Zobacz temat - [rover 25] 2.0 iTD na wstecznym biegu zgrzyta skrzynia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 25] 2.0 iTD na wstecznym biegu zgrzyta skrzynia

sluchawa21 - Sob Kwi 16, 2011 18:37
Temat postu: [rover 25] 2.0 iTD na wstecznym biegu zgrzyta skrzynia
Witam. Dziś odkryłem problem jak w temacie, a mianowicie jak cofam, to na "pół sprzęgle" jest OK, a jak całkiem odpuszczę i dodam gazu, to zgrzyta razem z obrotami silnika (im szybciej tym mocniej) i jak schodzi z obrotów, ale tylko na biegu. Dzieje się tak tylko na wstecznym, oczywiście jechać normalnie można, ale...
Zgrzytanie nie jest takie jak na nie do końca wbitym biegu, po prostu zgrzyta podobnie jakby nie zazębiał i to nawet głośno :/

Czekam na jakieś konkretne sugestie, co to i ewentualnie co robić?
Pozdrawiam

Drabik - Sob Kwi 16, 2011 21:06
Temat postu: [rover 25] 2.0 iTD na wstecznym biegu zgrzyta skrzynia
Witam.
U mnie na wstecznym jest szarpanie, prawdopodobnie to docisk i łozysko ale przede wszystkim docisk.
Na pewno wiem że jak zmieniać to całe sprzęgło,. Jeżdzę na takim od blisko roku, ale ostatnio doszedł lekki uślizg na standardowych biegach.
Zatem wymiana nieuchronna wielkimi krokami się zbliża.
Jeśli u Ciebie dochodzi zgrzyt, warto też po wymianie sprzęgła sprawdzić przekładnię, jeśli nie ustapi ta dolegliwość po wymianie. Ale to wymaga rozbiurki.
Pozdarwiam

Tomi - Sob Kwi 16, 2011 22:38
Temat postu: Re: [rover 25] 2.0 iTD na wstecznym biegu zgrzyta skrzynia
sluchawa21 napisał/a:
Witam. Dziś odkryłem problem jak w temacie, a mianowicie jak cofam, to na "pół sprzęgle" jest OK, a jak całkiem odpuszczę i dodam gazu, to zgrzyta razem z obrotami silnika (im szybciej tym mocniej) i jak schodzi z obrotów, ale tylko na biegu. Dzieje się tak tylko na wstecznym, oczywiście jechać normalnie można, ale...
Zgrzytanie nie jest takie jak na nie do końca wbitym biegu, po prostu zgrzyta podobnie jakby nie zazębiał i to nawet głośno :/

Czekam na jakieś konkretne sugestie, co to i ewentualnie co robić?
Pozdrawiam


Zgrzyta czy tylko hałasuje? Jeśli hałasuje, to normalne, gdy ZTCP koło od biegu wstecznego ma proste zęby. To normalny dźwięk przekładni z prostymi zębami.

Jeśli są to zgrzyty, to najpewniej masz coś w skrzyni "nie halo".