Zobacz temat - [Rover 620 Si] Problem z szybą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Rover 620 Si] Problem z szybą

pino1309 - Pią Maj 13, 2011 10:29
Temat postu: [Rover 620 Si] Problem z szybą
Chciałbym się zapytać co jest przyczyną mojego problemu..
Szyba (prawa przednia) przy opuszczaniu zaczyna strzelać, musze pare razy stopniowo otwierać, zamykać, abym mógł wkońcu ją otworzyć do końca, a przy zamykaniu strzela dużo mniej, ale szyba nie zawsze idzie prosto tylko z prawej strony odchodzi od ramy i musze ją delikatnie popchnąć żeby weszła prosto.

Powodem jest cały mechanizm czy mała bzdura w środku, nie chciałem tego rozkręcać, bo bałem się, że mi sie to wszystko posypie :P

Dziękuję za każdą pomoc !! :)

spitz - Pią Maj 13, 2011 11:04

Najprawdopodobniej będą to rolki w prowadnicy mechanizmu opuszczania szyb, standardowy problem w R600 ;) są plastikowe i po pewnym czasie się wyrabiają. Najlepiej dorobić u tokarza metalowe i będzie bezproblemowo już do końca użytkowania samochodu. Żeby się upewnić możesz zdjąć boczek drzwi i sprawdzić co się dzieje przy opuszczaniu/podnoszeniu.
PanzerMajer - Pią Maj 13, 2011 20:10

Tak to są rolki mialem to samo .
michallo - Nie Maj 15, 2011 11:17
Temat postu: Re: [Rover 620 Si] Problem z szybą
Co do przedłużania życia tych prowadnic. Ostatnio zacząłem stosować smar silikonowy (taki na zimę, żeby uszczelki nie przymarzały) raz na miesiąć w uszczelki do szyb. Szyby się dużo lepiej zamykają / otwierają i mechanizm wolniej zapewne się będzie wyrabiał.

Ale jak już masz problem, to twoja rolka nie istnieje.

Perez - Nie Maj 15, 2011 13:25

Ja kupiłem używaną rolkę plastykową i potraktowałem ją siliconem w sprayu, od tamtej pory nic się z nią nie działo, a szyba hulała jak nowa.