Zobacz temat - [R75] Wymiana paska klinowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana paska klinowego

bluetom2 - Sob Maj 07, 2011 16:21
Temat postu: [R75] Wymiana paska klinowego
panowie jak w temacie, proszę o poradę jak w R75,1,8 wymienić pasek klinowy najlepiej jakoś łopatologicznie.
i następne pytanie to czy jest może jakaś instrukcja w stylu sam naprawiam R75

Boncky - Sob Maj 07, 2011 23:22

kolego, odsyłam do opcji "szukaj" ściągnij sobie Rave i poznaj budowę silnika, następnie wejdź na youtube i znajdź film z ustawianiem rozrządu, czy to tak boli chwilę poszukać...? :)

a jak umiesz wymieniać paski to nie trzeba żadnej instrukcji bo nie ma większej filozofii.. jak tego nigdy nie robiłeś to lepiej nie wymieniaj, bo za chwilę będzie temat że się silnik spieprzył :)

sknerko - Nie Maj 08, 2011 00:12

Boncky, ale on chce klinowy (czyt. wielorowkowy) wymieniać.
bluetom2 - Nie Maj 08, 2011 08:00

wielkie dzieki za pomoc. tego wlasnie potrzebowalem w szczegolnosci oparcia ze strony Boncky
Boncky - Nie Maj 08, 2011 10:01

bluetom2 napisał/a:
wielkie dzieki za pomoc. tego wlasnie potrzebowalem w szczegolnosci oparcia ze strony Boncky


oj z rozpędu przeczytałem.... że ten gorszy pasek :)

ja Cię nie zniechęcam, tylko dobrze pierw coś poszukać, spędzić trochę czasu na Rave i zapewniam że da to lepszy efekt...

sknerko - Nie Maj 08, 2011 15:21

Zluzować trzeba napinacz (pewnie będzie automatyczny) zakładasz klucz chyba 13 na śrubę w środku rolki napinającej i ciągniesz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, jak to opanujesz to pasek jest twój i wymiana już prosta.