Zobacz temat - [Rover 214Si 1.4 16v] Brak iskry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Rover 214Si 1.4 16v] Brak iskry


Frezze - Sro Maj 04, 2011 16:54
Temat postu: [Rover 214Si 1.4 16v] Brak iskry
Witam, mam dziwny problem z Roverem 214Si. Zaczęło się od tego że odpaliłem auto, to pochodziło z 10 sek. na wolnych obrotach po czym zgasło. Odpalić już więcej się go nie dało. Pierwsza diagnoza brak iskry, no i zaczęły się poszukiwania. Na kablu dochodzącym do kopułki, po przyłożeniu do niego świecy a następnie do bloku iskra była. Kopułki mam dwie, więc tą wyeliminowałem, kable po przełożeniu do innego auta również działały, palec również puszcza prąd. Czyli iskra traci się tak jak gdyby na kopułce gdzieś, przy czym kopułka i cały osprzęt ją otaczający są sprawne. Sam ten kabel dochodzący do kopułki w odległości około 3 cm, " puszcza " ceglane iskry. I teraz nie wiem w czym tkwi problem. Może cewka, ja już nie mam od niego siły ;/ . Dzięki za wszystkie odpowiedzi
adasqp - Sro Maj 04, 2011 22:40

Chyba kabel WN łączący cewke z kopułką masz uszkodzony, miałem podobnie;)
ADI-mistrzu - Czw Maj 05, 2011 00:00

Dwie możliwości:

1. Uszkodzona cewka z przebiciem wewnętrznym, w powietrzy daje radę wygenerować iskrę, w cylindrze gdzie panuje trudne środowisko już nie.
Podmień cewkę na dowolną inną (np. z malucha) i zobacz czy odpali.

2. Palec rozdzielacza zapłonu dostał przebicia i iskra przeskakuje bezpośrednio na blok. Do wymiany palec rozdzielacza zapłonu.

Pozdrawiam

Boncky - Czw Maj 12, 2011 16:16

czy może ktoś ma pożyczyć właśnie jakąś cewkę na podmiankę ?
Frezze - Wto Cze 07, 2011 20:36

problemem znikł po wymianie przewodów wn, kopułk i i palca ;) , może komuś się przyda