Zobacz temat - [R25]Podgrzewanie tylnej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Podgrzewanie tylnej szyby

Mundekk - Sob Maj 21, 2011 15:32
Temat postu: [R25]Podgrzewanie tylnej szyby
Witam. Mam pytanie - we wszystkich roverach 25 było podgrzewanie tylnej szyby i lusterek? Mam niby znaczek na lusterku od strony kierowcy i te paski na szybie z tyłu ale podgrzewania niema. Sprawdziłem wszystkei bezpieczniki i są ok. Po naciśnięciu przycisku od podgrzewania nie zapala sie żadna kontrolka ani dioda na tym przycisku. Jest możliwość, że mam samochód bez tego wynalazku czy poprostu mi on nie dziala?
tuners - Sob Maj 21, 2011 15:48

standard wiązka tylnej klapy do sprawdzenia pełno o tym tematów wpisz w szukajce
Mundekk - Sob Maj 21, 2011 16:05

szukałem, ale wtedy ludzie pisali, że im sie bezpeiczniki od tego cały czas przepalają albo, ze swieci sie dioda od podgrzewania tylnej szyby, a u mnie nic sie nie zapala. Nie było też w innych tematach napisane jak sprawdzić tą wiązke tylnej klapy. Trzeba zdjąć te plastiki po obu stronach przy szybie? Probowałem, odkrecilem te 2 srubki i dosyc mocno ciagnolem, podwazalem i nie chcialo odejsc.
colin1983 - Sob Maj 21, 2011 21:53

Mundekk napisał/a:
Nie było też w innych tematach napisane jak sprawdzić tą wiązke tylnej klapy. Trzeba zdjąć te plastiki po obu stronach przy szybie?
wystarczy plastik z prawej strony :mrgreen: o njest na dwóch spinkach usytuowany, a czy ściągałeś ten duży plastik za którym jest silniczek wycieraczek ?
Mundekk - Sob Maj 21, 2011 22:17

Tego przy wycieraczce nie sciagalem tylko te boczne odkrecilem. To w każdym roverze jest jako standard to podgrzewanie? ;p
colin1983 - Sob Maj 21, 2011 22:32

Cytat:
Tego przy wycieraczce nie sciagalem tylko te boczne odkrecilem. To w każdym roverze jest jako standard to podgrzewanie? ;p
oczywiście i powiem ci jedno do tego ogrzewania idzie taki gruby przewód który jest zadziwiająco delikatny
Mundekk - Wto Paź 04, 2011 18:58

Odkręciłem tą osłonke po prawej stronie i przewód wygląda na idealny.

[ Dodano: Wto Paź 04, 2011 18:58 ]
Problem dalej nie rozwiązany proszę o pomoc. Przewód jest ok, bezpiecznik też, juz go nawet wymieniłem dla pewności.

leszczu - Wto Paź 04, 2011 19:09

up. :wink:
Leoon - Wto Paź 04, 2011 19:27

u mnie bezpieczniki też były ok, przewód tez wyglądał ok; raz grzało raz nie. Po ściągnięciu izolacji, okazało się że kilka kabelków z wiązki było przerwanych a reszta już na dotarciu, dla pewności poprzedłużałem każdy z kabelków aby otwieranie klapy ich tak nie naprężało i teraz nie mam żadnych problemów z podgrzewaniem szyby :)
Mundekk - Wto Paź 04, 2011 19:48

Oglądałem bardzo dokładnie te kable i byla zdarta tylko oslonka kabla ale nie byl przerwany postrzepiony ani nic z tych rzeczy. Patrzyłem też i nie było na nim napięcia. Zaizolowałem go jeszcze dla pewności. Czytałem teraz wszystke tematy o podgrzewaniu tylnej szyby i chyba podczas załączania powinno być słychać jakieś cyknięcie przekaźnika tak? U mnie nic nie słychać, lampka na przycisku też się nie zapala.
Leoon - Wto Paź 04, 2011 21:00

powiem Ci, że nie zwróciłem na to uwagi. Zejdę do garażu i zaraz napiszę jak to u mnie wygląda.
kruszan - Wto Paź 04, 2011 23:00

Przekaźnik musi kliknąć koniecznie, tak samo zapalić się lampka (o ile nie jest żaróweczka upalona) generalnie albo włącznik zepsuty nie daje sygnału na przekaźnik, ale ten 2gi nie działa i nie załącza podgrzewania szyby.
Leoon - Wto Paź 04, 2011 23:09

