Zobacz temat - [R45 2.0 ITD 2002] WENTYLATORY CHŁODNICY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 ITD 2002] WENTYLATORY CHŁODNICY

RAFIK - Sro Cze 01, 2011 18:31
Temat postu: [R45 2.0 ITD 2002] WENTYLATORY CHŁODNICY
[R45 2.0 ITD 2002] W moim roverku są dwa wentylatory chłodnicy.
Czy po włączeniu klimatyzacji powinny się włączyć dwa wentylatory , czy jeden?

driftdreamer - Sro Cze 01, 2011 18:52

U mnie w benzynie włączają się dwa więc przypuszczam że u Ciebie też.
RAFIK - Sro Cze 01, 2011 18:57

driftdreamer napisał/a:
U mnie w benzynie włączają się dwa więc przypuszczam że u Ciebie też.
W moim roverze włącza się jeden i to na wysokich obrotach , strasznie głośno chodzi i teraz nie wiem czy tak ma być, czy coś jest nie tak.
Jugol - Sro Cze 01, 2011 20:32

W moim iDT od zawsze załączają się oba, więc chyba tak być powinno, ale głowy nie dam :niee:
Chociaż gdyby było coś nie halo w tej kwestii to wyszłoby na T4, a nie wyszło.

martens - Sro Cze 01, 2011 20:37

wprawdzie ja mam R25 iDT ale przy wlaczonej klimie u mnie wlaczaja sie oba (po naprawie). Silniki takie same ale sterowanie klima inne. Mam jednak nieodparte wrazenie, ze powinny chodzic oba. Jak mialam uszkodzony wiatrak klimy to jego role przejal wiatrak chlodnicy i wlasnie chodzil tak jakby na drugim biegu.
driftdreamer - Sro Cze 01, 2011 21:26

RAFIK napisał/a:
W moim roverze włącza się jeden i to na wysokich obrotach , strasznie głośno chodzi i teraz nie wiem czy tak ma być, czy coś jest nie tak.


no to widzisz że coś nie halo, u mnie tych wiatraków nawet nie słychać i tak być powinno u Ciebie.

voth - Czw Cze 02, 2011 10:27

Jak jest jakiś bład z kabelkologią to domyślnie wiatrak załacza sie na wysokie obroty.
RAFIK - Czw Cze 02, 2011 19:57

Pomyślałem sobie że odłączę akumulator na pięć minut,
więc go odłączyłem i podłączyłem .
Następnie odpaliłem klimę i tu zaskoczenie, wentylatory ruszyły OBA na wolnych obrotach.
Teraz dwa pracują ciszej niż wcześniej jeden.
Co o tym myślicie?

Jugol - Czw Cze 02, 2011 20:19

RAFIK napisał/a:
Co o tym myślicie?

Tylko sie cieszyć- widać może zresetowało jakiś błąd.

martens - Pią Cze 03, 2011 06:15

RAFIK, jakby odpukac znowu przestal dzialac to mozesz jeszcze sprawdzic przekaznik went. klimy. Moze go niechcacy ruszyles przy odpinaniu akumulatora (o ile jest w tym samym miejscu co w R25). W ponizszym linku masz lokalizacje w moim (R25):
http://forum.roverki.eu/v...p=351773#351773
Jesli u Ciebie jest inaczej to musisz sciagnac RAVE i odszukac schematy elektryczne.

RAFIK - Pią Cze 03, 2011 09:12

martens napisał/a:
RAFIK, jakby odpukac znowu przestal dzialac to mozesz jeszcze sprawdzic przekaznik went. klimy. Moze go niechcacy ruszyles przy odpinaniu akumulatora (o ile jest w tym samym miejscu co w R25). W ponizszym linku masz lokalizacje w moim (R25):
http://forum.roverki.eu/v...p=351773#351773
Jesli u Ciebie jest inaczej to musisz sciagnac RAVE i odszukac schematy elektryczne.

W moim roverku przekaźnik od wentylatorów znajduje się z przodu między atrapą a wentylatorami.
Prawdę mówiąc umiejscowiony jest w dziwnym miejscu, w czasie deszczu łatwo dostaje się do niego woda.
Dla pewności należy zabezpieczyć go dodatkowo przed wilgocią.