Zobacz temat - [R200 r98] nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 r98] nie odpala

ehel0n - Pon Kwi 11, 2011 13:45
Temat postu: [R200 r98] nie odpala
Witam, mam taki problem. Rozrusznik kręci ale nie słychać pompy paliwowej ani nie ma iskry. Znajomy mechanik twierdzi, że pewnie Immobilizer to blokuje, ale czy na pewno? Za chwilę odstawiam auto do elektryka mam nadzieję, że nie na darmo. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
rovek - Pon Kwi 11, 2011 14:34

Immo pierwsze co odcina rozrusznik. W jakich okolicznościach się to zrobiło? Masz na pewno paliwo? Kable, świece, kopułka, palec i cewka sprawdzone?
ehel0n - Pon Kwi 11, 2011 15:44

Mam ponad pół baku, rano odpaliłem auto bez problemu, nagle zgasło i już później mogiła. Świece sprawdzałem, reszty nie. Ale całkiem możliwe ,że jest jakieś zwarcie bo już wcześniej z tym były problemy. Zostawiłem u elektryka jutro się dowiem. Dodam, że na początku odcięło rozrusznik, ale po potraktowaniu go delikatnie młotkiem zaczął działać .
leszczu - Wto Kwi 12, 2011 10:43

ehel0n napisał/a:
ale nie słychać pompy paliwowej

No jak nie słychać pompy, to chyba logiczne, że masz ją do wymiany.

Sajgon - Wto Kwi 12, 2011 12:36

nieśmiało zasugeruję sprawdzenie akumulatora


ale podaj później info co było przyczynom niedziałania.

lucas202 - Wto Kwi 12, 2011 15:57

pompa albo przekaźnik od pompy bo chyba jakis tam posiada tak?
a dioda od immo swieci czy nie?

ehel0n - Wto Kwi 12, 2011 20:56

Już odebrałem auto. Winny był poprzedni właściciel, który grzebał w w immo i komputerze dodając dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą. Elektryk stwierdził,że jeszcze nie widział czegoś takiego żeby ktoś tak namieszał w immo i go przeprogramował, pozbył się jak stwierdził wiadra zbędnych kabli.