Zobacz temat - [220sdi]Montaż intercoolera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220sdi]Montaż intercoolera

dikozji - Wto Cze 14, 2011 14:00
Temat postu: [220sdi]Montaż intercoolera
[Witam,mam pytanie czy posiada ktoś schemat podłączenia intercoolera?Kiedyś oddałem samochód do mechanika wymontował go i jeździłem bez.Kupiłem intercooler i teraz nie wiem jak go podłączyć.Proszę o pomoc.

Piotrek[/b]

plemaster - Wto Cze 14, 2011 15:51

W Rave ( http://www.roverki.pl/mul...datne-programy/ ) wszystko jest.....swoją drogą ciekawy przypadek ;)
kalitus84 - Wto Cze 14, 2011 17:15

a ja mam pytanie dotyczaceo rave czy to jest po polsku czy w innym języku
xtek - Wto Cze 14, 2011 18:46

Czy do montazu akumulatora tez bys potrzebowal schematu?
Po prostu podlaczasz dwa grube weze od intercoolera do silnika i tyle. Nie mozna sie pomylic.

Krzysi3k - Wto Cze 14, 2011 19:06

Dokładnie ;)
Robota prosta jak budowa cepa ;)
Najprościej będzie zdjąć zderzak, Intercooler jest przykręcony do chłodnicy i w dwóch podstawkach z gumką :) Potem węże, opaski zaciskowe i jeździsz :)

szoso - Wto Cze 14, 2011 19:18

nie wiem jak można jeździć bez IC, próbuje sobie to wyobrazić :wink:
pierwsza sprawa to auto jeździ jak muł i silnik chodzi jak traktor, a druga to silnik zasysa syf przez kolektor dolotowy, chyba że ten cały fachowiec jakoś podłączył przewód od turbiny do kolektora pomijając tylko IC

xtek - Wto Cze 14, 2011 20:13

Dobrze, ze ten mechanik turbo nie wymontowal xD
plemaster - Wto Cze 14, 2011 21:03

Właśnie nie mogę pojąć pomysłu wymontowania IC i "egzystowania" bez niego przez jakiś czas....ale znawcą nie jestem wiec wolałem się nie wypowiadać.
dikozji, na pewno chodzi o intercooler ?

[ Dodano: Wto Cze 14, 2011 21:03 ]
kalitus84, Rave jest po angielsku ale nawet ktoś kto całkowicie angielskiego nie zna to sobie z tym poradzi (z pomocą słownika lub googli)

szoso - Wto Cze 14, 2011 21:05

plemaster napisał/a:
Rave jest po angielsku ale nawet ktoś kto całkowicie angielskiego nie zna to sobie z tym poradzi

są rysunki więc no problem :wink:

dikozji - Sro Cze 15, 2011 06:09

Dzięki wszystkim za pomoc.Szczerze mówiąc może i prosty jest montaż intercoolera ,ale za pytać nie zaszkodzi.Jeszcze raz wielkie dzięki.
A wracając do mechanika to była jednorazowa wizyta u niego ,nie dość że wyją IC to jeszcze pogubił węże i wmawiał mi że je zabrałem ze sobą.Fakt samochód przymuliło bez IC.

Pozdrawiam

plemaster - Sro Cze 15, 2011 07:21

Eeeeee pogubił węże? No to tanio cię ta sprawa nie wyszła....
Krzysi3k - Sro Cze 15, 2011 07:26

Ja bym sprawe na policję zgłosił... IC + węże trochę Cię wyszły. Normalna kradzież.
szoso - Sro Cze 15, 2011 08:48

Krzysi3k napisał/a:
Ja bym sprawe na policję zgłosił...

teraz to już po ptakach, o przewody należało się upomnieć od razu, nie udowodnisz teraz że ich nie oddał

dikozji - Sro Cze 15, 2011 16:46

Dokładnie za późno się zorientowałem i lipa.Dużo mnie nie kosztowało bo Anglii ciągnąłem. Pozdrawiam