Zobacz temat - [R214 Si 96r] Wskaznik temp. cieczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 Si 96r] Wskaznik temp. cieczy

wlodi893 - Nie Kwi 10, 2011 13:25
Temat postu: [R214 Si 96r] Wskaznik temp. cieczy
Witam! Tak jak w temacie mam problem z tym właśnie wskaźnikiem. Od wczoraj wskazówka w ogóle się nie podnosi... Gdzie może tkwić przyczyna? I ewentualnie co, gdzie i jak sprawdzić. Z góry dzięki za odp. pozdrawiam, wlodi!
leszczu - Nie Kwi 10, 2011 13:26

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66967
wlodi893 - Nie Kwi 10, 2011 13:51

Czyli ten czujnik to jedyna przyczyna? Nie ma możliwości, żeby jakoś to sprawdzić?
leszczu - Nie Kwi 10, 2011 14:03

wlodi893 napisał/a:
Nie ma możliwości, żeby jakoś to sprawdzić?

Jest. :wink: Chodzi o drugą tabelkę. :grin:
http://www.mgfcar.de/sensor/

wlodi893 - Nie Kwi 10, 2011 14:15

Hmm... Czarna magia :P Angielski nie jest moja mocna strona ;] Ale postaram sie cos ogarnąć
leszczu - Nie Kwi 10, 2011 14:18

A tu nie trzeba znać angielskiego aby to sprawdzić. Masz w tabelce podane rezystancje i przy jakiej temperaturze ona wynosi. :wink:
wlodi893 - Nie Kwi 10, 2011 14:39

I nie ma znaczenia czy sprawdze na cieplym czy zimnym silniku? (sory za moze glupie pytania, ale z elektryka/elektronika nie mialem raczej doczynienia)
leszczu - Nie Kwi 10, 2011 15:03

Ma znaczenie. :wink:
wlodi893 - Pon Kwi 11, 2011 13:13

Hmm... Teraz pytanie ktory to ten czujnik? Bo widze kilka i nie wiem ktory od czego :/
Bialy90 - Pon Kwi 11, 2011 17:11

czujnik jest od spodu to jest ten 1pinowy . żeby sprawdzić czy poszedł Ci czujnik wyjmij wtyczke z tego czujnika i zrób zworke ( weż kabelek jeden koniec włóż w pin a drugiim końcem dotknij do metalu ) ale tylko doslownie na ulamek sekundy i w tym momencie wskazówka powinna skoczyc w góre (ja musialem tak ze 3 razy dotykać zeby sie ruszyla) :) mam nadzieje ze zrozumiale jest ze potrzebna Ci bedzie druga osoba która bedzie obserwowała wskazówke, jesli wskazówka skoczy tzn ze czujnik do wymiany koszt chyba jak sie nie myle ok.40zł
leszczu - Wto Kwi 12, 2011 10:41

wlodi893 napisał/a:
Teraz pytanie ktory to ten czujnik? Bo widze kilka i nie wiem ktory od czego :/

wlodi893, przecież ci wyżej podałem podobny temat i tam jest bardzo dokładnie wytłumaczone gdzie ten czujnik się znajduje.

wlodi893 - Wto Kwi 12, 2011 12:02

W porządku, nie unos się tak. Widocznie nie zauważyłem... A tutaj cały problem tkwił w wyrwanym przewodzie. Odpiąłem od czujnika, polutowalem i chodzi jak złoto ;] Dzieki za pomoc, pozdrawiam!
leszczu - Wto Kwi 12, 2011 12:16

wlodi893 napisał/a:
W porządku, nie unos się tak.

