Zobacz temat - [R25] Problem z pedałem gazu/ potencjometr ..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem z pedałem gazu/ potencjometr ..

krystof87 - Wto Kwi 05, 2011 14:18
Temat postu: [R25] Problem z pedałem gazu/ potencjometr ..
Witam.
Otóż mam taki problem już któryś raz. Po deszczu, po odpaleniu samochodu, nie działa pedał gazu, samochód wchodzi na 1100 obrotów i gaz przestaje działać. Wymieniałem już potencjometr gazu, ale usterka powraca. Do tej pory na drugi dzień samochód wracał do normy i jeżdził normalnie, teraz niestety stoi.

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu nie działa mi wskażnik temperatury, nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego.

Przypomne, że dzieje sie tak tylko niekiedy gdy mocniej popada...

Zorientowanych prosze o jakąś pomoc bo nie wiem co z tym zrobić...

memphisto - Wto Kwi 05, 2011 14:31

a jak pod maską ciągniesz linkę to działa? tam obok przepustnicy ?
krystof87 - Wto Kwi 05, 2011 14:36

linka jest w porządku, to tak jakby potencjometr przestawał działać...i zawsze po deszczu, może jakieś przepicie jest, zwarcie sie robi gdzieś?
martens - Wto Kwi 05, 2011 14:39

Sprawdz porzadnie wiazke potencjometra gazu. Lubli sie przecierac w okolicy chlodnicy i zderzaka.
krystof87 - Wto Kwi 05, 2011 14:55

Zobacze, a możliwe jest żeby łapał jakiś bład w komputerze i stad też takie działanie?
chociaż fakt, że robi mi sie to tylko podczas deszczu wskazuje raczej na jakieś zwarcie..

sew87 - Wto Kwi 05, 2011 15:06

w moim tez sie cos takiego dzieje ,a moglby ktos zdjecie zamiescic gdzie sie on znajduje dokladnie
Jugol - Wto Kwi 05, 2011 15:13

Kolego, tu: http://forum.roverki.eu/v...p=232042#232042 kolega lineumaciel pięknie opisał i pokazał jak się rozprawić z wiązką potencjometra gazu :ok: Też muszę się kiedyś za to zabrać, bo jak mocno leje deszcz- mam podobny problem ;/

[ Dodano: Wto Kwi 05, 2011 15:13 ]
I jeszcze w tym temacie: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49545 kolega pokazał w którym miejscu lubi się przecierać w/w wiązka.

krystof87 - Wto Kwi 05, 2011 18:37

Dzieki wielkie, musze sie do tego zabrać, na razie samochód wysechł i znowu działa normalnie.
Mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy w roverze 25 świeci sie kontrolka rezerwy? bo jeszcze sie u mnie nic nie paliło, a wskazówka na czerwonym stoi?:):)

adamsky - Wto Kwi 05, 2011 18:41

krystof87 napisał/a:
czy w roverze 25 świeci sie kontrolka rezerwy?

nie świeci się bo jej nie ma :)

martens - Wto Kwi 05, 2011 18:42

krystof87, nie ma kontrolki rezerwy a wskaznik jest dosyc niedokladny. Ja nie czekam az wejdzie na czerwony.
sew87 - Czw Kwi 07, 2011 09:25

ok juz mniej wiecej wiadomo co moze mu dolegc,a czy ktos wie gdzie dobry zaklad jest w rzeszowie zeby sie z tym rozprawil? elektryk czy tez elektromechanik ,bo ja nie ma gdzie tego zrobic a i czas nie pozwala a pod blokiem nie ma sie gdzie rozlozyc