Zobacz temat - [R214] Interfejs diagnostyczny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Interfejs diagnostyczny

pipens - Pią Maj 27, 2011 19:30
Temat postu: [R214] Interfejs diagnostyczny
Witam.

Tak, wiem ze dużo było tematów o komputerach diagnostycznych i interfejsach. Jeżeli jest możliwość uzyskania informacji jakim interfejsem da się połączyć z r214 97 byłbym wdzięczny. We wszystkich aukcjach Alledrogro nie zdarzyło się jeszcze ze widziałem w opisach rover 200/214/216.

Znajomy mechanik chciał czymś sie ostatnio podpiąć ale laptop i roverek nie dał rady. Chodzi mi o cykliczne sprawdzanie i diagnostykę samego silnika

Proszę o krótką zwięzła odpowiedz lub o link do strony.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Harry - Pią Maj 27, 2011 20:21

Bosch Ci sie polaczy na 100
wachu990 - Pią Maj 27, 2011 22:17

Gdzie takie coś dostanę ?? Co mogę zdiagnozować przez niego ?? Czy wykryję dzięki niemu co jest przyczyną pykania z rury w moim roverku tj. nieroownej pracy ... ??
Harry - Pią Maj 27, 2011 22:29

jak chcesz kupić bosch to
http://allegro.pl/tester-...1614347475.html
http://allegro.pl/tester-...1618024731.html
do niektórych musisz dokupić jeszcze roczny abonament lub miesięczny, jeżeli chcesz żeby szybciej wyszukiwał usterki kasował itp.
wachu990 napisał/a:
Co mogę zdiagnozować przez niego

prace silnika ,abs, dodatkowe urządzenia, wszystko zależy od tego jak producent auta umożliwił odczytywanie i diagnozowanie, ale ogólnie to błędy silnika itp.
możesz np. porównać sobie prace sondy lambda z obrotami temp. silnika itd.
wachu990 napisał/a:
Czy wykryję dzięki niemu co jest przyczyną pykania z rury w moim roverku tj. nieroownej pracy ... ??

tak może wykryjesz
ogólnie możesz podjechać do pierwszego lepszego zakładu co robi diagnozę silnika i Ci odczyta łedy pokaże wykresy itd.
w przypadku mojego rovera musiałem podać systemowi, ze moj rover to coupe, nie wiem czemu( może dlatego,że nie była aktualizowana baza aut) ,ale ogólnie wszystko ładnie pokazywał :wink:
bardzo fajny sprzęt do diagnostyki

wachu990 - Pią Maj 27, 2011 22:52

No droga zabawka :mrgreen: