Zobacz temat - [rover 214] poduszki po dzwonie czy wystrzelą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 214] poduszki po dzwonie czy wystrzelą

arrekh - Nie Maj 29, 2011 22:14
Temat postu: [rover 214] poduszki po dzwonie czy wystrzelą
Miałem dzwona: wjechałem kolesiowi przodem w hak. Zderzak wgięty na głębokość dłoni, maska zjechała parę stopni ku dołowi i otwiera się z trudem, chłodnica cała, płyn chłodniczy nie pociekł, olej trzyma, wiatrak cały.
Dlaczego poduszki nie wystrzeliły: czy siła zderzenia była za mała?
Czy może czujnik(?)SRS jest skopany i może wywalic poduszki teraz w dowolnym momencie, np. jak będziemy demontować zderzak...?

Wyjąć bezpiecznik od SRS?

Kozik - Nie Maj 29, 2011 22:19

arrekh napisał/a:
Dlaczego poduszki nie wystrzeliły: czy siła zderzenia była za mała?


Możliwe że była za mała

arrekh napisał/a:
Czy może czujnik(?)SRS jest skopany i może wywalic poduszki teraz w dowolnym momencie, np. jak będziemy demontować zderzak...?

Wyjąć bezpiecznik od SRS?


Jak będziecie demontować zderzak to już nic nie powinno się stać.

Czy jak zapalisz teraz auto to kontrolka SRS gaśnie czy świeci?

[ Dodano: Nie Maj 29, 2011 22:19 ]
arrekh napisał/a:
Zderzak wgięty na głębokość dłoni, maska zjechała parę stopni ku dołowi i otwiera się z trudem, chłodnica cała, płyn chłodniczy nie pociekł, olej trzyma, wiatrak cały.


takie uderzenie to nie uderzenie ;)

Dobrze, że jesteś w całości

arrekh - Nie Maj 29, 2011 22:39

Kozik napisał/a:
Czy jak zapalisz teraz auto to kontrolka SRS gaśnie czy świeci?


Kontrolka SRS zapala się i gaśnie.
Przed dzwonem czasem, raz na powiedzmy 10 razy nie gasła, do ponownego rozruchu auta.

Kozik napisał/a:
Dobrze, że jesteś w całości


Tak, dzięki Bogu. Teraz mam pogląd na drogę hamowania przy 70 km/h i siłę moich hamulców o 80% sprawności.

Gdzie jest zlokalizowany czujnik? Jak wygląda?

Kozik - Pon Maj 30, 2011 16:41

arrekh napisał/a:
Kontrolka SRS zapala się i gaśnie.
Przed dzwonem czasem, raz na powiedzmy 10 razy nie gasła, do ponownego rozruchu auta.


to prawidłowe działanie, to że raz na 10 razy nie gasła może być efektem tego że np pod siedzeniami kostki nie łączą, trzeba sprawdzić połączenie


arrekh napisał/a:
Gdzie jest zlokalizowany czujnik? Jak wygląda?



Gdzie jest czujnik od poduszek to nie powiem Ci bo nie wiem jak wygląda, a moduł poduszek jest głęboooko za radiem, za centralnym panelem