 w offtopicu ponieważ pomyślałem, że tutaj prędzej ktoś to przeczyta, a widziałem w opisie działu, że można pisać o wszystkim. Miałem się nawet wycofać i przejść do działu konkretnie z awariami itp. ale już zostałem...następnym razem napisze w odpowiednim dziale;)
ad. 2 to właśnie wszedłem do działu "garaż" i znalazłem sklepy m.in. "tomateam" :)

i dzięki za instrukcję :) pozdrawiam:)

leszczu - Sob Mar 19, 2011 13:05

Cytat:
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie czy ktoś z Was wymieniał żarówkę podświetlenia zegarów w MG ZR bądź w Roverze 25/200? Pytam ponieważ ostatnio spaliła mi się prawdopodobnie żarówka na środku tzn pomiędzy obrotomierzem a prędkościomierzem i nie wiem jak się tam dostać a nie chcę nazbyt "rozbebeszyć" w środku. Patrzyłem od spodu ale wygląda jakby było zabudowane. Może z góry?

Niedawno w tym temacie pisałem na temat dostania się do zegarów. :wink:
http://forum.roverki.eu/v...=1110&start=240

WOOCASH - Sob Mar 19, 2011 13:26

No i super:) teraz to nawet ja dam radę ;) dzięki wielkie i pozdrawiam:)
marcinmarcin - Sob Mar 19, 2011 14:32

To ja Ci tez dam radę - u mniej jakieś dwa lata temu przestała świecić jedna żaróweczka przy liczniku. Nie chciało mi się tego rozbierać. Po kilku tygodniach zaczęła sama świecić z powrotem i do tej pory jest OK ;)
WOOCASH - Pon Mar 21, 2011 12:40

marcinmarcin niestety za późno przeczytałem bo już wyciągnąłem, ale była trochę osmolona jakby więc chyba by nie ożyła :P pozdro
kasjopea - Pon Mar 21, 2011 19:42

WOOCASH napisał/a:
ad. 1 w offtopicu ponieważ pomyślałem, że tutaj prędzej ktoś to przeczyta, a widziałem w opisie działu, że można pisać o wszystkim. Miałem się nawet wycofać i przejść do działu konkretnie z awariami itp. ale już zostałem...następnym razem napisze w odpowiednim dziale;)
Radzę tak zrobić, bo offtopic z pewnością nie służy do poruszania tematu usterek w aucie :evil: .

Temat przenoszę tam, gdzie powinien się pierwotnie znaleźć.

WOOCASH - Wto Mar 22, 2011 08:57

Ok, zmieniam temat i mam nadzieję, że już będzie wszystko wporządku. Sorki za zły dział i dzięki za przeniesienie.

P.S. żaróweczka wymieniona i piknie świeci ;)

Krzysi3k - Wto Mar 22, 2011 09:05

Piknie to by świeciło jakbyś zmienił podświetlenie :mrgreen:
WOOCASH - Wto Mar 22, 2011 12:25

eee właśnie to oryginalne w ZRce pomarańczowe przy białych tarczach jest zajebiste:) ale to oczywiście kwestia gustu a o gustach podobno się nie rozmawia:)
Krzysi3k - Wto Mar 22, 2011 14:01


Tu troche jaśniejszy ten pomarańcz i poświate daje lekko białą, ale i tak fajne porówanie :)

marcinmarcin - Wto Mar 22, 2011 15:56

To ja już wolałbym nie kombinować.... :D
WOOCASH - Wto Mar 22, 2011 15:59

jak w środku w aucie jest ciemno w nocy i tylko te zegary widać to jest efekt :D
Krzysi3k - Wto Mar 22, 2011 16:12

Przecież ja też miałem pomarańczowe podświetlenie, wiem jak to wygląda :P