Zobacz temat - [R416 GSi '92] Przegrzewanie się układu chłodzącego [D16A6]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R416 GSi '92] Przegrzewanie się układu chłodzącego [D16A6]


Wojtek88 - Czw Cze 16, 2011 13:29
Temat postu: [R416 GSi '92] Przegrzewanie się układu chłodzącego [D16A6]
Hej, jakiś czas temu, jak zaczęły sięupały, stojąc w korku zauważyłem, żę wskazówka temperatury wody podniosła się powyżej połowy skali. Od razu zgasiłem motor, wyszedłem poczekałem chwilę, stacja była obok, więc kupiłem płyn chłodzący aby ewentualnie dolać do poziomu MAX. Trochę wlałem - 200 ml, po czym wracając do domu, znowu stojąc na światłach, woda znów zaczęła dochodzić do wysokich temperatur. Podczas jazdy, nie ma takiego problemu. Wymieniłem termostat, jednak problem nie ustał, zauważyłem też, że wiatrak nie włącza się w ogóle - pewnie to jest przyczyną. Jak teraz dojść do tego, co tak naprawdę się dzieje i jak wyeliminować usterkę? Dodam, że jest to auto z klimatyzacją i naprawdę mało jest miejsca w komorze silnika..

Proszę o rady ;)

darek_wp - Czw Cze 16, 2011 14:38

Odłącz wtyk od czujnika temperatury kompa i zobaczysz czy uruchomią się wentylatory. Jeśli tak to do wymiany czujnik, jeśli nie to trzeba sprawdzać dalej - wentylatory, przekaźniki, sterowanie z kompa. Poza tym na pewno przydało by się przepłukać żeberka na chłodnicy bo po tylu latach jeśli nie była wymieniana już prawie nie ma przepływu powietrza.
Adrian - Czw Cze 16, 2011 17:51

Wojtek88,
Możesz jeszcze sprawdzić i ewentualnie wymienić korek zbiorniczka wyrównawczego (koszt zamiennika 15-20 PLN). Zainstalowany jest w nim zaworek, który ma za zadanie utrzymywać odpowiednie ciśnienie w układzie.

as35 - Pon Cze 18, 2012 18:24

Wojtek88, Witam. Mam podobne problemy- ustaliłeś co u Ciebie nawaliło?
Wojtek88 - Wto Cze 19, 2012 01:14

Przekaźnik od wentylatora chyba nie działa, problem nie rozwiązany, ale to chyba przyczyna ;)