Zobacz temat - [R214 1,4 16V '98] Coś stuka - popychacze?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214 1,4 16V '98] Coś stuka - popychacze?

Radek001 - Pon Cze 13, 2011 08:22
Temat postu: [R214 1,4 16V '98] Coś stuka - popychacze?
No więc coś stuka jak dodaję gazu. Słychać to zwłaszcza na niskich obrotach, tak jakby coś wpadało w silniku w wibracje pomiędzy 1200 - 2000 obr. Poczytałem trochę na forum i podobne objawy dają popychacze. Teraz pytanie - czy wymiana tego jest problematyczna? Czy do mechanika muszę jechać na wczoraj, czy ewentualnie dwa - trzy dni jeszcze damy radę bez wizyty?

A może to coś innego?

kalitus84 - Pon Cze 13, 2011 15:14

Mi popychacze klepią od roku i tak jeżdze zadnego spadku mocy ani dynamiki silnika nie zauważyłem raz klepie raz nie klepie bez roznicy czy silnik zimny czy ciepły porostu jest kleklekle ale sprobuje wymienic olej moze cos pomoze dodam ze autko juz kupilem i klepaly zaworki i sie nic nie dzieje wiec jak nie masz funduszy to nie musisz tego robic chyba ze to nie popychacze u ciebie klepia najlepiej nagraj to na komorce i wzuc tutaj to sie posłucha
Radek001 - Pon Cze 13, 2011 20:06

Tak mnie to denerwowało, że pojechałem do mechanika. Posłuchał - stwierdził, że gdyby był problem z zaworami to dźwięk byłby inny. Okazało się, że oderwała się część osłony termicznej od katalizatora. Mechanik zdjął i już jest cisza i spokój.

Zastanawiam się tylko, czy ten brak osłony jest ok - pytałem... twierdził, że tak. Ale tak na wszelki wypadek proszę o potwierdzenie.

kalitus84 - Wto Cze 14, 2011 12:58

u mnie nie ma tej osłony i sie nic nie dzieje pozdrawiam