Mundekk, przekaźnik słychać.
EMERYT19 - Sro Paź 05, 2011 06:53

próbowales na innym przekazniku?? ja mialem tak ze czasami laczyl czasami nie...jak sciagniesz[rozbierzesz] przekaznik sa dwa pokretla na plaski srubokrecik dokrecilem je i jest ok...sprobuj tak zrobic albo podlacz od przeciwmgielnych bo chyba ten sam typ jest tylko obrazek inny:] bedziesz mial pewnosc czy przekaznik jest ok
Mundekk - Sro Paź 05, 2011 19:45

Właśnie sprawdzałem i przekaźnik jest ok, pożyczałem od sąsiada też przekaźnik i podłączałem i też nie działał. Dziwna sprawa jest z przyciskiem, jak miałem wyjęty przekaźnik cały czas się paliła lampka od podgrzewania szyby. Od przeciwmgielnych ani od niczego innego sie nie da podlaczyc bo patrzylem i sa inne delikatnie wtyczki tak, że nie da sie zamienić przycisków. Takiego przypadku chyba jeszcze nie było na forum, wszystko sprawne a ogrzewanie nie działa xd
kruszan - Sro Paź 05, 2011 22:53

hmm nic innego jak tylko miernik w rączki i sprawdzić czy na wyjściu od przekaźnika jest prąd, i potem już po kablach w stronę tyłu :smile:
EMERYT19 - Czw Paź 06, 2011 05:30

tylko tak sprawdzisz jak pisze kolega wyzej...na moje prad nie dochodzi do przekaznika moze sie gdzies kabelek odlaczyl -co za tym idzie nie pusci pradu do szyby...
Mundekk - Czw Paź 06, 2011 19:13

Prąd dochodzi do przekaźnika, ale według mojego sasiada ma za małe napięcie na jednej blaszce. Jak by Wam sie chciało to napszcie jakie u Was są napięcia
kruszan - Czw Paź 06, 2011 21:02

hmm nie rozumiem, prąd dochodzi do przekaźnika ok, włączasz na zapłonie przycisk od podgrzewania szyb = pstryka przekaźnik?! i puszcza prąd na tylną szybę?!

sprawdź czy na paskach od tylnej szyby pojawia się napięcie, będzie wiadomo czy dochodzi tam jakiekolwiek?

EMERYT19 - Czw Paź 06, 2011 21:09

Mundekk napisał/a:
jak miałem wyjęty przekaźnik cały czas się paliła lampka od podgrzewania szyby
tak jakby gdzies zwarcie bylo gdy podpinasz przekaznik...albo jest gdzies zle podpiety i gdy wyciagasz przekaznik tylko ze to raczej niemozliwe zeby wtedy sie zalaczalo podgrzewanie bo teoretycznie nie ma wtedy obwodu
Mundekk - Czw Paź 06, 2011 21:27

No i sie nie włącza bo czekałem z 10 min i szyba była ciągle lodowata. Testowalem u brata w golfie ogrzewanie i po minucie juz czuc że te paski są ciepłe a u mnie były zimne po 10 min. Próbowałem spiąc 2 gorne otwory od wtyczki drucikiem i wtedy drucik robi sie gorący ale nie wiem co to oznacza i dlaczego :p Napięcie do tylej szyby nie dochodzi żadne, przekaźnik nie pstryka chociaż jest sprawny i dochodzi do niego prąd. Kluczyk oczywiście przekręcony na zapłon. Ciężki przypadek z ta szyba u mnie, pewnie tylko jak pojade do elektryka to bedzie sie dalo to naprawić
kruszan - Czw Paź 06, 2011 23:33

skoro prąd dochodzi a nie pstryka (i jest sprawny) to wina leży we włączniku (bezpieczniku - te sprawdziłeś), sprawa jest prosta, sprawdź włącznik miałem kiedyś tak samo - nie zapalała się na włączniku diodka (u mnie od halogenów ale to mniejsza) okazało się że jedna z 2ch nóżek podających prąc się wysunęła, wstawiłem na miejsce, złożyłem i zadziałało
Mundekk - Pon Lis 14, 2011 14:12

Stary włącznik był zepsuty, kupiłem nowy a ogrzewanie jak nie działało tak nadal nie działa
Leoon - Pon Lis 14, 2011 14:37

banalne ale może to bezpiecznik :P
Mundekk - Pon Lis 14, 2011 15:13

patrzyłem a nawet wymieniłem dla pewności
kruszan - Pon Lis 14, 2011 15:15

Mundekk napisał/a:
Stary włącznik był zepsuty, kupiłem nowy a ogrzewanie jak nie działało tak nadal nie działa


skoro był zepsuty - to teraz nowy załącza przekaźnik?

pstryka? jest na wyjściu + ?? ?

