Zobacz temat - [Freelander KV6] rozrzad- przestawiony???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander KV6] rozrzad- przestawiony???

grzesio_31 - Sro Cze 01, 2011 10:20
Temat postu: [Freelander KV6] rozrzad- przestawiony???
Mam pytanie do urzytkownikow - forumowiczow kv6-ek czy ktos z was mial do czynienia w tym silniku z zle zalozonym rozrzadem- przestawionym.
Jakie sa tego objawy?. W moim frelku wyczerpaly mi sie wszystkie pomysly
dotyczace moglyby wyeliminowac problemy z sondami(P0171, P0174)i wypadaniami zaplonu(P0301, P0302, P0303.........).Pozostaje tylko dosc kosztowne rozebranie rozrzadu i zalozenie go od nowa.....

Markzo - Sro Cze 01, 2011 16:27

co prawda nie w KV6 ale w oplu vectrze V6 mielismy przestawiony rozrząd, objawami były:
-duże spalanie,
-zła praca sąd lambda,
-multiram nie działał jak trzeba (coś jak u nas VIS)
-czasami auto samo gasło

Więc jeśli wszystko co mozna bylo sprawdziles, to przyjzyj sie rozrządowi :)

kojotedek - Nie Gru 04, 2011 12:35

poradziles cos kolego?
mam chyba ten sam problem, po wymianie rozrzadu sondy zgłupiały

sobekmistrz - Wto Gru 04, 2012 14:40
Temat postu: [ R75]
Mam taki problem ze nie chodzi mi cylinder drugi i bład p0302 i nikt nie wie co jest zle , cewka sprawdzona , swiece tez , wtryski tez. Czy ma ktos jakis plan jak ida cylindry ? chodzi o numeracje ?
Boncky - Pią Gru 14, 2012 11:25

rozrząd wizualnie można sprawdzić czy jest na znakach, można go źle ustawić bo masz dwa paski a mało kto ma klin blokujący rozrząd no i blokują byle jak przy ustawianiu, sprawdzić wizualnie albo na kompie powinno Ci pokazać błąd braku synchronizacji czujnika wałka rozrządu z wałem korbowym, jakie masz dokładnie błędy teraz?
Aragorn - Czw Mar 20, 2014 16:15
Temat postu: Re: [ R75]
sobekmistrz napisał/a:
Czy ma ktos jakis plan jak ida cylindry ? chodzi o numeracje ?


kolejność cylindrów 1-3-5 tylne 2-4-6