Ale ja się nie unoszę. :wink: :razz:

asgard88 - Czw Kwi 21, 2011 18:40

Jak wiadomo wskazówka w roverze nie dochodzi do polowy równo tylko zatrzymuje sie trochę poniżej polowy. Dziś było b ciepło i po około 1h jedzie w mieście zauważyłem ze wskazówka wskoczyła równo na środek, przyznam szczerze ze od 3 lat pierwszy raz coś takiego zaobserwowałem i nie wiem czy powinienem się tym martwic jakoś czy to normalne przy takim upale jak dziś akurat.
bonus89 - Czw Kwi 21, 2011 20:37

asgard88 napisał/a:
Jak wiadomo wskazówka w roverze nie dochodzi do polowy równo tylko zatrzymuje sie trochę poniżej polowy. Dziś było b ciepło i po około 1h jedzie w mieście zauważyłem ze wskazówka wskoczyła równo na środek, przyznam szczerze ze od 3 lat pierwszy raz coś takiego zaobserwowałem i nie wiem czy powinienem się tym martwic jakoś czy to normalne przy takim upale jak dziś akurat.
sprawdź czy pierwszy bieg wentylatora Ci chodzi, mi jak łapie delikatnie temperature wyższą (chodź nie widać tego na wskaźniku bo jest pewnie za mała aby się ruszył) to odrazu załącza się pierwszy bieg
asgard88 - Czw Kwi 21, 2011 20:52

Czyli ze ustawiony masz wentylator na 0 a i tak leci zimne powietrze jakby był na 1?
Nie zwróciłem na to uwagi nawet, większość czasu miałem włączony na 1, trochę tez na 2

panwilli - Czw Kwi 21, 2011 22:17

nie chodzi o nawiew tylko o wentylator na chlodnicy
bonus89 - Czw Kwi 21, 2011 23:01

asgard88, wentylator chłodnicy ma dwa biegi, jeśli temperatura wzrośnie nieznacznie że nie widać tego na wskaźniku załącza się pierwszy bieg (wentylator kręci się powoli) a jeśli temperatura dalej wzrośnie o kilka stopni włącza się 2 bieg, gdzie wentylator chłodnicy zaczyna zasuwać bardzo szybko
wlodi893 - Nie Maj 01, 2011 15:02

Widze poruszyliście nurtujący mnie od jakiegoś czasu temat- wentylator chłodnicy. Otóż jakiś czas temu (jeszcze w czasie zimy) zmieniałem chłodnice... I od tamtej pory odnoszę wrażenie, ze wskazówka temp cieczy utrzymuje się na nieco niższym poziomie. Nie jest ona jakoś szczególnie dokładna, wiec może tylko mi się tak wydaje. Ale z tego co zauważyłem od tamtej pory wentylator ani razu się nie włączył... Czyżby coś było nie tak? czy po prostu temperatura nie wzrosła na tyle, zęby była potrzeba załączenia się wentylatora? I ewentualnie jak sprawdzić czy wentylator chodzi jak trzeba?
leszczu - Nie Maj 01, 2011 15:09

wlodi893 napisał/a:
I od tamtej pory odnoszę wrażenie, ze wskazówka temp cieczy utrzymuje się na nieco niższym poziomie.

Pokaż fotkę. :grin:
Cytat:
I ewentualnie jak sprawdzić czy wentylator chodzi jak trzeba?

Odłącz wtyczkę od czujnika temperatury i odpal samochód, jak wentylator się załączy to znaczy, że jest ok.

wlodi893 - Nie Maj 01, 2011 15:22

leszczu19901, mowisz o tej wtyczce przy wentylatorze, tak?
leszczu - Nie Maj 01, 2011 15:30

Mówię o tej. :wink:
wlodi893 - Nie Maj 01, 2011 15:48

Wiec tak- sprawdziłem tak jak powiedziałeś i wentylator praktycznie od razu się włączył. Czyli jest w porządku, tak? I to, ze jeszcze mi się nie włączył wynika z tego, ze nie było takiej potrzeby?
Wrzuce jeszcze tak profilaktycznie zdjecie wskaznika, o ktorym mowiles ;)


Uploaded with ImageShack.us

leszczu - Nie Maj 01, 2011 16:43

Cytat:
Czyli jest w porządku, tak? I to, ze jeszcze mi się nie włączył wynika z tego, ze nie było takiej potrzeby?

Wychodzi na to, że tak. :wink:

[ Dodano: Nie Maj 01, 2011 16:43 ]
wlodi893 napisał/a:
Wrzuce jeszcze tak profilaktycznie zdjecie wskaznika, o ktorym mowiles ;)

Dobrze wskaźnik pokazuje. :wink: