Zobacz temat - [Rover 25] Brak wtyczki podłączenia do komputera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] Brak wtyczki podłączenia do komputera

truskawka - Pią Kwi 22, 2011 09:28
Temat postu: [Rover 25] Brak wtyczki podłączenia do komputera
Byłam w warsztacie, aby podłączyli mi samochód do komputera, ponieważ okazało się, że za dużo emituje spalin (czy jak to się fachowo określa) i okazało sie, że w moim Roverze NIE MA wtyczki, do której można by sie podłaczyć do komputera.
Podobno powinna być pod kierownica, ale mechanicy szukali też w innych miejscach, gdy tam jej nie znaleźli i niestety nie znaleźli nigdzie :cry:
Czy to możliwe, a jesli tak, to jak mam cokolwiek sprawdzać w samochodzie bez tego podłączenia?

Z góry dziekuję za jakiekolwiek wskazówki.

darek_wp - Pią Kwi 22, 2011 09:31

Wtyczka na pewno jest za konsolą środkową, mniej więcej na wysokości popielniczki ale i tak zwykłym komputerem do wiekszośc samochodów warsztat może się nie podłączyć - może być potrzeba użycia do tego specjalnego kompa do roverków - testbook-a T4
truskawka - Pią Kwi 22, 2011 09:35

A czy ten specjalny sprzęt do Rovera ma inne podłączenie?
Bo tu aż 3 mechaników szukało mi podłączenia i żaden nie znalazł.
Powiedzieli, że jest blaszka, na której powinna być wtyczka, ale samej wtyczki nie ma.

darek_wp - Pią Kwi 22, 2011 09:40

Wtyk wygląda tak samo jak w wiekszości samochodów. Niech dobrze poszukają za środkową konsolą.
truskawka - Pią Kwi 22, 2011 09:44

I tak już pojadę raczej gdzie indziej, to moze znajdą... Chociaż Ci szukali mi wszędzie, nawet tam, gdzie nie powinno jej być. Po stronie pasażera, pod hamulcem ręcznym, po stronie kierowcy, nawet już pod maską, bo nigdzie nie było...
tuners - Pią Kwi 22, 2011 10:06

Opiszę to tak jest za konsolą środkową po stronie kierowcy zaraz za plastikiem od konsoli

tam gdzie to kółeczko zaznaczyłem

adamsky - Pią Kwi 22, 2011 10:17

truskawka, szukaj wtyczki mniej więcej tam gdzie masz pedał gazu, to ta wtyczka jest ukryta po prawej stronie od pedału, tuż za obudową konsoli środkowej ( tam gdzie radio i reszta pierdółek), chyba że ktoś Ci to uciął ;) a najlepiej to zrób zdjęcie :))

[ Dodano: Pią Kwi 22, 2011 10:17 ]
tuners, mnie wyprzedził ;)

truskawka - Pią Kwi 22, 2011 11:17

Bardzo Wam dziękuję za szczegółowe instrukcje. Jak tylko będę miała chwile, to rozpocznę posukiwania :smile:
chrust - Pią Kwi 22, 2011 17:29

tuners napisał/a:
Opiszę to tak jest za konsolą środkową po stronie kierowcy zaraz za plastikiem od konsoli

U mnie właśnie tam jest wtyczka :)

przemo80 - Pią Kwi 22, 2011 18:21

Tez mialem taki problem komp pokazal ze wtyczka powinna by pod kierownica,ale jej tam nie ma i nie bylo.Dokladnie tak jak koledzy opisuja jest za konsola srodkiwa i jest tam taka specjalna blaszka do tej wtyczki,ale wtyczki tez tam nie bylo :shock: .Znalazlem ja wcisnienta az prawie pod lewarek zmiany biegow.Piozdrawiam i powodzenia.