Mundekk - Pon Lis 14, 2011 16:13

nie pstryka właśnie :/ Próbowałem na wszystkie sposoby nawet z zapalonym silnikiem i nie da sie tego włączyć
kruszan - Pon Lis 14, 2011 17:49

Mundekk napisał/a:
nie pstryka właśnie :/ Próbowałem na wszystkie sposoby nawet z zapalonym silnikiem i nie da sie tego włączyć


no to masz odpowiedź, widocznie miałeś i włącznik i przekaźnik uszkodzony, albo może jest on dobry ale przerwa w obwodzie pomiędzy włącznikiem a przekaźnikiem jest, sprawdź miernikiem czy jest prąd na zasileniu przekaźnika - po włączeniu przycisku podgrzewania, i oczywiście sprawdź przekaźnik - bo bez niego ani rusz :)

będzie dobrze, jesteś już blisko :ok:

Mundekk - Pon Lis 14, 2011 19:34

Prąd patrzyłem i dochodzi do przekaźnika a przekaźnik jest sprawny - stwierdził to mój sąsiad mechanik, a nawet dał mi inny swój przekaźdnik na próbe i też nie działało. Niby wszystko jest sprawne, a nie działa i to jest denerwujące
EMERYT19 - Pon Lis 14, 2011 19:44

jak wcisniesz przekaznik to na wyjsciu jest prad?? jesli tak to musisz szukac po kablach do tylu czy nie masz gdzies kabla przerwanego... tylko dziwne ze nie pali bespiecznika...chyba ze jest tak przerwany ze zwarcia nie robi
Mundekk - Pon Lis 14, 2011 20:29

Ale przekaźnik nie pstryka więc nawet nie załącza tego ogrzewania, a wiązke tylnej klapy też sprawdziłem dla pewności i jest ok
EMERYT19 - Pon Lis 14, 2011 21:57

no wlasnie nie pstryka bo nie ma obiegu[na moje rozumowanie-to puszcza prad do tylu i wraca do wlacznika wtedy zapala sie dioda ze ogrzewanie dziala....tak mi sie wydaje]

[ Dodano: Pon Lis 14, 2011 21:57 ]
chyba ze...masz namieszane w kostce ktora podpinasz....lub podpinasz nie ta kostke...sorki ale kombinuje jak moge bo cos nie gra z tymi kablami u ciebie

kruszan - Wto Lis 15, 2011 10:13

coś masz na bank namieszane - logicznie patrząc skoro masz sprawny przekaźnik to na jednej nóżce masz mieć stały prąd, 2ga to połączenie przekaźnik - włącznik!

jak pstrykniesz włącznik i da sygnał dla przekaźnika, to on powinien pstryknąć (musi być go słychać!!!) i dać ten stały prąd na połączenie przekaźnik - tylne szyba! jeśli nie pstryka to błąd jest już na samym początku, i nie ma innej możliwości.

bez urazy ale albo coś źle sprawdzacie tam, albo coś zostało pomięte. Podłącz na krótko z akumulatora + na odpowiednią nóżkę w przekaźniku i zobacz czy grzeje, albo bezpośrednio pod szybę tylną.

W skrajnym przypadku może to być wina bezpiecznika, miałem tak z wstecznym - wrzucałem go ale nie zapalały mi się światła, szukałem bezpieczników, żarówek, czujnika cofania itd. okazało się, że bezpiecznik był sprawny ale dawał za małe napięcie (jak sprawdzałem próbnikiem to żaróweczka się świeciła i to mnie zmyliło) ale napięcie było za małe aby odpalić parktronik i światłą tylne, jedno podgięcie blaszki w gnieździe bezpiecznika i zaczęło chodzić ;P