Zobacz temat - [R214i] Zdiagnozowanie mocy silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Zdiagnozowanie mocy silnika

pashczaq - Wto Maj 24, 2011 14:48
Temat postu: [R214i] Zdiagnozowanie mocy silnika
Witam,

Wiem, że ten temat przewijał się pewnie wiele razy na forum ale mój problem jest dość nietypowy. Otóż R200, 1998, silnik 1,4 wymieniany przez szwagra rok temu na używany, zakupiony w Angli, przy czym szwagier twierdzi że jest to silnik 75km a ja, że 103km. Na silniku jest napisane wyraźnie "Twin Cam 16 Valve". Ktoś mu naopowiadał, że są dwa rodzaje silników 1,4 słabszy i mocniejszy, no i upiera się przy swoim:) Sprawdziłem VIN, oto co wyszło:

Model MG Rover, Rover 200, 25 and MG ZR
Body Style 5 Door Saloon rodzaj nadwozia (hatchback)
Catalyst Closed loop-Cat 1
Class (Trim) Class 3 klasa wyposażenia
Drive LHD kierownica po lewej stronie
Engine CC 1400 cc pojemność silnika 1400 cc
Engine cylinders 4 Cylinder 4-cylindrowy rzędowy
Engine Fuel System MPi wielopunktowy wtrysk paliwa
Fuel Type Petrol benzyna
Performance High performance silnik o podwyższonej wydajności Series Engine K Series silnik serii K
Transmission Manual manualna skrzynia biegów
Transmission No. of Speeds 5 Speed pięć biegów
Transmission Type 5C39
Valves per engine 16V silnik 16-zaworowy
Model Year 1998 rok modelowy (nie musi oznaczać roku produkcji)
S/N 285468 numer seryjny

Aczkolwiek, pewnie nie należy się tym sugerować skoro silnik był wymieniany. Może mam sprawdzić przepustnice, czy otwiera się na 90 stopni czy tylko na 45? Pomóżcie.

adamsky - Wto Maj 24, 2011 14:51

pashczaq, temat z dzisiaj... wystarczyło przejrzeć dział... drugi temat od góry...
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68502

pashczaq - Wto Maj 24, 2011 15:02

Widziałem ten wątek:) ok to usuńcie ten mój temat. Szwagier jak coś palnie to....
A tak przy okazji to wiesz możne jakie jest oznaczenie tego silnika tj. "Twin Cam 16 Valve"? Mam małą dziurkę na dwururce w tłumiku i nie wiem czy jest sens to spawać bo pewnie za chwilę znowu się rozpadnie, a chcą kupić nową to muszę znać oznaczenie silnika (tak mi doradził spec:)

adamsky - Wto Maj 24, 2011 15:21

pashczaq napisał/a:
A tak przy okazji to wiesz możne jakie jest oznaczenie tego silnika
214Si ? masz 16 zaworową K-series, pojemność 1,4l.
spec Ci do niczego nie potrzebny :) można samemu przeszukać allegro i coś dobrać we własnym zakresie - np. http://moto.allegro.pl/li...&category=18867